Deti

Ako úspešné sa dieťa učí v škole závisí od toho, ako dobre počuje, hovoria odborníci. Existuje priame spojenie medzi sluchovým, rečovým a mentálnym schopnostiam. Povieme, ako rozvíjať myšlienku dieťaťa pomocou terapie sluchu. Sluchová terapia bola vyvinutá v roku 2001 známym francúzskym výskumným pracovníkom, otolaryngolom Alfredom Tomatisom, aby ju používali u svojich pacientov na rozvoj sluchovej citlivosti a vnímania, ako aj na aktívny vývoj prejavu.

Čítajte Viac

Keď trestíme dieťa, vždy nás vedú najlepšie zámery: opraviť, učiť, ukazovať "čo je dobré a čo je zlé". Ale ako rigidné vzdelávacie metódy skutočne ovplyvňujú vaše dieťa a vždy vedú k požadovanému výsledku? * Fyzický trest. V prvom rade je to v súčasnosti predmetom súdnej právomoci.

Čítajte Viac

Ak sa vám zdá, že vaše dieťa trpí hyperaktivitou, nepočúvajte sa na schôdzku s detským psychológa. Uistite sa, že začnite s tým, že vaše dieťa je v pohode so spánkom. Konštantné miešanie, neschopnosť sústrediť sa a koniec koncov, čokoľvek nie je vysvetliteľná agresivita - sme zvykli považovať také znaky správania dieťaťa za hlavné príznaky syndrómu hyperaktivity a nedostatku pozornosti.

Čítajte Viac

Temnota je hlavnou príčinou obáv detí. Dieťa má bohatú predstavivosť a keď padá noc, jeho fantázie sú zmätené realitou. Tu sú niektoré spôsoby, ako pomôcť dieťaťu zbaviť sa strachu z tmy. Slávny španielsky psychológ Mons Domenech vo svojej knihe Monsters Under the Bed ich vedie. Pokúste sa presvedčiť dieťa, že úplná tma neexistuje.

Čítajte Viac

S priateľmi s jednoduchými, efektívnymi a zábavnými dychovými cvičeniami, skôr ako vzrušujúca hra, vaše dieťa zabudne na to, čo je zima, bronchitída a zápal hrdla a jeho reč bude krásna a správna. Zapojme sa! Bolo pozorované, že deti, ktoré často trpia tracheitídou, laryngitídou a falošnými obilninami, sa vyznačujú malým objemom pľúc a ich dýchanie je plytké (horná klaviculárna).

Čítajte Viac

Mnohí rodičia nemajú žiadnu predstavu, prečo ich lekári radi vystrašia diagnózou plochých nôh. Zdá sa, že zvyčajná chyba, viac kozmetická ... Ale neškodný, na prvý pohľad odchýlka v anatómii dieťaťa môže viesť k vážnym problémom s chrbticou a kĺbmi. Je možné opraviť ploché nohy u detí?

Čítajte Viac

Väčšina rodičov má veľmi neurčitú predstavu o imunite. Ale vďaka reklame sú absolútne istí, že je potrebné ich "propagovať". Ako to urobiť správne, a čo je najdôležitejšie? Všetko je v tomto materiáli. Imunita je komplexný obranný systém, ktorý udržuje vnútorné prostredie tela v nezmenenom stave, ničí nebezpečné mikróby a svoje vlastné "choré" (napríklad rakovinové) bunky.

Čítajte Viac

Píše ako kuracie mäso so svojou labkou, ty sa naříkáš pri pohľade na čmáranie v zápisníku svojho vlastného dieťaťa. Nestrácajte paniku! Dokonca aj vtedy, keď ruky vášho dieťaťa rastie z nesprávneho miesta, môžete a mali by ste sa naučiť písať krásne. Povieme, ako to urobiť. V dobe počítačov a elektronických prístrojov sa zdá byť schopnosť písať jasne, úhľadne a krásne skoro anachronizmus.

Čítajte Viac

Laboratórna diagnostika detských chorôb často rodičom spôsobuje veľké obavy. Obzvlášť sa obávajú mamičiek a krvných testov u detí. Rozhodli sme sa nájsť odpovede na najčastejšie otázky. 1. Je možné, že dieťa je choré a výsledky krvného testu sú normálne? Áno. V krvi sú desiatky látok, ktoré sa dajú merať.

