Ranné cvičenie komplex s Ilya Mizgiryov (FOTOGRAFIE)

Kompetentný komplex ranných cvičení by mal rýchlo a bezpečne oživiť a zahriať vás po spánku. Na dosiahnutie tohto efektu pomôže pozitívny ráno a jednoduché cvičenia, ktoré ukážem.

Aj keď počas fyzickej námahy sa do krvi uvoľňujú hormóny šťastia, endorfíny, nie všetky cvičenia sú vhodné na oživenie bezprostredne po spánku. Ak z nejakého dôvodu je pre vás nepríjemné vykonať kliky alebo squaty - nemali by sa zahrnúť do vášho ranného cvičebného komplexu! Pri tomto výcviku je potrebné vykonať všetky pohyby ľahko, hladko, bez náhlych pohybov a preťaženia.

Vašou úlohou je mierne zahriať svaly a kĺby, natiahnuť svaly a väzy, zvýšiť celkový tón, zbaviť sa "stláčania", ktoré sa tvorilo počas spánku, keď bolo telo dlhšie v jednej polohe.

Pred nabíjaním vypite pohár teplej vody - to kompenzuje nedostatok tekutiny vytvorenej cez noc a začne prácu v žalúdku a črevách. Najlepšie je urobiť v dobre vetranej miestnosti: okysličovanie vám poskytne energiu na celý deň.

Vykonajte každé cvičenie po dobu 20-30 sekúnd, pokiaľ nie je uvedené inak. Ak chcete zvýšiť záťaž, predĺžte čas vykonania.

Ranný komplex nabíjania

1. Ohnite hlavu dopredu, dozadu a po boku a potom sa otočte v rôznych smeroch. Rotačné pohyby sú nežiaduce: môžu mať negatívny vplyv na stavce krčnej oblasti.

2. Zdvihnite ruky nahor a nakláňajte telo dopredu, dozadu a bokom.

3. Striedajte sa na každú nohu.

4. Pohybujte svoje ramená po stranách, pokiaľ je to možné, pretiahnutím svalov hrudníka a predného povrchu tela.

5. Trochu ohnuté, natiahnite ruky dopredu a natiahnite chrbát.

6. Stojan vytiahnite koleno do hrudníka, potom opakujte s druhou nohou.

7. Keď stojíte, ohýbajte koleno a potiahnite ponožku smerom k zadnej časti, roztiahnutím prednej plochy stehna. Opakujte s druhou nohou.

8. Vykonajte 10-25 polovičnú amplitúdu a mierne tempo.

9. Vykonajte 10-15 klikov z podlahy, z kolená alebo zo steny.

Tento komplex ranných cvičení vám zaberie nie viac ako 5-7 minút, ale vďaka nemu sa zobudíte rýchlejšie a cítite sa lepšie celý deň!

Chcete sa s Ilyou Mizgiryov online?

V knižnici fitness video nájdete problémy programu "Problémové zóny" s Ilyou Mizgiryovovou a Oksanou Yashankinou.