Dostaňte sa zo zóny priateľstva: ako preložiť priateľstvá do romantickej

Môžete jesť obed s ním, kolieskové korčule a ísť do telocvične. Vo všeobecnosti buďte priatelia. Ale zároveň snívate viac - byť pre neho nielen priateľom, ale milovanou ženou. Povieme, ako opustiť priateľskú zónu a zamerať priateľstvo na lásku.

Transformácia priateľstva do romantických je na prvý pohľad taká ťažká úloha. Potenciálny milovaný je vždy vo vašom zornom poli: ako "priateľ a kamarát" vstúpite do jeho života a osobného priestoru a najlepšie viete o návykoch, záujmoch a vášňach "objektu" Dokonca viete, aký typ žien spôsobuje, že jeho srdce porazí rýchlejšie a kto ho úplne ľahostajne zanechá. Zdá sa, ísť a vziať to s holými rukami! V skutočnosti podľa psychológov nie sú veci tak jednoduché. "Muži sú v podstate dobyvatelia a ľahká korisť tvárou v tvár starému priateľovi opačného pohlavia nie je pre nich tak zaujímavý," hovorí psychológ Irina Tugarina, - Na druhej strane, váš partner vás stále hodnotí ako dievča, to je príroda! A aby vznikla romantická postava, musí to byť atraktívnosť. Ak to nie je ani v malom pomere od samého začiatku známeho, je nepravdepodobné, že sa vôbec nezdá. Preto by mala žena zmeniť štýl vzťahov a zmeniť sa. "

Ako sa dostať von zo zóny priateľstva

Najjednoduchší spôsob, ako zmeniť stav "vášho priateľa" na "dámu srdca", keď okolnosti sami sú priaznivé pre to, čo bolo zamýšľané. Napríklad, viete istotu, že priateľ je momentálne slobodný, alebo aspoň v stave hádky s jeho vášňou. V opačnom prípade musíte bojovať aj so súperom. Nemali by ste sa spoliehať na úspech (najmä okamžitý), najmä ak je partner ponorený do niečoho, čo je preňho skutočne dôležité: otvára podnikateľskú činnosť, pripravuje sa na zodpovedné súťaže, podá projekt, atď. Nespěchejte veci, počkajte, kým sa objekt vašej vášne nenachádza pre romantické dobrodružstvo. A počkaj, konaj!

Zvýšte vzdialenosť

Pokúste sa od neho odísť. Ak ste zvyknutí robiť veľa vecí spoločne - obedovať, chodiť do fitnes klubu, hrať počítačové hry, pripraviť sa na prednášky, ak máte spoločné záujmy a koníčky, znižovať čas strávený spolu najmenej dvakrát. Ak ste vždy prejavili úprimný záujem o záležitosti vášho partnera, prestanete to robiť, pri prvom hovore ho neponáhľajte. Keď ste vždy v prístupovej zóne, vaša prítomnosť je samozrejme vnímaná ako norma. A nakoniec sa znehodnocuje. Nechajte potenciálneho milenca pochopiť, že stav "bojujúceho priateľa" už vám nie je vhodný, máte v úmysle vziať vzťah na novú úroveň. Okrem iného vás stratia z pohľadu, priateľ sa bude obávať a začne sa nudiť. To zvýši jeho záujem o vás a veľmi pravdepodobne vás bude vyzerať s inými očami.

Zvýšte vlastnú hodnotu

Budete mať oveľa väčšiu šancu opustiť priateľskú zónu, ak váš priateľ uvidí, že ste s mužmi úspešní. Preto v žiadnom prípade neuzavrite svojho spoločníka a fanúšikovia sa nepokúšajte. Získajte kreatívne. "Usporiadajte inscenáciu," hovorí rodinný psychológ. Olga Tuntsová, - Spýtajte sa napríklad pekného priateľa, ktorý vás niekde spozná s kyticou, jazdím autom, atď. Scenár "výkon" závisí výhradne od vašej fantázie. Hlavná vec spočíva v tom, že akcia sa rozvíja za prítomnosti "objektu". Koniec koncov, duch rivality u mužov je veľmi silný. Ak napriek všetkým snahám váš priateľ zostáva ľahostajný, znamená to, že vo vás skutočne vidí "svojho priateľa". A len! Bohužiaľ, ale v tomto prípade sa pravdepodobnosť, že sa stane niečím veľkým pre neho, bude nulová. Zvážte, či chcete pokračovať vo vzťahu s neúspešným milencom, koľko radosti budete mať z takéhoto priateľstva. "

Požiadajte o pomoc

Dajte svojmu priateľovi príležitosť vidieť vo vás nie prítele opačného pohlavia, ale slabú ženu, ktorá potrebuje ochranu, patronát a starostlivosť. Často sa ho spýtajte na pomoc a neponáhľajte sa sami. Požiadajte o pomoc, aj keď sami môžete urobiť tisíckrát lepšie. "Bolo dokázané, že ľudia oceňujú vzťahy, do ktorých investujú, než tie, v ktorých sa o seba starajú," hovorí Olga Tuntsová. - Čím viac váš priateľ bude investovať do vás čas, úsilie, peniaze, tým viac sa bude emóciálne viazať na vás. Na druhej strane, po získaní podpory, nezabudnite poďakovať partnerovi, zatiaľ čo nie sú na komplimenty. Hovorte, ako inteligentný je, silný, rýchly, najlepší. A čo by ste bez neho urobili? Telový kontakt nebude nadbytočný. Neváhajte obliecť, mŕtvica, vziať si ruku. " Ak idete niekam so svojím spoločníkom, správajte sa ako jeho priateľka a nie len "priateľ a kamarát". Dajte príležitosť starostnúť sa o vás - otvorte dvere, presuňte kreslo, pomôžte nosiť kabát.