Vhodnosť

Na jednej strane je ľudské telo prekvapujúco zložitým a dobre premysleným mechanizmom, na druhej strane je tu veľa nedostatkov, ktoré sme z minulosti zdedili v rýchlom prechode do vzpriamenej chôdze. Systém Pilates sa vyznačuje ďalšími typmi kondície s jasným a premysleným plánom na opravu "chýb" Stvoriteľa.

Čítajte Viac

Pilates tréningový simulátor je nestabilná platforma so stojanom na váženie, pripomínajúca Smithovu lavici známu všetkým. Pri gravitácii závisí stupeň záťaže priamo od osoby: čím je ťažšie, tým ťažšie je. Celé meno - Gravity Training System (GTS). GTS - simulátor s neobmedzenými možnosťami.

Čítajte Viac

Často počujeme, že trvalé zaťaženie miernej intenzity je najlepší spôsob, ako schudnúť, vyvíjať vytrvalosť atď. A takmer nikdy nehovoria o prípadoch, kedy je potrebné trénovať menej. Údajne školenia. Táto psychologická pasca číha návštevníkom fitness klubov. Keď zostane tam 3 až 4 hodiny, osoba opustí pocit spokojnosti z plnohodnotného tréningu.

Čítajte Viac

Fitness vzdelávací program pre začiatočníkov, ktorí sú stále stratení v rôznych silových simulátoroch telocvične. Ako začať prvý tréning, na čo treba venovať pozornosť a čo by ste nemali robiť - povedzte a ukážte našim odborníkom. Existujú dve teórie o tom, ako zaviesť "neofyt" do tréningového procesu. "Jeden z nich tvrdí, že ak osoba prvýkrát prišla do telocvične, jeho svaly a kĺby nie sú pripravené na námahu," hovorí Ekaterina Soboleva, riaditeľka športového klubu Zupre.

Čítajte Viac

Zahrejte pred tréningom - po celej hlave. Bez správneho natiahnutia svalov je to hlúpe a dokonca nebezpečné začať s vážnymi záťažami. V podstate to všetko je základom telesnej výchovy. Ktorý si však málo ľudí pamätá. Prečo potrebujeme zahriatie pred tréningom? Po prvé, pripraviť svaly, väzy, srdce a krvné cievy, skrátka, celé telo na bremeno.

Čítajte Viac

Crossfit nie je zvyčajne rozdelený na "ženskú" alebo "mužskú". Na radu odborníkov som však vybral štyri možnosti pre povolanie mužov. Pomôžu rozvinúť silu, vytrvalosť a, samozrejme, budú viac brutálne. Dovoľte mi, aby som vám pripomenul, že crossfit je program, ktorý kombinuje gymnastické silové prvky, posilňovanie a atletiku a všetky cvičenia sa vykonávajú rýchlym tempom.

Čítajte Viac

Stáva sa, že počas jogy sme rozptýlení, premýšľali sme o niečom inom ako o praxi. Po zvládnutí techniky drishti, techniky koncentrácie pozornosti, nie je možné nielen dosiahnuť lepšie výsledky v jogy, ale aj stať sa viac pozorné v živote. Pre začiatočníkov v jogy sa neustále pozornosť venuje ťažkostiam. Rýchlo sa unaví, často stráca koncentráciu, začne zvažovať alebo premýšľať o svojich problémoch a tok energie sa oslabuje - silou sa stráca s pozornosťou, táto prax sa stáva menej efektívnou (prečítajte si materiál: "Ako sa naučiť meditovať sami seba").

Čítajte Viac

Pri správnom prístupe môže byť skateboard alebo longboard dobrá fitness projektil, napríklad pre zaujímavý funkčný tréning. Ukážeme, aké cvičenia s doskou pomôžu posilniť hlavné svalové skupiny. Lyžiarska sezóna v našej klíme je skôr krátka, najlepšie od mája do októbra, ak, samozrejme, nenájdete veľa potešení pri pitvaní kaluží a zápachu na palube.

Čítajte Viac

Mnohí veria, že hviezdy mladých filmov a televíznych relácií sú deťmi dôležitých kužeľov, ktorí sa dostali na obrazovku prostredníctvom známych. Áno, často to je, ale existujú výnimky. A casting, ktorý sa nedávno konal v mojom štúdiu, to potvrdzuje. Zúčastnila som sa veľa na organizovaní rôznych festivalov a televíznych projektov ako výrobca tanečných filmov a stále viac sa venujem vedúcim predstaviteľom takýchto podujatí.

