Zdravie

Táto oblasť alternatívnej medicíny zaobchádza s ľudským telom ako samočinne sa prispôsobujúcim počítačom. Kde je mozog procesor, telo je monitor, svaly sú mikroobvody a akupunktúrne body sú klávesnicou. A ak viete, ako zvládnuť tento "gadget", nebudete potrebovať správcu systému ani lekára.

Čítajte Viac

Bez ohľadu na to, koľko času budete musieť stráviť v lietadle, pár hodín alebo pol dňa: v nadmorskej výške niekoľko tisíc metrov, vaše telo sa stále nemôže vyhnúť preťaženiu. Odporúčanie našich odborníkov pomôže urobiť každý let v lietadle pohodlnejšie. Secret 1. Vyberte si pravé sedadlo v kabíne. V ekonomickej triede nie sú veľmi pohodlné sedadlá.

Čítajte Viac

Rozmaznaný s komfortom a efektívnosťou európskych kúpeľov, nebol ich meniť. Ale priateľ, manželka oligarchu, pevne povedal: "V Bakulevke budeme čistiť! Len tam môžete dať do poriadku tráviaci trakt a získať normálny detox. " Bol som v rozpakoch a nebol morálne pripravený, ale neodvážil som sa dôverovať tvrdým marketingovým argumentom starého priateľa: ideme spať - ideme spať!

Čítajte Viac

Bolesť hlavy, pupienky a útoky vlka hladu ... "A čo je prekvapujúce," hovoríte sami. "Ja som na strave?" Ale mala by byť vždy príčinou nevoľnosti? "Akákoľvek diéta je test, stres, dokonca aj pre zdravého človeka," povedala Julia Churnosova, dietetikka, endokrinológka Centra na zníženie telesnej hmotnosti "Slovanská klinika".

Čítajte Viac

Deoxyribonukleová kyselina je komplexný polymér, ktorý obsahuje informácie o tele, štruktúre, fyziológii a biochéme. Všetky procesy, ktoré sa vyskytujú v bunkách, závisia od DNA: delenie, rast, metabolizmus a dokonca sebestačnosť (apoptóza). Molekula DNA pozostáva z dvoch reťazcov, zložených do špirály.

Čítajte Viac

Dokonca aj krátkodobá meditácia pomáha vyrovnať sa s bolesťou, hovorí štúdia zverejnená druhý deň. To sa môže zdať zvláštne, pretože bolesť znemožňuje sústrediť sa - nie je miesto na meditáciu. Ale nemôžete sa hádať s vedou. Štúdiu na túto tému vedú vedci z University of North Carolina, ktorých výsledky boli včera.

Čítajte Viac

Čo mi príde na myseľ pri spomenutí mena Hippocrates? Samozrejme prísahu s rovnakým menom a všeobecne "otcovstvo" v medicíne. V mnohých krajinách sveta lekári prisahajú pod menom veľkého gréckeho, bez podozrenia, že nemá s modernou verziou prísahy nič spoločné. Hippocrates je legendárny muž. Po prvýkrát jeho životopis bol napísaný 500 rokov po jeho smrti.

Čítajte Viac

Po dosiahnutí určitého veku v prílivoch, nočných poteniach a výkyvoch nálady je ľahké rozpoznať príznaky blížiacej sa menopauzy. Medzitým to nie je vždy prípad: takéto stavy môžu byť príznakmi závažných ochorení. Kedy by sa mala chrániť? 1. Váš menštruačný cyklus sa zmenil Strata menštruačného cyklu je jedným z príznakov blížiacej sa perimenopauzy (prechod od plodného veku k obdobiu, keď funkcia plodu ustúpi).

Čítajte Viac

Je to tiež elektropunktúrna diagnostika - metóda hardwarovej diagnostiky založená na meraní elektrického potenciálu v akupunktúrnych bodoch. Predchodcom tejto techniky bol nemecký lekár Reinhold Voll (Reinhold Voll). Voll dlhé roky študoval čínsku medicínu a hľadal spojenie medzi akupunktúrou a modernou znalosťou elektrickej vodivosti a elektrických potenciálov na ľudskom tele.

