Ako si vybrať pravú podprsenku

Nie je viditeľná pod šatami, nestláča hrudník, netreie pokožku - to sú hlavné kritériá pre ideálnu podprsenku. Je to jednoduché, že? Ale napriek tomu, v šatníku každého z nás sú nepríjemné modely. Čo môže byť nosenie takéhoto spodného prádla a ako si vybrať podprsenku? Hovoríme s odborníkmi.

Najprv si spomínam: podprsenka nie je schopná zmeniť tvar a veľkosť prsníka. "Objem mliečnej žľazy a jej tvar závisia od hormonálneho pozadia ženy," vysvetľuje Ilya Potapov, Ph.D., lekár multifunkčnej kliniky "Doctor +", - Podprsenka ho nemôže ovplyvniť. Takže uniknúť pomocou správne zvoleného podprsenky z prehybu prsia, alebo nejako zhoršiť jeho tvar, ak táto časť ženské toalety spôsobuje nepohodlie, nemôžete. a krku. Týka sa to žien s veľkými prsníkmi, ktoré nevyhnutne potrebujú ďalšiu podporu.

Vyberte podprsenku: zdravie

Z medicínskeho hľadiska sa niektoré typy podprsenky nedoporučujú vôbec. Patria medzi ne:

* Modely, ktoré opúšťajú značky na tele: kde je popruh v kontakte s trapézovým svalom a v oblasti kontaktu s hrudníkom. "Sčervenanie, drážky vo forme drážok na koži, hovoria, že bielizeň zasiahne telo, zrazí nervy, krv a lymfatické cievy," vysvetľuje Ilya Potapov. - V tomto prípade žena môže byť znepokojená bolesťami hlavy, necitlivosťou v rukách - a to je najviac neškodné. Predpokladá sa, že porušenie lymfatického toku môže byť jedným z východiskových mechanizmov vývoja onkológie. To sa vysvetľuje skutočnosťou, že látky spôsobujúce rakovinu sa z buniek odstraňujú pomalšie, čo môže zvýšiť riziko vzniku tejto choroby. " Mimochodom, ženy náchylné na hypertenziu by mali byť obzvlášť opatrní pri výbere podprsenky. Najlepšou voľbou pre nich je športový model z hustého elastického materiálu, ktorý dokonale podporuje hrudník a eliminuje stláčanie krvných ciev.

* Modely, ktoré spôsobujú prehriatie oblasti prsníkov. Platí to najmä pre bezšvíkové podprsenky, hrubé textílie, push-up modely a silikónové prekrytia na hrudi, ktoré sa nosia pod otvorenými večernými šatami. "Hrubé podložky v šálkach podprsenky zvyšujú potenie v hrudníku a lokálne zvyšujú teplotu," vysvetľuje Ilya Potapov. - Ak sa to stane pravidelne, zvyšujú sa aj riziká rozvoja onkológie, najmä ak má žena genetickú predispozíciu. Neodporúčam, aby som stále používala takéto modely. "

* Lacné modely svetlých alebo tmavých farieb, V nich sa môžu použiť toxické farbivá obsahujúce karcinogénne látky. Sú schopní čiastočne preniknúť do pokožky a vyvolať vzhľad onkologických procesov.

Vyberte podprsenku: estetické odvolanie

Hlavným parametrom, z ktorého stojí za odpudzovanie, výberom podprsenky sú anatomické vlastnosti prsníka.

* Úzky hrudník. Má kónický tvar a pomerne úzku základňu. Samotná prsia nepresahuje hrudník. "Takéto ženy sú vhodné pre modely s vertikálnym ševom, akoukoľvek polohou popruhov a malým uhlom chovu osiva (umiestneného na prednej strane výrobku medzi poháriky)," Tatyana Melniková, lekárska štiavna spoločnosť Florange, "Výška medzier medzi poháriky môže byť dostatočne úzka a dostatočne široká."

* Úzky hrudník so širokou základňou. Má tiež kónický tvar, nepresahuje hrudník, ale rozširuje sa na základňu. V tomto prípade budú modely s diagonálnym švom od stredu hrudníka po rameno dobre vyzerajúce. Výška interpozítora musí byť aspoň stredná (úzka bude spôsobovať nepríjemné pocity). "Vyberte si podprsenku so širokou časťou korzetu a maximálne riedenie popruhov (ich pripevnenie by malo byť bližšie k podpazuší)," hovorí Tatyana Melniková. - Uhol chovných jamiek by mal byť dostatočne veľký - v tomto prípade nebudú do tela naraziť. "

* Široký hrudník. Má tvar guľôčky, dostatočne veľký, presahujúci hrudník. "Je veľmi dôležité, aby ženy s takýmito prsníkmi si vybrali podprsenky s širokou časťou korzetu, pretože to je pomocná funkcia prsníka," dodáva Tatiana Melniková. - Uprednostnite šálky s vertikálnym ševom v tvare T, ktoré sú spojené širokou vertikálnou tyčou. Uhol medzi kosťami by mal byť maximalizovaný! Iba takýmto spôsobom sa poháriky tesne priliehajú k telu bez toho, aby sa do neho strihali, ale zároveň sa dobre drží hrudník. Popruhy v tomto prípade by mali byť široké. "

Vyberte si podprsenku: pohodlie

Správne posúdiť, ako pohodlne ste v tomto modeli podprsenky môže byť na prvom mieste. Čo by som mal hľadať?

- šírka korzetovej časti. Čím je hrudník väčší, tým väčší by mal byť. Ak majitelia malej busty si môžu dovoliť kúpiť podprsenku s dvoma alebo troma háčikmi na zadnej strane, potom mladé dámy by mali uprednostňovať široké upevňovače s 4-5 háčikmi.

- Dĺžka popruhov. Mali by byť upravené v súlade s objemom a prípadne asymetriou hrudníka, aby medzi nimi a telom voľne prešli dva prsty.

- objem pohára. Toto je kľúčový ukazovateľ pri výbere podprsenky. Vykonajte to meraním obvodu pod prsníkom a hrudným obvodom (na najvýznamnejších miestach). Ďalej odoberte množstvo pokrytia pod prsníkom z obvodu hrudníka, aby ste mohli určiť objem pomocou príslušných tabuliek. Hodnota 10-11 zodpovedá objemu AA, 12-13 - A, 14-15 - B, 16-17 - C, 18-19 - D, 20-21 - E, 22-23 - F, 24-26 - 27-28 - H.

- umiestnenie zadnej časti. Zadná spona podprsenky by sa nemala zdvihnúť nahor, jeho ideálna poloha - presne pod lopatami, rovnobežná s podlahou. Ženy s veľkými prsníkmi si lepšie vybrali model s popruhom v tvare U na korzetovej časti.

Bez ohľadu na to, ako pohodlne je podprsenka nosiť viac ako 12 hodín a spať v ňom, neodporúča sa. Nechajte sa aspoň príležitostne bez tejto časti skrine.