Stanislav Rogachev o komplikovanosti ženskej wushu

Stále viac dievčat príde na moje tréningy. Myslím, že je čas vysvetliť, ako čínske bojové umenia, a najmä Shaolin wushu, sú užitočné pre ženské telo.

Záznamy hovoria, že "velitelia žien strašili svojich protivníkov." Samozrejme, môžete vtipkovať: velitelia v sukne boli tak nezaujímavé, že oponenti sa ponáhľali opustiť bojové pole, len aby nemali nič spoločné s monštrami. V skutočnosti ženské bojovníci boli ostrejšie ako mužské bojovníci: kompenzovali nedostatok svalovej sily s flexibilitou a obratnosťou a to im dalo významnú výhodu.

Dnes je veľký počet žien zapojených do wushu a qigongu. Nájdete sa v Pekingu - nebuďte leniví a prechádzajte skoro ráno. V parkoch, na uliciach a námestiach uvidíte davy dievčat, ktoré ovládajú meče. A nie je to tak, že týmto spôsobom ukazujú vlastenectvo a lojalitu k tradíciám. Je vedecky dokázané, že pravidelné cvičenie má priaznivý účinok na hojenie všetkých telesných systémov. Nezáleží na tom, ktorý štýl wushu praktizuje (pozri "Stanislav Rogachev: ako začať wushu»).

Ženské telo má niekoľko fyziologických vlastností. Vediem triedy, ktoré sú prísne založené na týchto vlastnostiach a sú založené na vedeckých faktoch. Po prvé, ženy sú zvyčajne nižšie ako muži, nohy sú kratšie, ťažisko je nižšie. Zároveň však, ako už bolo uvedené, ženy sú flexibilnejšie. Vzhľadom na to sa pokúšam dať pohyby z akýchkoľvek wushu štýlov - Taijiquan, Xingyiquan, Shaolinquan atď., S dôrazom na vyrovnávanie a hladké pohyby. Po druhé, ženy majú menej vyvinutý svalový systém, ich srdce je menšie, ich pulzy sú častejšie a je pre nich zbytočné cvičenie rýchlo, ako to robia ľudia. A počas obdobia menštruačného cyklu by sa náhle pohyby mali úplne odstrániť.

Ako špeciálny typ gymnastiky wushu - nabíjanie je univerzálne. Prispieva k všestrannému vývoju tela, harmonicky rozvíja osobnosť a tiež pomáha zmierniť nervové napätie. Pokiaľ ide o pohyby z arzenálu wushu, každé dievča dokáže zvládnuť. To naozaj nie je nič zložité.

Pred krúžením otázok vás informujem: nie, moja priateľka nepraktizuje wushu.

Zatiaľ sa nenachádza :)

Čínska gymnastika so Stanislavom Rogachevom