Zdravie

Mal by si niekto pevne potriasť rukou a teraz - je už zdobený obrovským modrým hematómom? Podľa odborníkov môže tendencia ľahkých podráždení signalizovať množstvo zdravotných problémov. Takže je čas analyzovať stav vášho tela opatrnejšie, aby ste neprehliadli niečo dôležité.

Čítajte Viac

Nedávno ste boli temperamentní a zachytili oheň od prvého dotyku vášho partnera a dnes nie je stopa po sexuálnej túžbe? Možno toto ochladenie má čisto fyziologické dôvody. Povedzme, že premena na "kráľovnú snehu" môže byť z mnohých dôvodov. "Často dievčatá, ktoré k mne prichádzajú na stretnutie, prídu k mne, ktorí sa sťažujú na zníženie libida," hovorí Ekaterina Makarová, gynekológka a endokrinológ.

Čítajte Viac

Vedeli ste, že vypadávanie vlasov, znížené videnie, časté infekcie a zle liečiteľné rany môžu súvisieť s nedostatkom zinku? Endokrinológ a odborník na výživu rozpráva o hlavných znakoch nedostatku tohto prvku v tele, ako aj o tom, ako napraviť situáciu. Zinok (Zn) je stopový prvok, ktorý sa nachádza vo všetkých bunkách nášho tela, v 300 hormónoch a enzýmoch.

Čítajte Viac

Keď žalúdok "zvratne" po jedle, často ho obviňujeme z poruchy trávenia. Vyskytuje sa, keď sme skúšali nový výrobok alebo sme prejedli, nie je nebezpečný a prechádza sám. Ale ak skromná časť známeho jedla spôsobila podobnú reakciu, musíte byť na stráži. Tu sú niektoré nezvyčajné príčiny bolesti brucha.

Čítajte Viac

Zmeny nálady, zmeny tónu, chuti do jedla a stav pokožky - tak sa podľa ayurvedy prejavuje nerovnováha doshas v nás. Na začiatku jesene Vata-dosha zvyčajne vychádza z rovnováhy (premenlivá ako severný vietor) a od strednej sezóny kapha (apatická a ponurá, ako obloha pokrytá mrakmi). Pomocou ich vyváženia sa môžete zbaviť jesenných blues a zlepšiť pohodu.

Čítajte Viac

Bolesť chrbta je jedným z najčastejších dôvodov návštevy lekára. A to nie je prekvapujúce. Koniec koncov, ona doslova immobilizes ... Tu chcete alebo nechcete, a budete hľadať lekársku pomoc. Prečo bolesť v zadnej časti obťažuje aj veľmi mladých ľudí a ako sa vyrovnať s týmto problémom? Ak starší ľudia vo veku 45 až 50 rokov trpia bolesťou chrbta, teraz vo veku 30 rokov sa mnohým ľuďom pravidelne stretávajú tieto pocity.

Čítajte Viac

Každá tretia žena po štyridsiatke trpí chorobami kostrového systému. Ale ak budete konať včas, môžete zabrániť väčšine problémov. Hovoríme, ako posilniť kosti a udržať ich zdravie, vyhýbajúc sa osteoporóze. Kontrolné úrovne stresu Zvážte, že aj menšie napätie zvyšuje riziko zlomenín.

Čítajte Viac

Zistilo sa, že látka, na rozdiel od antipohmelínu a soľanky, odstraňuje príčinu, nie príznaky kocoviny. Je pravda, že táto zázračná liek pomáha len tým, ktorí sú geneticky chorí s kocovinou. Avšak ja osobne nie som si istý, či to bude prínosom pre nich. Biochemisti z Indianapolis Medical University (USA) syntetizovali látku Alda-1, ktorá výrazne znižuje kocovinu.

Čítajte Viac

Naučili sme sa starať sa o ústnu dutinu už od detstva a napriek tomu, podľa zubných lekárov, viac ako 70% ich pacientov nevie, ako správne vyčistiť zuby. Čo je obzvlášť ťažké v tomto zdanlivo nekomplikovanom postupe? Učme sa od odborníkov! Denné čistenie zubov je najlepšou prevenciou zubných ochorení.

Čítajte Viac

Ukazuje sa, že aj placebo má vedľajšie účinky. Tento úžasný fenomén je venovaný článku v poslednom čísle vedeckého lekárskeho časopisu Pain. Skupina talianskych psychológov z univerzity v Turíne, viac ako 70 klinických skúšok rôznych liekov, našla zaujímavý vzor: figuríny majú nielen účinok na placebo, ale aj nežiaduce vedľajšie účinky.