Čítajte Viac

Ponáhľame sa ubezpečiť otcov, ktorí majú strach, pretože ich deti milujú menej ako matky. Skutočnosť, že dieťa je bližšie k mame, táta nie je vôbec vinu, hovoria britskí psychológovia a vysvetľujú prečo. Päťročné chlapci a dievčatá radšej zdieľajú tajomstvá so svojimi matkami a nechcú odhaliť svoje tajomstvá svojim otcom.

Čítajte Viac

Dieťa zuby vyčervená a pokryté vyrážkou? Nehajte sa ponáhľať za túto alergiu. Najprv sa uistite, že sa staráte o pokožku drobkov. Povedali sme vám, čo viete o dermatitíde plienky, aby ste sa tomu vyhli. Detská pokožka je veľmi jemná, tenká a zraniteľná. Je veľmi citlivá na nepriaznivé účinky prostredia.

Čítajte Viac

Maskara pre väčšinu žien - absolútne musí mať. Ale stretnúť sa s perfektným "Masquera", ako pokročilí make-up umelci nazývajú to make-up, nie je ľahké. Napríklad som dlho hľadal svoju vlastnú, ale dôkladne som študoval túto tému. Takže ti poviem, ako si vybrať správnu riasenku. Po prvé, chcem povedať, že vysoká cena a veľké meno na skúmavke ešte nie je znakom, že atrament bude fantastický.

Čítajte Viac

Ultrazvukové vyšetrenie sa uskutočňuje všetkým očakávaným matkám. A viac ako raz! Povieme, prečo je ultrazvukové vyšetrenie predpísané pre tehotné ženy, ako je to bezpečné a prečo by sa im nemalo chýbať. Ultrazvukové vyšetrenie je jednou z najpopulárnejších a najpoužívanejších diagnostických metód. S tým môžete potvrdiť alebo objasniť očakávané dátum narodenia, určiť, či je tehotenstvo viacnásobné a sledovať fyzický vývoj dieťaťa, posúdiť stav jeho vnútorných orgánov.

Čítajte Viac

Strava moderného teenagera môže vystrašiť každého odborníka na výživu - najčastejšie to je výbušná zmes rýchleho občerstvenia, sladkostí a nápojov sýtených oxidom uhličitým. Medzitým je počas prechodného obdobia veľmi dôležité. Hovoríme, ako správne organizovať výživu teenagerov. Počas prechodného obdobia dochádza v organizme k mnohým fyziologickým a psychologickým zmenám v dôsledku puberty.

Čítajte Viac

Dnes sa deti vo veku 3-4 rokov zúčastňujú súťaží a súťaží: športu, hudby, krásy atď. Na jednej strane dáva dieťaťu príležitosť ukázať svoj talent a rozvíjať vôľu zvíťaziť. Na druhej strane, dokonca aj úspešný výkon je stresujúci. A ak nedostanete cenu ... Ako sa zúčastniť detských súťaží a nestratiť?

Čítajte Viac

V takmer každej štvrti sú otvorené klzisko, v parkoch pripravujú chodníky na lyžovanie a snowboarding a lyžovanie už nie sú považované za niečo exotické ... Rodičia majú veľa príležitostí na obsadenie svojich detí niečím užitočným a zaujímavým. Ako podnietiť svojmu dieťaťu lásku k zimným športom?

Čítajte Viac

Každá matka vie, že kŕmenie dieťaťa, keď nie je dobre, je to celý problém. Avšak správne zložené menu uľahčí stav omrviniek a pomôže mu zotaviť sa rýchlejšie. Čo by malo byť súčasťou stravy? Najprv sa nemusíte obávať, či choré dieťa má zlú chuť do jedla a že ho nenásilne nenásilne nenechajte jesť, ako to často robíme.

Čítajte Viac

Zdá sa vám, že nechať dieťa osamote s tvojim otcom je zlý nápad? Strašidelné obrazy hneď pretekajú cez hlavu: rozbité pokrmy, maľované steny a srdce roztrhávajúce kričiace deti. Naozaj, veľa mužov je jednoducho stratené, zostalo osamote s malým zlomyseľným pánom. Rozoberáme s detskými psychológmi, aké zaujímavé je trávenie času s otcom s dieťaťom v akomkoľvek veku.

Čítajte Viac