Zdravie

Slávny "ruský jogín" vytvoril vytvrdzovací systém a načrtol ho v súbore krátkych tipov "Baby". Nasleduje nie je tak ťažké, ako sa môže zdať. "Zlatko, dychtíš sa pre všetkých ľudí. Ak to chcete urobiť, skúste byť zdravý. Cordial request to you: Dajte mi nejaké rady, aby ste posilnili vaše zdravie.

Čítajte Viac

Všetci vieme, že ruky by mali byť umývané mydlom. Tento jednoduchý postup nás spoľahlivo chráni pred baktériami a vírusmi. Avšak voda a mydlo nie sú vždy po ruke a potom sa na záchranu dostane alkoholový sanitár. Hovoríme o tom, ako správne používať dezinfekčné prostriedky, aby mali naozaj prospech.

Čítajte Viac

Zdá sa, že sme podcenili výhody jogy. S jeho pomocou môžete nielen opraviť svoj postoj, napnúť väzy a posilniť kĺby. Ukazuje sa, že jóga tiež znižuje zápal a zvyšuje odolnosť voči stresu. V časopise Psychosomatic Medicine sa uverejnili výsledky štúdie vedcov z Ohio University, podľa ktorej pravidelná prax jogy znižuje koncentráciu IL-6 v krvi - látku, ktorá zohráva kľúčovú úlohu pri zápaloch, reakcii na stres a rozvoji mnohých chorôb, od cukrovky až po srdcový infarkt.

Čítajte Viac

Zlepšenie ochranných vlastností organizmu. Predpokladá sa, že je potrebné pravidelne posilňovať imunitný systém, pretože nás neustále obklopujú mikróby! Zatiaľ by sa to malo robiť opatrne, inak by následky mohli byť horšie ako akákoľvek infekcia. Rôzne metódy "posilnenia obrany" tela sa dajú znížiť na dve možnosti: imunostimulanty a fyziologické prostriedky (vytvrdzovanie, správna výživa a zdravý životný štýl).

Čítajte Viac

Vedeli ste, že riadenie auta, odpočinok v horách, časté lety a dokonca aj červené vlasy zvýšia vaše šance na získanie rakoviny kože? Hovoríme o neočakávaných príčinách melanómu a o tom, ako sa chrániť. Takmer každý z nás má nové kožné nádory. Niektoré z nich máme od narodenia (znamienka, "krtky"), niečo sa objavuje s vekom.

Čítajte Viac

Koniec roka nie je len príjemným očakávaním nadchádzajúcich sviatkov a nákupu darov, ale aj katastrofálnej pracovnej záťaže. V snahe rýchlo odovzdať všetky správy a zatvoriť aktuálne záležitosti, žijeme v bláznivom rytme, ktorý môže vážne ovplyvniť naše zdravie. Hovoríme, ako sa tomu vyhnúť.

Čítajte Viac

Vždy závidieť legendárny Gisele Bundchen, trpiaci tým, že vaša vlastná výška je ďaleko od modelu? Márne! Byť vysoký nie je z hľadiska zdravia tak dobrý. A pre rôzne parametre! Vysoký rast a onkológia Čím väčšia je výška človeka, tým väčšie je riziko rakoviny, vedci z Karolinska Inštitútu a Štokholmskej univerzity dospeli k tomuto záveru počas poslednej rozsiahlej štúdie.

Čítajte Viac

Ketamín proti depresii a marihuane proti bolesti. Správy o liečebných vlastnostiach liekov sa často objavujú v tlači. Ako na to reagujeme my, dobrí občania? Bolo to módne študovať halucinogénne lieky pred 50-60 rokmi, v dobe beatnikov a hippies. Tieto látky neboli zakázané a Timothy Leary bol aktívne propagovaný ako prostriedok na odblokovanie potenciálu jednotlivca.

Čítajte Viac

Často spôsobujú, že vzhľad nadmernej hmotnosti nemôže neskoré večere alebo zneužívanie rýchleho občerstvenia, ale ... poruchy tráviaceho systému. Takže možno stratiť 5 kg, jedna z týchto diagnóz zasahuje. Práca nášho tráviaceho systému sa doslova prejavuje na všetkom - od stavu kostí a imunity k nálade.

Čítajte Viac

Sneh biely úsmev dáva dôveru a musí komunikovať. Je to symbol krásy, zdravia, mládeže a úspechu. Preto je zubné bielenie dnes jednou z najpopulárnejších zubných procedúr. Oleg Konnikov, zubný lekár, ortopéd, odborník na značku Oral-B a program "10 rokov mladší" na Channel One, hovorí, ako dosiahnuť dokonalý úsmev.

