Jóga pre krásu

Je známe, že všetky dievčatá jogy vyzerajú úžasne. A hoci sa zvyčajne tvrdí, že "nerobia nič so sebou," som si istý, že určite majú veľa tajomstiev krásy. Spýtal som sa veľkých inštruktorov jogy, aby sa podelili o moje recepty.

Elena Rozhkova, inštruktorka klubu "ALIVE!" Na "Jóga pre deti": "Ovarie sa zaoberajú ženskou krásou"

- Drsná pravda je, že žena je krásna, keď je v plodnom veku. Akonáhle začne menopauza, stárneme, a preto strácame svoju príťažlivosť. A jóga vám umožňuje zlepšiť metabolizmus, ladiť hormóny a udržať vaječníky "mladé" tak dlho, ako je to možné. Z tohto dôvodu ženy, ktoré praktizujú jogu, vyzerajú skvele.

Jóga pre ženy: asanas

Najdôležitejšie ženské asány sú pre panvu (všetky sú konasány) a šikmé (utanasana, adho mukhan shvanasana). Prvý zlepšuje krvný obeh, druhý uvoľňuje stres a vráti ženskú energiu. Poradím vám, aby ste praktizovali baddhu konasana, upavishta konasana, držanie obráteného svietnika. V skutočnosti sa počas hodín jogy zdokonaľuje vzhľad a nevykonáva špeciálne ženské asány, objavuje sa červenanie, biely oči sa čistí a chôdza je ľahká.

Pokiaľ ide o osobnú starostlivosť, odporúčam vám vyberať kozmetiku na dávkach. Nie je to ťažké: napríklad sezamový olej je vhodný pre ľudí ako sú vata a kapha - ohrieva sa, zlepšuje krvný obeh. Typ pitta je lepšie používať chladiace kokosové orechy. Olej môže byť použitý mnohými rôznymi spôsobmi: robiť abhyanga, masky pre vlasy a tvár. To však neznamená, že by sme mali opustiť profesionálnu kozmetiku: žijeme v civilizovanom svete a mali by sme využívať jej výhody. Kúpim lieky a starostlivo skúma ich zloženie: dávajú si pozor, že v krému nie sú žiadne parabény a iné nebezpečné látky. Ale skoro nepoužívam dekoratívnu kozmetiku: neustále praktizujem niekoľko druhov jogy s dynamickými komplexmi. A drobný make-up, zmiešaný s potom, nie je presvedčivý pre krásu.

Inna Vidgofová, inštruktorka klubu "ALIVE!" Na "Dych z jógy": "Shavasana je najlepší anti-age"

-Jóga vám umožňuje prejaviť prirodzený potenciál krásy. Na rozdiel od ostatných tréningov nemení konštitúciu tela, ale priblíži ju pôvodnému ideálu - vyhladzuje hrbole, zlepšuje pokožku a odstraňuje nadbytočný tuk. Najdôležitejším prostriedkom proti starnutiu jogy je relaxácia. Keď prejdú svalové kŕče, pokožka sa vyhladí a nasýti kyslíkom, čo znamená, že sa zabránia vráskam. Pri vykonávaní každej asany by mala byť tvár vyrovnaná a pokojná a osobitná pozornosť sa venuje tomu v šavasane. Ak je správne urobiť "mŕtveho muža postoj", oni začnú obrovské omladenie sily tela. Navyše, invertované asány fungujú dobre: ​​zlepšujú funkciu štítnej žľazy, zabezpečujú prietok krvi do tváre a vlasov.

Hlavná vec, samozrejme, nie je zneužívanie - ak budete stáť na hlave hodiny, nebude tam žiadny magický výsledok. Nemám absolútne nevôľu kozmetiky, používam sám Vichy. A s radosťou idem na masáž.

Varvara Lyubimová, inštruktorka klubu "ALIVE!" V Hatha Yoga: "Koža miluje čistú pečeň"

- Som presvedčený, že krása pochádza zvnútra. Jóga harmonizuje celé telo tak, že telo sa stáva krásnym a tvár je mladá bez akéhokoľvek ďalšieho úsilia. Samozrejme, ekológia je tiež veľmi dôležitá. Život vo veľkom meste sa odďaľuje späť, čo je vážne zaťaženie zdravia a vzhľadu. Preto v megalopolis musíte mať osobitnú starostlivosť o seba: vybrať výrobky šetrné k životnému prostrediu, chodiť viac a, samozrejme, trénovať. A najlepší spôsob, ako pravidelne usporiadať výhonky v prírode. V Moskve dokonca aj kozmetika je zlá - prostriedky strašnej kvality k nám. Používam linku Ahava, ktorú vždy budu kupovať v Izraeli. Nepôjdem ku kozmetike - vďaka jogu to nie je potrebné. A mimochodom, takmer nikdy praktizujem Ayurvedu: mnohí ľudia mylne považujú za súbor kúpeľných techník, ale v skutočnosti ide o vážny a ťažký liečebný systém, ktorý si vyžaduje veľký vplyv. Spočiatku som mal radosť z domácej kozmetológie, sám som si vyrobil krémy na báze lecitínu a esenciálnych olejov, ale potom som ju opustil - nie je čas. Mimochodom, chcem upozorniť, že niekedy po prvých triedach jogy sa zhoršuje vzhľad. To je spôsobené tým, že problémy, komplexy, ktoré žena maskovala s kozmetikou a procedúrami, ísť von. Ak neexistuje žiadna harmónia, láska v rodine a teplý domov, žiadny plastický chirurg nepomôže.

Julia Zaichenkova, inštruktorka klubu "LIVE!" Na "Flexibilnej sile": "Rejuvenácia je príjemným vedľajším účinkom jogy"

- Vaša jóga je predovšetkým práca s vedomím. Môžete robiť akékoľvek cvičenia a procedúry, používať ľubovoľne drahé krémy, ale ak je mentálna sféra zablokovaná, nebude výsledok. Alebo bude, ale krátkodobý. Umyjem si tvár, používam ayurvédsky bylinkový krém, urobím masáž tváre - to je všetko. Samozrejme, musíte byť krásna, ale len pre natáčanie. Zdravie a krása sú dosiahnuté iba meditáciou a cvičením, asanami - pomôckami. Všetci moji klienti postupne začínajú používať menej make-upu a vyzerajú lepšie: keď zmizne nervové napätie, tvár sa vyhladí. Je tiež dôležité mať na pamäti, že energia ide tam, kde je pozornosť venovaná. Napríklad sa ma neustále pýtajú, čo robím so svojimi vlasmi; odpoveď nie je nič konkrétneho. Vzhľadom k tomu, že môj účes je často obdivovaný a pochválil, to vyzerá skvele. Preto je potrebné vytvoriť myšlienku, obraz vášho ideálneho vzhľadu a vizualizovať ju počas dňa. Ak na tom pracujete, všetko bude fungovať.

Ako rýchlo schudnúť online?

Vytvorte si osobný tréning a program na zníženie telesnej hmotnosti pod vedením inštruktorov "LIVE!"