Deti

Ak sa opýtate rodičov, čo je zlé pre oči dieťaťa, budú sa skočiť bez záťaže: pozerať sa na televíziu a hrať na počítači. A budú mať pravdu! Avšak niekedy všetci ignorujeme iné veci, ktoré poškodzujú aj dieťa. Vizuálny systém dieťaťa má najmenej sedem až osem rokov veku.

Čítajte Viac

Skutočnosť, že dieťa je netrpezlivé, neaktívne a používa sa na všetko naraz, najčastejšie rodičia sami vinia za dohľad nad vlastným dieťaťom. Ako rozvinúť nezávislosť, odhodlanie a inteligenciu dieťaťa, povedz Darlene Sweetland a Ron Stolberg, slávni psychológovia, autori bestselleru "Naučte svoje dieťa premýšľať".

Čítajte Viac

Dieťa chodí do záhrady na týždeň, je chorý dva týždne. Známa situácia? Bohužiaľ, akonáhle dieťa vstúpi do "dospelosti", začnú ho prenasledovať nekonečné prechladnutia, kašeľ a kašľa. Prečo je dieťa často choré a ako s ním zaobchádzať, hovoria naši odborníci. Okamžite urobte rezerváciu: koncept "často chorých detí" (FIC) je len v ruskej pediatrii.

Čítajte Viac

Preč sú dni, keď matky a otcovia snívali o rastúcich astronautoch, lekároch alebo akademikoch z vlastných potomkov. Obchodníci - to sú skutoční hrdinovia našich dní! Chcete, aby sa váš syn stal úspešným podnikateľom? Povieme, čo robiť. Aby bolo možné pestovať vlastné deti budúceho "majiteľa tovární, novín, paroplavcov", je potrebné v rodine vytvoriť priaznivé podmienky pre jeho rozvoj správnym smerom.

Čítajte Viac

V lete deti milujú hľadanie neobvyklých škrupín alebo kamienkov, na jeseň - farebné figované listy. Potom v daždivých večeroch ich môžete premeniť na nádherné obrázky alebo remeslá ako darček pre niekoho z vašej rodiny alebo sami, ako spomienku na teplé slnečné prechádzky ... Práca s prírodným materiálom je nielen skvelý spôsob, ako odovzdať čas.

Čítajte Viac

Na prechádzku, na kliniku, navštíviť moju babičku - auto uľahčuje život modernej matky. A aby ste mohli bezpečne jazdiť, keď ste s dieťaťom, vybavte auto príslušenstvom, o ktorom budeme hovoriť. * Autosedačka. Hlavným garantom bezpečnosti vášho dieťaťa na ceste. Predseda musí byť certifikovaný orgánmi Európskej únie a má vysoké známky pri nárazových skúškach.

Čítajte Viac

Správne dať dieťa na prechádzku v zime je ťažšie, ako by sa mohlo zdať. Tu sú niektoré z najdôležitejších pravidiel. Na začiatku chladného počasia by mali byť pripravené včas a skladať na správne oblečenie pre dieťa. Je dôležité vziať do úvahy, že malé deti rastú rýchlo, takže je lepšie, aby ste si v lete ani na začiatku jesene nekúpili zimné oblečenie, pretože nemôžete presne vedieť, akú veľkosť majú vaše drobky pri zmene počasia.

Čítajte Viac

Aj tabakový dym je nebezpečný, pretože zvyšuje riziko infekcií stredného ucha u detí. Prečo majú deti boľavé uši, ak ich mama a otec fajčí? Deti fajčiarov trpia infekciami uší častejšie než ich rovesníci, ktorí vyrastajú v rodinách, kde rodičia nie sú vystavení tejto závislosti. To je sklamaním záverom skupina vedcov z University of Nottingham.

Čítajte Viac

Všetci vieme, že je dôležité mať diskusiu s dieťaťom, ale ako môžeme hovoriť užitočne? Tu sú 4 dôležité pravidlá pre efektívny rozhovor od bestsellera Michael Parker "Rozhovory s deťmi o ťažkých témach". * Spýtajte sa ďalších otázok. Keď dieťa vyjadrilo svoj názor, opýtajte sa, prečo si to myslí, požiadajte o životný príklad, ilustrujúci jeho myšlienky alebo podložte jeho názor.

Čítajte Viac

Elektronické zariadenia sa už dlho stávajú integrálnou súčasťou života detí, nahrádzajú hračky, stolové hry a často učebnice s knihami. Boj s pokrokom je nevďačná úloha, lepšie premýšľať o tom, ako chrániť zrak dieťaťa od všadeprítomných gadgetov. Vzdelávanie a voľný čas aj pre tie najmenšie deti dnes je zriedka dokončené bez gadgetov.

