Deti

Rodičia pre dieťa sú prvým a hlavným príkladom, ktorý sa má nasledovať, takže najefektívnejším spôsobom, ako vdýchnuť dobré detské návyky, je správať sa týmto spôsobom. Tu sú štyri jednoduché spôsoby, ako urobiť život matky a dieťaťa zaujímavejším a zdravším. Vedenie zdravého životného štýlu s dieťaťom vám vyvine užitočné zručnosti, ktoré budú kľúčom k jeho budúcemu blahu.

Čítajte Viac

Pri starostlivosti o dieťa moderné matky radšej dodržiavajú predpisy klasickej medicíny. Ale niekedy techniky na pokraji "magie" sú neuveriteľne efektívne! Patria sem sprisahania profesora Drapkina, ktorých výhody dnes potvrdzujú a zdôvodňujú mnohí psychológovia. Na konci 20. storočia zhrnul nahromadené znalosti Boris Drapkin, profesor psychoterapie, vytvoril jedinečnú techniku ​​- notoricky známu matku Tarapiya, ktorá vám umožňuje opraviť stav dieťaťa silou materskej lásky.

Čítajte Viac

Dieťa žiada psíka, mačiatko alebo škrečok? Nespěchejte, aby ste povedali "nie", pretože sa pet môže stať jeho skutočným priateľom. Ale nerozhodnite sa ihneď. Skôr než začnete s domácim miláčikom, starostlivo premyslite tento krok. Čo je potrebné vziať do úvahy, chce mať domácu dcéru alebo syna?

Čítajte Viac

Pravdepodobne neexistujú žiadni rodičia, ktorí by nechceli, aby ich dieťa bolo poslušné. Zdá sa, aké báječné: povedal - urobil. Zakázané - a pokoj, nič sa nestane. A s neposlušnými samotnými, problémami a úzkosťou ... Ale je to také dobré, ak je dieťa vždy bezpodmienečné? A čo je za týmto slovom - "poslušnosť"?

Čítajte Viac

Rozprávať sa s dieťaťom o zvonení mincí a škrípanie kusov papiera je nielen prípustné, ale jednoducho potrebné. Vyzdvihnúť batole na materiálnej strane života bez zložitých detailov prispôsobených jeho veku. Povieme, ako naučiť dieťa zaobchádzať s peniazmi. Od veku štyroch detí, ako sú slávnosti, radi zbierajú malé lesklé predmety.

Čítajte Viac

Zlatý jeseň je skvelý čas na prechádzky v parku, kde je ešte teplý a veľmi krásny. Chcete vedieť, ako ich urobiť viac informatívnym pre dieťa? Tento text je pre vás! Pravidelne pri chôdzi s dieťaťom rodičia ponúkajú hry v prírode (s loptou, štítok, skryť-a-hľadať) alebo športové zábavy (skúter, kolieskové korčule, bicykel).

Čítajte Viac

Aktivita dieťaťa nie je len príťažlivosťou a príťažlivosťou súdnych partnerov na nové projekty. Je to tiež schopnosť riešiť problémy nezávisle, bez spoliehania sa na ostatných. Tu je niekoľko užitočných tipov, ako vytvoriť aktivitu dieťaťa. Dieťa, ktoré je neustále sledované a nie je dovolené robiť krok sám, si zvykne na to, že dospelí rozhodujú všetko pre neho.

Čítajte Viac

Bežná zimná prechádzka môže byť skutočnou dobrodružstvom, ak ju premeníte do vzrušujúcej hry. Pozvite dieťa, aby ste našli cestu von z bludiska snehu, postavte hada alebo nájdite pokladnicu. Prezentujeme najzaujímavejšie hry s deťmi na čerstvom vzduchu. Zimná hra s deťmi: farebné sklenené gule Schopnosť vody premeniť sa na ľad dáva veľa priestoru pre predstavivosť a zábavu.

Čítajte Viac

V tomto roku už dieťa chodí, čuduje a zámerne hovorí pár slov. Drobky ochotne plnia jednoduché požiadavky, čo znamená, že je čas na vývojové aktivity. Povieme vám, čo môžete hrať s malým. Pre hru si vyberte čas, keď je dieťa v pohotovosti, aktívne av dobrej nálade.

