Recepty a diéty

Kombinácia suchého a vlhkého pôstu. Prvá fáza prechádza bez jedla a vody a druhá - podľa klasickej schémy. Predpokladá sa, že také pôst je účinnejší ako klasický a bezpečnejší ako suchý. Táto kombinácia je dosť účinná. V prvých dňoch dostane telo potrebné množstvo vody rozdelením vlastných tukov.

Čítajte Viac

Zostávaš neskoro kvôli svojej obľúbenej show alebo nadčasu? Potom pravdepodobne poznáte brutálne útoky nočného hladu, ktoré neumožňujú zaspať. Samozrejme, je najlepšie vyhnúť sa takýmto situáciám. Ale ak vaša chuť do jedla nie je v správny čas, pokúste sa s týmito zdravými občerstvami uspokojiť: a budete plní a postava nebude trpieť.

Čítajte Viac

Systém, ktorý sľubuje zníženie objemu tela, ale neznamená ani hladovanie, ani obmedzenia množstva potravy. Naopak, musíte vyplniť. "Jedlo je potešením, nemalo by to spôsobiť výčitky," povedal Montignac. Medzi fanúšikmi diéty, ktorú vyvinul Michel Montignac (Michel Montignac), - Gerard Depardieu, kráľovná Holandska Beatrix a ďalšie svetové celebrity.

Čítajte Viac

Existuje toľko možností varenia pre slávnu bouillabaisse, pretože existujú regióny na pobreží Stredozemného mora. Spočiatku toto jedlo pripravovali rybári, ktorí žili v blízkosti Marseille: do hustých polievok nechali všetko, čo zostalo z úlovku. Potom sa jedlo chudobných ľudí ochutnalo sofistikovanou pařížskou spoločnosťou a náhle módne bouillabaisses začali dôstojne vynaliezavých kuchárov.

Čítajte Viac

Dobré pre med, orechy, fazuľa, huby? Nie je to tak jednoduché. Med, vyhrievaný nad 45 stupňov, sa stáva zbytočným a červené fazuľky, orechy a biele huby môžu byť niekedy jedom. Zistil som, prečo je zdravé jedlo užitočné a potraviny škodlivé. Červené fazule Je to neuveriteľne dobré v teplých šalátoch a dusených, napríklad v pikantnej mexickej chili con carne miske - je to mäso s chilli, cibuľou, paradajkami a červenými fazuľkami.

Čítajte Viac

Jednoduchý spôsob, ako urobiť akékoľvek jedlo výživné a výživné, je pridať do neho orechy. Tu sú niektoré jednoduché a zaujímavé recepty s vlašskými orechmi. Vlašské orechy - všestranný produkt, ktorý sa dlho úspešne používa vo varení. Orechy sú tradičnou súčasťou dezertov. Najprv východné - baklava, nugát, sherbet, turecká radosť, churchkhela, halva.

Čítajte Viac

Čím je chladnejšie, tým viac sa na mojom menu objavujú polievky. Preto sa moja zbierka teplých receptov neustále aktualizuje. Dnes by som vám chcel povedať, ako variť vynikajúcu paradajkovú polievku - nedávno som to skúsila v bare môjho fitness klubu. Vladimir Martynov, šéfkuchár X-fit SERVICE, sa so mnou podelil o svoj recept.

Čítajte Viac

Ak ste unavení z oslavovania nového roka pred televízorom s Olivierovou miskou, ale nechcete úplne opustiť myšlienku stretnutia s priateľmi, odporúčame nahradiť tradičné slávnostné večere formou bufetového stola. Ako plánovať a organizovať? Formát stolovej stravy (alebo bufet) je vhodný pre večierky s veľkým počtom hostí a tie príležitosti, kedy je plánovaný zábavný program pre vašu dovolenku (okrem jedla a pozorovania modrého svetla).

Čítajte Viac

Takmer súčasne v hlavnom meste otvorili dve vegetariánske kaviarne rýchleho občerstvenia. Mnohí na nich čakali: nakoniec, chutné a lacné jedlá, ak nejedzeme ani mäso ani ryby, v našom meste je takmer nemožné. Šiel som preskúmať. Milujúca chata "Cozy Cabins" (približne názov je preložený z angličtiny) je vegánska kaviareň s rozpoznateľným žltým logom.

Čítajte Viac

Niekedy namiesto vychutnávania lahodného pokrmu v reštaurácii sa stávame nervóznym a pokúšame sa o to, čo jeme. Cítime sa vinní za to, že opäť nerešpektujeme sľuby, ktoré sme dali sami - "nejezť sladké a múky", "odmietnuť jesť po večeri 18", "jesť len šalát na večeru" atď. Kvôli týmto trápeniam svedomia sa stávame depresiami a odchádzajú od blízkych.