Čítajte Viac

Dňa 20. novembra vo veku 41 rokov zomrela slávny učenec Roman Trachtenberg. Podľa lekárov kvôli infarktu, ktorý často preniká mužom v kritickom veku. Snažil som sa zistiť, čo znamená "kritické" a ako to prežiť. Čo bolo príčinou smrtiaceho srdcového útoku Trachtenbergu, nie je možné s istotou určiť.

Čítajte Viac

"Všetko, čo sa pohybuje v tele, sa pohybuje kvôli vata dosha, čo je typ práne. Všetky choroby tela idú z vata-dosha, a preto liečba všetkých chorôb začína vyrovnávaním vata-dosha. " "Ashtanga Sangraha", 19: 2, trans. Mathura Mandal das. Vata je najaktívnejšia z troch hlavných ayurvédskych látok, tzv. Doshas.

Čítajte Viac

Zlaté pravidlo verejných služieb: čím je chladnejšie, tým viac sa musíte utopiť. Všetko čokoľvek, ale to je veril, že teplejší dom, plnej jeho obyvateľov. Britská obviňovanie ohrozuje obezitu. Skupina vedcov z University College London navrhla teóriu, že nedostatok chladu v modernej civilizácii vedie k obezite.

Čítajte Viac

Každý rok zomrie na kardiovaskulárne ochorenia v Rusku 1,2 milióna ľudí, ale prevencia môže zabrániť až 80% úmrtí. Odborníci z Gedeona Richtera hovoria, ako sa starať o zdravie srdca a krvných ciev. Kardiovaskulárne choroby sú hlavnou príčinou smrti na celom svete: z ničoho iného dôvodu zomrie každý rok toľko ľudí - asi 18 miliónov ľudí.

Čítajte Viac

"Ajurvéda je veda, ktorá definuje užitočný a zbytočný, šťastný a nešťastný stav života. Vysvetľuje, čo je pomoc a čo je škodlivé pre zdravý a dlhý život, a tiež hodnotí život v plnej a všestrannosti. " ("Charaka Samhita", "Sutra Sthana", 1:41) Ayurveda (preložená zo Sanskritu - "veda o živote") - tradičná indická medicína, ktorá nespĺňa moderné vedecké štandardy, ale umožňuje úspešne liečiť ľudí a predchádzať chorobám.

Čítajte Viac

Nemôže vyhrať kašeľ? Snažte sa mu riešiť rozhodujúci úder tým, že pridáte tradičné metódy liečby odporúčané odborníkmi receptov Ayurveda. Každá príčina ochorenia v Ayurvede považuje nerovnováhu dosha. A kašeľ nie je výnimkou. Ajurvédskí lekári ju rozdelia do troch typov - kapha, pitta a bavlna, v závislosti od toho, ktorý z dávok je vyvážený.

Čítajte Viac

Kŕče v nohách nás môžu prekonávať kdekoľvek: v tréningu, v premávke, v práci, dokonca aj v spánku. Hovoríme, prečo znižuje nohy a ako zmierniť nepohodlie. Tento príznak predstavuje prudké zníženie svalov lýtka, ktoré trvá niekoľko sekúnd až niekoľko minút. Medzi krátkodobé metódy svojpomocou je čisté napínanie svalov alebo jemná masáž oblasti, ktorá sa zhoršila.

Čítajte Viac

Zdá sa, že rozdiel je v tom, v akej polohe si môžete odpočinúť: na chrbte, naklonený na boku alebo s vašou tvárou zakrytou vo vankúši? ... A je tu značný rozdiel, hovoria lekári. Spolu sme ich pochopili, aké sú výhody a nevýhody každej postoja k spánku a koho vyhovujú. Najlepšia pozícia na spánok: na chrbte.Výhody: Lekári považujú túto pozíciu za najviac fyziologickú.

Čítajte Viac

V Spojených štátoch bude čoskoro testované na syndróm chronickej únavy (CFS). Američania našli u pacientov s CFS vírus, ktorý možno prenášať sexuálne. A to je napriek tomu, že v Rusku jednoducho neexistuje taká diagnóza. Syndróm chronickej únavy Je ťažké uveriť, ale je to pravda. Tím vedcov z Štátneho ústavu pre rakovinu, kliniky Cleveland a výskumného centra Whittemore Peterson v Nevade sa stali autormi vedeckého vnímania.

Čítajte Viac