Nepohyblivé brušné cvičenia, ktoré nie sú horšie ako krútenie

Chcete prekrásny lis - krútiť! Ale čo keď ich nemôžete urobiť? Alebo za roky tréningu len unavený? Tu je 7 ďalších, ne-banálnych cvičení ab.

Zvrat dáva tlačovým svalom špecifické zaťaženie. To vysvetľuje ich účinnosť. A popularita, a to ako medzi začiatočníkmi a medzi skúsenými fitness. V niektorých prípadoch však krútenie spadá pod zákaz. Lekári zvyčajne odporúčajú opustiť niektoré choroby reprodukčného systému (napríklad myóm), gastrointestinálny trakt, problémy s dolným chrbtom a chrbticou. A nakoniec, chceme nájsť vhodnú alternatívu ku krúteniu tých, ktorí robia rovnaké cvičenia len preto, aby sa nudili.

Aké sú niektoré nezvyčajné brušné cvičenia, ktoré môžu nahradiť krútenie?

Na prvý pohľad existuje celkom málo možností: brušné svaly sú zahrnuté v práci a v mrtvici, v útokoch a pri cvičení na nestabilnej podpore. "Avšak nie vždy dostanú cieľovú záťaž, ale iba v niektorých prípadoch," hovorí Marina Starostina, špecialistu na kinezioterapiu a trénera Planet Fitness Club - osobného tréningového štúdia, autora komplexu, ktorý vám ukážeme dnes. - Napríklad v rôznych variantoch záhybov (keď odtrhneme podlahu, nie telo, ale nohy), v lamielách. Aby všetky tieto cvičenia boli účinné, je dôležité zvládnuť techniku ​​ich implementácie. "

Nepublikované brušné cvičenia: ako vytvoriť lekciu

* Použite cvičenia prezentované podľa Vášho uváženia: môžete zaradiť niektoré z nich do svojho bežného tréningu, alebo vykonať všetky dôsledne, ako jediný komplex. V druhom prípade trénujeme 3-4 krát týždenne, pričom ponecháva čas na zotavenie svalov.

* Sledujte dych. "Neodkladajte to a nevyskúšajte si vynaložiť hlavné úsilie na vydychovanie," odporúča Marina Starostina.

* Pracujte pohodlne. "Nehajte sa ponáhľať, skúste cítiť zaťaženie v oblasti, na ktorej pracujete," hovorí Marina Starostina.

Ak chcete dokončiť komplex, budete potrebovať rohož, penový valec (alebo fľašu s vodou), medzibunku s hmotnosťou 3-4 kg (v niektorých cvičeniach ju môžete nahradiť činkami rovnakej hmotnosti, v iných s volejbalom).