Ako relaxovať, spoločne alebo oddelene

Pre niektoré páry je spoločná dovolenka najviac sladká a dlho očakávaná dobrodružstvo, pre ostatné - skúšku sily. Ale kto povedal, že odpočinok je nutnosťou? Analyzovali sme typické situácie, keď je lepšie chodiť na dovolenku spoločne, a keď - vždy zakaždým.

Kedy je najlepší čas na spoločné oddych

1. Stretnete sa nie tak dávno a kým nežijete spolu, A pravdepodobne budete chcieť zostať navzájom dlhšie. Spoločná dovolenková cesta vám to umožní. A pomôže vám lepšie sa poznať, aby ste zistili, aké sú pohodlné s každým iným.

Doska! Pripravte sa na prekvapenie. S najväčšou pravdepodobnosťou objavíte vo svojom partnerovi nielen príjemné strany. A to je v poriadku. Zvyšok bude skvelou príležitosťou na to, aby ste sa naučili pochopiť a prijímať si navzájom.

2. Z dôvodu každodenného rozruchu nemáte čas tráviť spolu dosť času. Pracovné nadčasy, služobné cesty, domáce práce a starať sa o deti ... To všetko vám nedovoľuje navzájom sa navzájom venovať veľkú pozornosť. Spoločná dovolenka (premýšľať, možno tentokrát stojí za to odpočívať bez detí) vám umožní obnoviť váš vzťah.

Tip! Choďte na dovolenku spolu, ako keby ste chodili na medové týždne. Nalaďte sa navzájom, môžete vytvoriť vzťah v pár viac oduševnený.

3. Váš vzťah je na pokraji chyby, ale nestrácate nádej, že by ste ho zachránili. Ak sa všetko pokazí, ale nechcete odtrhnúť to, čo sa tak dlho usporiadalo, oslovte osud a navzájom! Choďte spolu spolu! Keď ste sa objavili v podmienkach, kde od seba nie je miesto na odchod, musíte sa postaviť a nájsť spoločný jazyk. Áno, a zmena scenérie by mala pomôcť: nebudú žiadne zvyčajné dráždivé vo forme vždy poradenstvo priateľky a mamičky.

Tip! Nezáleží na tom, aké ťažké je, skúste sa prvýkrát pozrieť na seba. Ty sa niekedy zamiloval do tohto muža ... Pokúste sa to urobiť znova.

Keď je lepšie odpočívať samostatne

1. Máte veľmi odlišné záujmy a dovolenky sú tak zriedkavé. Manželka sníva o jogy turné do Indie, jej manžel - jeep safari v Afrike. Ale dovolenka sa stáva raz ročne? Prečo potom hľadáte zbytočný kompromis a zkazíte si ostatné zvyšky? Pozrite sa na krátke oddelenie od vášho milovaného iným spôsobom: ako príležitosť na oddych od seba a postarať sa o seba a svoju obľúbenú vec. Len si predstavte, ako sa navzájom chýba a koľko zaujímavých dojmov prinášate.

Tip! Udeľujte si navzájom slobodu, nenechajte sa s tým príliš utiecť. Zrazu sa vám páči vzdialenie?

2. Máte dve deti, chlapec a dievča., Rozdeliť: chlapci oddelene, dievčatá oddelene! Iste, otec a syn si vyberú niečo brutálne a mužské (napríklad výlet na majstrovstvá sveta alebo potápanie) a matka a dcéra uprednostňujú romantickejší výlet: na mori alebo v malých európskych mestách. Takýto prístup k rekreácii je skvelou príležitosťou venovať maximálnu pozornosť každému deťom, jeho záujmom a posilňovať vzťahy s nimi.

Tip! Otočte tieto dve cesty do hry: súhlaste s kontaktovaním sa každú noc a "oznamte späť" o tom, čo sa stalo počas dňa. Deti budú s touto myšlienkou potešení. Môžete tiež čo najskôr zorganizovať raz alebo dvakrát počas cesty na kríženie niekde v kaviarni.

3. Váš vzťah je zablokovaný, a neviete, čo ďalej. Musí sa rozptýliť. Aspoň na týždeň na dovolenke. Byť sám sami, a dokonca aj v neznámom prostredí, budete môcť lepšie posúdiť situáciu, pozrieť sa na seba zvonku, pochopiť, čo od partnera očakávate a čo vám vo vzťahu nie je vhodné. Dokonca aj keď sa vrátite z cesty s konečným rozhodnutím o rozptýlení, toto rozhodnutie bude vyvážené, nie momentálne, na emócie.

Tip! Vypnite telefón, nepoužívajte online. Tak to bude ľahšie pochopiť, dobré pre vás bez neho (alebo jej) alebo zlého.

Počúvajte, čo vaše srdce povie, a nebojte sa riskovať! Nechajte sa dobre odpočinúť!

Pozrite si video: Stav mysli - Psychologie kontroly myšlení -dokument cz sk +titulky auto (November 2019).