Čítajte Viac

Spravidla si spomínam na vôňu len vtedy, keď cítime silný zápach alebo vyberáme nové parfumy. Tento zmyslový orgán však môže veľa povedať o našom zdraví. Podľa odborníkov je veľmi dôležité venovať pozornosť vôňu v prípade, keď sa správa ako niečo neobvyklé. Napríklad, keď sa cítite divné, príliš kruté vonia alebo naopak, náhle ich prestanete cítiť.

Čítajte Viac

Francúzska kampaň proti fajčeniu spôsobila rozruch v celej Európe. V porovnaní s novou reklamou na tabaku na Kube sa však zhoršuje. Prvé správy prišli z prosperujúcej Francúzska. Tu, samozrejme, fajčia viac ako v iných západných krajinách (42% mužov a 34% žien nad 18 rokov), ale neporovnateľne menej ako v Číne (59% a 3%).

Čítajte Viac

Metóda voličnej eliminácie hlbokého dýchania (VLGD) na liečbu rôznych ochorení: od astmy po hypertenziu. Vyvinul ju fyziológ Konstantin Buteyko, ktorý veril, že príčinou mnohých chorôb je hyperventilácia. "Aby ste boli zdraví, musíte dýchať menej," argumentoval. Buteyko veril, že hlboké dychy a dlhé dychy, ktoré boli predtým považované za užitočné, "vymývajú" oxid uhličitý (CO 2) z pľúc, zatiaľ čo pre normálnu funkciu tela v pľúcnom vzduchu by malo byť 6-7% oxidu uhličitého a 1-2% kyslíka.

Čítajte Viac

Táto veda je logickým pokračovaním homeopatie a výsledkom jej zlúčenia s oficiálnou západnou medicínou. Len málo ľudí vie, že väčšina homeopatických liekov, ktoré sú na policiach lekární, je správnejšie nazývať antihomotoxikou. V korene homotoxikológie bol nemecký lekár. Ako študent medicíny na univerzite vo Würzburgu sa zaujímal o homeopatiu.

Čítajte Viac

Tento nepríjemný príznak je známy takmer všetkým. Len málo ľudí mu však dáva vážny význam, keďže hlavnou príčinou bolesti krku je nadmerné svalstvo. Hovoríme, kedy je to tak. V dobe chytrých telefónov a veľa hodín sedavých prác sa zdá, že bolesť v krku je takmer normou. "Sme zvyknutí na to, že osteochondróza, ťahy, ostrý obrat hlavy alebo spánok v nepohodlnej polohe sú zvyčajne príčinou týchto bolesti," povedala Julia Ptichkina, neurológka novej generácie zdravotníckeho centra Symmetry.

Čítajte Viac

Práve zaspal, prekvapil a zobudil sa. Hluk auta, búchanie dverí pri vchode, hluk u susedov môže narušiť aj plytký spánok. No, ak môžete ráno zaspať až do rána. Ale často spánok nevyjde: prebúdzanie sa opakuje a sen zostáva povrchný. Čo robiť Všetko vyššie uvedené je o mne.

Čítajte Viac

Schopnosť ochutnať nám dáva bohatú škálu zmyslových potešení. Bez nej by sme nerozpoznali lahodnú sladkosť medu, pikantnú kyselinu citrónu, vynikajúcu horkosť kávy. Ale niekedy sa obsedantná chuť v ústach stáva vážnym problémom a musí sa to riešiť. Cítime chuť so špeciálnymi receptormi (chuťové poháriky) umiestnenými na jazyku.

Čítajte Viac

Priligy sa čoskoro objaví v európskych lekárňach, čo predlžuje sex a rieši problém predčasnej ejakulácie. Pri tejto príležitosti vznikla vážna diskusia: aký bezpečný a nevyhnutný je tento liek? Pilulka aj diskusie prídu do Ruska v dohľadnej budúcnosti. Predčasná ejakulácia sa týka chorôb zvláštneho druhu: mnohí to považujú za skôr hanebné nedorozumenie, ktoré sa dokonca dokáže rozprávať aj lekár.

Čítajte Viac

Komplex čistiacich postupov, na ktorých je založená celá ayurvedická medicína. Panchakarma sa v Indii objavila pred viac ako 4 000 rokmi - dávno predtým, ako sa objavili pojmy "omladenie" a "detoxikácia". Napriek úspechom modernej medicíny tento komplex zostáva naďalej relevantný aj dnes. Spočiatku sa Panchakarma používala na prevenciu ochorenia v období dažďov - od mája do septembra.

Čítajte Viac