Čítajte Viac

Druhý deň v autoritatívnom chirurgickom vydaní Lancetu som čítal príbeh o technológii, ktorá by pomohla liečiť popáleniny s kmeňovými bunkami. Táto správa je inšpiratívna: zdá sa, že sa začala nová etapa vo vývoji technológií kmeňov. Hlavným problémom, ktorým čelia všetky pokusy o rast tkaniva alebo orgánu z kmeňových buniek, je diferenciácia buniek.

Čítajte Viac

Ministerstvo zdravotníctva a sociálneho rozvoja zistilo, že ceny liekov na chrípku sú výrazne nafúknuté. Od včera prevzala prokuratúra kontrolu šekov lekární. Ale ako som zistil, aj keď stráže nemenia situáciu, čoskoro sa zmenia. Všetko začalo tým, že ministerka zdravotníctva Ruskej federácie Tatyana Goliková prešla lekárňami a prekvapilo, že ceny chirurgických masiek a antivírusových liekov sú príliš vysoké.

Čítajte Viac

Veľké mesto temperuje nielen charakter, ale aj zdravie. Genetici hovoria, že občania sú schopní lepšie odolávať infekciám než dedinčania. Na ceste do práce potrebujem prekonať jednu z najpoužívanejších pasáží v meste - tá blízko železničnej stanice Kursk. Zakaždým, keď bezdomovci prejdú pri mne kašľom a vredmi, nedobrovoľne si pamätám, že v našej krajine.

Čítajte Viac

Máte pocit, že v poslednej dobe úzkosť bola po vašich podpätkoch? Neustále sa obávajú zdravia, práce alebo rodiny? Možno je čas prevziať kontrolu nad situáciou. Nepokúšajte sa však bežať u lekára pri hľadaní závažných sedatív. Vyskúšajte jednu z týchto bezpečných prírodných liekov, ktoré vám pomôžu znížiť úzkosť.

Čítajte Viac

Dnes planéta označuje Svetový deň zraku. Tento festival založil WHO v roku 1998 s cieľom upozorniť na problém očného zdravia. Jeden z nich - príznak suchých očí - som sa porozprával s oftalmológom. Pocit pálení, pocit "piesku" pod viečkami, svrbenie - to sú kľúčové príznaky suchých očí. "Tento stav sa vyskytuje, keď vonkajší povrch oka nie je dostatočne navlhčený slzou," hovorí Olga Štěpánová, oftalmológ a zástupca vedúceho odbornej prípravy zdravotníckeho personálu v optických salónoch Linsmaster.

Čítajte Viac

Sametová sezóna je v plnom prúde, čo znamená, že je čas vychutnať si slnko a more. Vaša dovolenka na pláži však hrozí nebezpečenstvo, že sa stane skutočnou nočnou morou, ak sa zhoduje s "kritickými dňami" - soľ a piesok zrejme nie sú v tomto období najlepšími priateľmi. Povedzte, ako sa cítiť pohodlne na pláži počas menštruácie.

Čítajte Viac

Štvrtý charitatívny pochod "Spoločne proti rakovine prsníka" sa uskutoční 29. mája v Moskve. Tento charitatívny pochod sa prvýkrát konal v roku 1998 v Spojených štátoch a doteraz sa vzťahuje na viac ako 50 krajín sveta. V skutočnosti to nie je vždy len pochod. Napríklad vo Francúzsku, Nemecku a Írsku - to je maratón, ktorý zahŕňa viac ako 5 tisíc.

Čítajte Viac

Preložené zo Sanskrit Shiro - "hlava", dhara - "prúd". Jeden z najpopulárnejších Ayurvedic procedúr, počas ktorého sa tekutina tekutiny naleje na čelo, v oblasti tretieho oka, oleja, mlieka alebo čistej vody, v závislosti od dosha klienta. Podľa ayurvedy shirodara harmonizuje manomaya koshu - mentálne telo osoby zodpovednej za duševnú činnosť a uvedomenie si.

Čítajte Viac

Na začiatku 20. storočia anglický osteopat, William Sutherland, naznačil, že lebka nie je monolitický celok a jej kosti majú pohyblivosť, schopnosť "dýchať". Táto myšlienka dala impulz vývoju celého smeru, ktorý je dnes považovaný za najvyššie umenie ručnej medicíny. Najprv sa nová veda nazývala lebečná, teda lebečná (z lat.

Čítajte Viac

Pred niekoľkými týždňami Ministerstvo zdravotníctva vyčlenilo 80 kvót na kliniku Ústavu výživy ruskej akadémie lekárskych vied pre high-tech liečbu detí s ťažkými ochoreniami pečene. Keďže takmer nikto nevie o tomto vianočnom darčeku, stále sú prázdne miesta. Jediným problémom je, že tieto kvóty sú platné až do konca roka a či budú ďalšie sú nejasné.

Čítajte Viac