Čítajte Viac

Zdá sa, že vírusové infekcie u detí sú otázkou skúmanou ďaleko a široko. Napriek tomu sú s nimi spojené mnohé mýty. Tu sú najčastejšie. Studený vzduch zhoršuje priebeh ochladzovania. V skutočnosti: priebeh ochorenia nezávisí od teploty vzduchu v miestnosti pacienta, ale závisí od vlhkosti vzduchu a koncentrácie patogénov v ňom.

Čítajte Viac

Najjednoduchší spôsob, ako podnietiť dieťa lásku k chutnému a zdravému jedlu, je pozvať ho, aby si s vami uvaril. Tu je šesť jedál, originálne, zdravé a chutné, ktoré sa vaše dieťa určite bude páčiť. Pre deti predškolského veku sa predškoláci aktívne rozrastajú a pohybujú veľa, takže potrebujú energiu, ktorej hlavným zdrojom sú sacharidy.

Čítajte Viac

September je čas na identifikáciu dieťaťa v kruhu, sekcii alebo štúdiu. Výberom jedného z nich určite určite život dieťaťa počas celého školského roka. Takže musíte tento proces dôkladne pristupovať. Čo motivuje rodičov pri výbere ďalších aktivít pre dieťa? Motivácia: dieťa to chce. Môže sa líšiť v zmysle "prejavu" od zmäteného "dobre, možno skúste to" k výraznému záujmu, keď dieťa takmer doslova nevie predstaviť život bez futbalového hráča z kolísky.

Čítajte Viac

Organizovanie výletov s dieťaťom v akomkoľvek veku vyžaduje ešte väčšiu zodpovednosť a koncentráciu od dospelých. Spolu s lekármi, trénermi a rodičmi sme si vybrali päť podmienok pre úspešnú rodinnú expedíciu. Konzultujte pediatra Aby ste sa uistili o zdraví dieťaťa v čase cesty, je potrebné každoročne absolvovať bežné lekárske vyšetrenie a venovať osobitnú pozornosť očkovaniu, čím sa vaše potomstvo zachráni pred vážnymi chorobami.

Čítajte Viac

Jedlo sa môže zmeniť na skutočnú katastrofu, ak dieťa nevie, ako sa správať pri stole. Tu sú tri jednoduché spôsoby, ako naučiť šteňa k dobrým mravom, ktorú sme spievali v knihe Katie Schnitzlera, slávneho psychológa a autora knihy "Počítam na tri! Čo keď deti nás bláznia. " Pokiaľ ide o pravidlá etikety, rodičia musia byť vynaliezaví, pretože z prednášok a moralizácie je malý zmysel.

Čítajte Viac

Nadchádzajúce letné prázdniny - skvelá príležitosť na oddych, získavanie nových dojmov a urobenie mnohých malých vedeckých objavov. Tu je niekoľko vzdelávacích skúseností, ktoré môžu deti vykonávať samostatne, zo zbierky Maria Yakovleva a Sergeja Bolushevského, Veľká kniha experimentov pre deti a dospelých.

Čítajte Viac

Každá matka chce, aby sa dieťa počas leta opálilo, plavalo dosť a hlavne sa stalo zdravším. To je to, ako to urobiť, všetci to nepoznajú. Ako správne usporiadať detskú dovolenku v lete - povedajú naši odborníci. V meste sú deti nútené prispôsobiť sa životným podmienkam, ktoré sa líšia od ich fyziologických potrieb.

Čítajte Viac

Ovocná kaša alebo zemiaková kaša so 4 mesiacmi alebo šiestimi mesiacmi? Keď príde čas oboznámiť dieťa s dospelým jedlom, má každá matka veľa otázok! V tomto prípade bola podrobne rozpracovaná schéma zavedenia prvých doplnkových potravín. Musíte to len prispôsobiť svojmu karapuzovi. Pred desiatimi rokmi sa deti premenili na dospelé jedlo v rovnakom druhu: šťava zo 4 mesiacov, potom štiepané zemiaky, kaša, mäso.

Čítajte Viac

Keď sa dieťa pýta na niečo, je pre milujúcich rodičov tak ťažké povedať nie. Niekedy je to však potrebné. Prečo? A ako odmietnuť dieťa? Prečo je dôležité, aby ste dieťaťu povedali "nie"? Po prvé, pamätajte na to, že deti - bez ohľadu na to, aké nezávislé, rozumné a zodpovedné sa vám môžu zdajú byť - takmer až desať rokov nemôže predvídať všetky (a niekedy žiadne účinky) svoje činy.

Čítajte Viac