Čítajte Viac

Už ste sa naučili robiť domácu limonádu, ale to nie je jediný nápoj, ktorý je príjemný na chladenie v letnom horúčavu. Iced čaj bude zvládnuť túto úlohu nie je horšie. Tu sú niektoré originálne recepty z čajov pekárov. Čaj pomáha bojovať so sebou a kompenzuje stratu minerálnych solí a vitamínov.

Čítajte Viac

Odborníci na výživu obhajujú odmietnutie cukru a pečenie - prinášajú len škody. Každý o tom vie, ale nie každý môže odolávať. Môžete sa však ľahko zbaviť závislosti od uhľohydrátov, ak poznáte niekoľko jednoduchých pravidiel. Na rozdiel od bielkovín a tukov má väčšina sacharidov výraznú a ľahko rozpoznateľnú chuť.

Čítajte Viac

Tuniak z pohára sa podobá niečo medzi rybí filé a kuracie prsia a stratí oboje. Čerstvý tuniak je iná vec: nemôžete hovoriť "mokré" alebo "morské kurča". Steak z tuniaka, dokonca aj hlboké zmrazenie, nie je lacný, a tu je dôležité, aby ste si nechali ujsť recept alebo radšej spôsob prípravy.

Čítajte Viac

Medová sezóna začala a bolo ešte ťažšie ho vybrať. Ako sa dostať do oslabených falošných, som sa dozvedel od samotných včelárov na veľtrhu medov v Tsaritsyn. Pre mestských obyvateľov ako som ja (nikdy v mojom živote som nejedol medu vo voštinách) medový veľtrh je zároveň zábavným parkom a majstrovskou triedou v včelích produktoch. Dostal som otázky a šiel sa rozprávať s včelármi.

Čítajte Viac

"Tri päste" - energetický systém, ktorý pomáha schudnúť alebo naopak získať chýbajúce kilogramy a udržiavať požadovanú hmotnosť. V srdci jednoduchého benchmarku: naraz môžete jesť jedlo s troma päsťami. Kto prvýkrát začal? Kyjev psychoterapeut a nutritiológ Oleg Tern. Stanovil si cieľ rozvíjať zrozumiteľný a efektívny systém na normalizáciu hmotnosti - bez zdĺhavého počítania kalórií, bodov a gramov.

Čítajte Viac

"Ja som na strave, objednávam niečo svetlé," hovorí priateľ, s ktorým sa stretávame v kaviarni. A potom kývol na čašníka: "Ja, prosím, Cézar a časť syrového polievka." Hádaj, čo robí zle? Rovnaká otázka som požiadal odborníkov na výživu, aby zistili, ktoré populárne jedlá reštaurácie sú kontraindikované pre stratu hmotnosti.

Čítajte Viac

Áno, až do sviatkov nového roka takmer mesiac. Napriek tomu je dosť času na výrobu starého skleníkového dortu v Dundee. Toto legendárne kandizované ovocie a sušené ovocné koláčky boli vynájdené v Škótsku - stále je zvykom dávať to príbuzným a priateľom v krásnych plechových boxoch.

Čítajte Viac

Správne varené "Caesar" - pomerne ľahký a zdravý šalát. A v tejto domáce majonézy, na rozdiel od priemyselných, nie je absolútne nič starať. Caesar Salad je oficiálne uznaný ako najväčší prínos, ktorý Amerika urobila vo dvadsiatom storočí pre svetovú kuchyňu. Ale vo všeobecnosti ho príbeh stával divný: neuveriteľne slávny a súčasne neuveriteľne ohrozený.

Čítajte Viac

Anglickí odborníci na výživu zistili, že chlieb s plátkami paradajok pomáha kontrolovať chuť do jedla oveľa lepšie ako normálne. A znovu som bol rád, že môžem pečať zdravý chlieb doma. Najviac uspokojujúci chlieb: s paradajkami Správy o chlebe s paradajkami prišli z University of Reading. Sedemnásť účastníkov experimentu, vo veku 18 až 35 rokov, požiadalo, aby vyhodnotili bohatosť troch sendvičov s mäkkým syrom, pre ktoré použili tri druhy chleba: hladké, mrkva a paradajky.

Čítajte Viac

V chladnom počasí, skôr ako sladké. Poradenstvo dietetického lekára "neudržujte sladkosti doma", "kefka zuby", "jesť niečo bielkoviny" nie vždy funguje. Skúste iné spôsoby, ako znížiť túžbu po sladkosti. Číslo Rady 1. Jedzte niečo bielkoviny Ak nefunguje: stráviť deň na čokoláde Prírodné jogurt, tvaroh, syr, kefír, varené vajce / omeleta, chudé mäso, ryby, orechy - odborníci na výživu poradia prvú vec, aby si nejaké proteíny, keď chcete sladké.

Čítajte Viac