Čítajte Viac

Na každú dovolenku sú ľudia, ktorí nikdy nepôjdu tancovať. Ak sa otriasnete tým, že na novoročnej párty budete vytiahnutý na tanečný parket, moja rada vám môže byť užitočná. Tí, ktorí nikdy tancujú, zvyčajne tvrdia takto: Neviem, ako to znamená, že vyzerám nepríjemne - to znamená, že nebudem. Ale nikdy by som neveril, že v hĺbke svojich sŕdc nechcú mať spolu a so sebou všetku zábavu a svetlo.

Čítajte Viac

Krátke 15-minútové lekcie sa vrátia na TV kanál "LIVE!" Oksana Yashankina a Ilya Mizgirev predstavili nový program "Problémové zóny. Expresný kurz. Autori kurzu vysvetľujú: problémové oblasti - to sú miesta, kde sa najskôr ukladá nadbytočný tuk a odkiaľ ide najťažšie.

Čítajte Viac

Aby ste udržali štíhlu bokov, musíte trénovať svaly vnútorného a vonkajšieho povrchu stehna. Pomôže vám v tomto jednoduchom cvičení a dvoch froté uteráky. Keď kráčame, bežíme, sedíme, vstávame, šplháme po schodoch, pracujeme hlavne na svaloch prednej a zadnej časti stehna. Ale svaly vnútorného a vonkajšieho povrchu stehna (únosca a adduktor) v každodennom živote sa používajú málo, čo často vedie k chrobákovi a celulitíde v týchto oblastiach.

Čítajte Viac

Chronicky nízky krvný tlak, ako aj chronicky vysoký krvný tlak si vyžaduje osobitný prístup k praxi. Ako vytvoriť triedy jogy hypertenzívne a hypotenzívne? Ktoré asany by sa mali zlikvidovať a ktoré z nich budú naopak obzvlášť užitočné? Diskutoval som o tom s odborníkmi. Aké ďalšie triedy jogy alebo fitness pod mojim tlakom, niektorí si myslia.

Čítajte Viac

Iyengar jóga je najbežnejšia verzia hatha jogy. V učebni sa zameriava na rozloženie úsilia počas asanov. Čím presnejší je pohyb, tým silnejší efekt a dlhšie trvanie. B. KS Iyengar vyvinul svoju metódu potom, čo sa učil od Šrí Kršnjacháčary, najväčšieho jogína dvadsiateho storočia.

Čítajte Viac

Ak vám chýba láska a teplo, možno sami vytvárate tieto pocity pod vplyvom energetickej nerovnováhy. V takýchto prípadoch odporúčam praxi čakry jogy pre anahatovú čakru - štvrtú zo siedmich energetických centier tela. Práca s čakrami v jogy Štvrtá čakra sa často nazýva srdce - nachádza sa na úrovni hrudníka v oblasti srdcového plexu.

Čítajte Viac

Cervikálnu osteochondrózu je možné liečiť nielen tradičnými metódami, ale aj pomocou jogy. Tu je prvá časť hodinového komplexu 21 cvičení: uľahčí bolesť a zlepší pohodu. Cervikálna osteochondróza sa tiež nazýva cervikálna spondylóza alebo herniovaný medzistavcový disk krčnej chrbtice.

Čítajte Viac

Dcéra Donalda Trumpa, 35-ročného modelu a obchodnej kamarátky, je úžasným príkladom mladého matky, ktorý má nielen čas na výchovu troch detí, vybudovanie kariéry, ale aj udržanie sa v dokonalom stave. Hovoríme, ako trénuje Ivanka Trumpová. Ivanka Trumpová, dcéra Donalda Trumpa a jeho prvej manželky Ivany, nemôže byť nazývaná neophytom: pravidelné tréningy sa stali súčasťou jej života takmer pred dvadsiatimi rokmi, keď práve začínala kariéru módneho modelu.

Čítajte Viac

Schopnosť cítiť svoje telo je nevyhnutná nielen pri vykonávaní zložitých cvičení. Koniec koncov, môžeme sa ublížiť tým, že robíme najbežnejšie hnutia. Viete, ako napríklad vstať? Skontrolovať? Veľmi často, keď vstávame, vynakladáme veľké úsilie: posielame prsia dopredu, ohýbame sa v dolnej časti chrbta, namáhame brušné svaly - a toľkokrát počas dňa.

Čítajte Viac