Mom-terapia: sprisahania profesor Drapkina

Pri starostlivosti o dieťa moderné matky radšej dodržiavajú predpisy klasickej medicíny. Ale niekedy techniky na pokraji "magie" sú neuveriteľne efektívne! Patria sem sprisahania profesora Drapkina, ktorých výhody dnes potvrdzujú a zdôvodňujú mnohí psychológovia.

Na konci 20. storočia zhrnul nahromadené znalosti Boris Drapkin, profesor psychoterapie, vytvoril jedinečnú techniku ​​- notoricky známu matku Tarapiya, ktorá vám umožňuje opraviť stav dieťaťa silou materskej lásky.

"Aby sa to dosiahlo, postačí matka, aby recitovala určité pozitívne frázy pre dieťa a rozprávala sa o jej láske počas spánku," vysvetľuje Elena Voichiková, psychológ, hypnológ. "Tak je možné vyriešiť mnohé problémy spojené nielen s chovaním dieťaťa, ale aj s jeho vývojom a zdravím." Vyskúšať si túto techniku ​​nie je ťažké, s pomocou našich rád to ľahko urobíte.

Ako technika funguje

Metóda profesora Drapkina je založená na hlbokom úzkom vzťahu, ktorý sa vyskytuje medzi matkou a dieťaťom počas tehotenstva ženy. V tom je veľa mystikov. Nie je prekvapujúce, že väčšina rodičov je skeptická voči maminoterapii. Ale z hľadiska fyziologických vlastností drobkov nie je v ňom nič náhodné. Táto technika je úspešná. Ako to vysvetľujú moderni psychiatri?

- Aplikácia metódy vo fáze REM spánku. «Začína 20-25 minút po usnutí (počas tohto obdobia môžete vidieť, ako sa žiaci pohybujú pod viečkami), vysvetľuje Svetlana Pokrovskaya, Ph.D., rodinný psychológ. - Vo fáze rýchleho spánku výrazne rastie mozgová aktivita a svaly, vrátane hlbokých, sa uvoľňujú. Preto sa v tomto období zvyšujú možnosti vnímania a všetko, čo jeho matka ohovára jej drobky, sa učí ako inštalácia. "

- Určitý rytmus čítania.Všetky frázy, ktoré matka spomína na svoje dieťa, sú stĺpcový verš s rovnakým počtom slov v každom riadku. Musia byť vyslovení určitým spôsobom: najprv k sebe, potom nahlas, pozorujúc druhé pauzy medzi slovami. Toto nastavuje určitý vonkajší rytmus, ktorý naraz ovplyvňuje drobky každý deň. Prečo je rytmický účinok tak dôležitý pre dieťa? "Je to spôsobené skutočnosťou, že v detstve 75% práce mozgu je vykonávané subkortikálnymi štruktúrami, kôra sa ešte nevyvinula," hovorí Svetlana Pokrovskaya. - Tieto štruktúry môžu byť ovplyvňované pomocou rôznych rytmov (lullabies, básne, pateshki, práve pohybová choroba na rukách, dodržiavanie určitého režimu dňa). Všetky tieto rytmické akcie pomáhajú drobkom prispôsobiť sa vonkajšiemu svetu. " V skutočnosti s ich pomocou môžete prispôsobiť proces samoregulácie dieťaťa, normalizovať prácu jeho vnútorných orgánov a dať do poriadku emocionálny stav dieťaťa.

- Schopnosť rozprávať o vašej láske.Frázy použité v metodike zahŕňajú tie slová, ktoré matky zriedka hovoria svojim deťom v každodennom živote. Sú to slová lásky, prijateľnosti, nežnosti ... Keď je dieťa rozmarné, je to nezbedné, môže to byť ťažké vysloviť. Matka, ktorá používa túto techniku, má príležitosť povedať svojim sladkým dusíkom, všetko, čo nemala čas na posúdenie dôležitosti jej dieťaťa. Je to druh emocionálnej pauzy, ktorá je schopná oživiť jej pocit lásky, cítiť hodnotu stretnutia s dieťaťom.

Výhody metód pre dieťa

Technika Drapkin funguje najlepšie u detí s úzkostlivými a podozrivými osobnostnými črtami, ako aj u detí s neurotickými reakciami - kliešť, enuréza, koktanie. V mierne nižšej miere je účinný pre deti, ktoré sú hyperaktívne, s excitabilným nervovým systémom a vysokou úrovňou sociálnej agresie. V tomto prípade samotné príznaky nezmiznú, deti však idú do kontaktu lepšie: aktivita dieťaťa zostáva, ale pozornosť sa venuje druhému, pokiaľ ide o nositeľa dôležitých informácií pre dieťa.

Materská terapia je dobrá pre zdravie dieťaťa. Ako pomocný nástroj je vhodný na liečbu psychosomatických ochorení, ktoré sa vyvíjajú na pozadí určitých psychologických faktorov. Ide o bolesti hlavy, poruchy gastrointestinálneho traktu, kardiovaskulárne a kožné ochorenia. A samozrejme, najprv dieťa normalizuje spánok.

Výhody metód pre mamu

Frázy, ktoré matka recituje, neobsahujú negatívy. Vyskytujú sa vo forme vyhlásenia, a preto sú vnímané ako životné zariadenie a ich opakovanie dodáva ženke dôveru. "Stáva sa to v štádiu oboznámenia sa s metodikou: matka má pocit, že má určitý nástroj, ktorý môže dať dieťaťu zdravie a emočnú pohodu," vysvetľuje Elena Voichiková. "Dôvera sa zvyšuje, keď vidí, že sa jej dieťa začne meniť." V očakávaní ďalších zmien k lepšiemu začne pozorne sledovať drobky. Skutočnosť, že sa dieťa stáva predmetom zvýšenej pozornosti od svojich blízkych, je tiež v jeho prospech.

Vlastnosti techniky

Rozhodli ste sa, na čo sa vaše dieťa obáva, a preto, aký problém budete riešiť? Pripravte sa na vážnu prácu. A nezabudnite zvážiť vlastnosti techniky!

- Text metodiky je zameraný na matku. S ňou má dieťa najsilnejšie spojenie a okrem toho je matkou, ktorá je spravidla neustále prítomná v živote novorodenca. Ak chceme recite sprisahania, môže to byť aj otec, stará mama alebo starý otec, musia sa aktívne podieľať na živote dieťaťa a stať sa pre neho zmysluplnými dospelými.

- Rituál položenia je potrebný. Stojí to asi týždeň pred navrhovaným použitím techniky. Súčasne je dôležité, aby mal aj zvukovú časť: pokojnú hudbu, poslucháče, čítanie rozprávky. Striebro musí zvyknúť na zvuk, inak počas čítania fráz, dokonca aj v šepote, sa otočí a zobudí sa.

- Naučiť sa recitovať dané frázy musí byť vopred. Venujte sa jeden deň, aby ste si zvykli na správny rytmus, aby ste cítili emócie, ktoré "slogany" nesú, nie aby sa rozprávali a aby sa nepohli.

- Nalaďte si dlhú prácu. Viditeľný pozitívny účinok sa prejaví, ak používate metódu najmenej jeden a pol mesiaca.

Pozrite si video: Caso Cerrado. Step-Mom Arranged A Murder!. Telemundo English (Január 2020).