Čítajte Viac

Jednoduchá chrastítka, malá kaučuková kačica alebo zábavná pohárik - mnohí z nás láskyplne držia veci, s ktorými sme hrajú v ranom detstve. Možno, pre vaše dieťa, prvé hračky sa nakoniec stanú rodinnými hodnotami. A vašou úlohou ako matky je naučiť sa správne vybrať. Sortiment oddelení hračiek v detských predajniach povzbudzuje novorodených rodičov, aby okamžite kúpili pre novorodenca všetky najjasnejšie, chytľavé a drahé.

Čítajte Viac

Pre mnohých z nás je Nový rok spojený predovšetkým s detstvom, keď sme verili v zázraky a čakali na Santa Clausa. Teraz sme zodpovední za zabezpečenie toho, aby tento sviatok miloval aj naše vlastné dieťa. V akom veku a ako zorganizovať známeho dieťa s vousatým čarodejníkom? A je potrebné pripustiť, že neexistuje?

Čítajte Viac

Ak cestujete s deťmi autom, zdá sa byť príliš vážnym výzvou pre vaše nervy, prečítajte si tipy Katie Schnitzlera, autora najlepšieho predajcu: "Počítam na tri. Čo robiť, ak nás deti blázon ", a neváhajte a choďte na cestu. Takže ste odmietli letieť lietadlom (príliš ťažké s malými deťmi, nehovoriac o týchto nekonečných zdržaniach letov), ​​rozhodli sa, že nejdeš vlakom (musíš nosiť na seba kufre, batohy a malé deti) a súhlasil s dovolenkou autom ,

Čítajte Viac

Dobrý, dobrý film pomáha dieťaťu rozvíjať sa. A ak sa s ním budete pozerať, lepšie pochopíte svoje dieťa, hovoria psychológovia. Predstavujeme vám päť najlepších filmov, ktoré si môžete pozrieť s vaším dieťaťom. Aké filmy stojí za to pozerať dieťa a rodičov s ním, rozhodli sme sa požiadať Tuttu Larsena, hostiteľa a tvorcu kanála pre rodičov TUTTA.

Čítajte Viac

Vyberte si medzi gymnastikou pre tehotné ženy, lekciou prenatálnej jogy a aqua aerobikou? Nie a už nie! Mnoho fitness klubov ponúka očakávané matky a aerobiku, a Pilates, a dokonca aj tancovanie. Ako trénovať tehotné a v závislosti na trimeste je rozumné regulovať zaťaženie? "Teraz existuje veľa hodín pre tehotné ženy," hovorí Elena Sokláková, inštruktorka programu Gymnastické pre tehotné ženy na televíznom kanáli "LIVE!

Čítajte Viac

Keď ste chytili svoje vlastné dieťa v podvode, prvá vec, o ktorej si myslíte, je okamžite hanbať a potrestať malého lháře. Namiesto toho by bolo lepšie pokojne pochopiť príčiny detských lží. O tom, prečo dieťa ležalo, nám povedali psychológ Alexandrina Grigorieva. To, čo sa nazýva, "recitovať" deti začínajú s najpriaznivejším vekom.

Čítajte Viac

Deti predškolského veku a žiaci strednej školy majú s veľkou radosťou zvyčajne fyzickú aktivitu. Čo sa nedá povedať o starších študentoch. A rodičia sami občas liečia tento problém ľahko. Zatiaľ čo lekári sú presvedčení - je to veľmi dôležité pre deti. A len v zriedkavých prípadoch sa dieťa môže uzdraviť od telesnej výchovy.

Čítajte Viac

Pred dlho očakávanými novoročnými sviatkami. Kam ísť s deťmi na dovolenke tráviť čas naozaj zábavné a svetlé? Pre všetky vkusy sme urobili výber najzaujímavejších udalostí. Sledujte a vyberte si. Výdavky na dovolenku sú zábavné: vianočné stromčeky, predstavenia a predstavenia V detskej zábave v Moskve na novoročných sviatkoch nie je nedostatok.

Čítajte Viac

Vaše dieťa mu uhryzne nechty, dieťa jeho známych si vyberie nos a susedov kočička sa znova pritahuje prstom. Ako sa na deti vyskytujú zlé návyky a čo s tým robiť? Alexandrina Grigorieva, klinická psychológka, Ph.D., vedúca Centra neuropsychologickej korekcie "Oh, tak deti!" Povedali nám o tom.

Čítajte Viac

Väčšina mamičiek sa raduje, keď sa narodí dieťa: toľko možností na prechádzku! Avšak je ťažšie prežiť letné teplo s malými deťmi ako zimná zimnica, varujú pediatri. Ako chrániť dieťa v horúcom počasí? Procesy termoregulácie u novorodencov nie sú spracované, a tak nízke aj vysoké teploty sú pre ne rovnako nepriaznivé.

Čítajte Viac