Jazda vo fitness

Čím je teplejšie, tým viac cvičení môžete robiť na voľnom priestranstve, pri jazde alebo len na cestách. Ako tráviť čas čakaním na autobus alebo jazdiť v dopravnej zápche, povedzte inštruktorom klubu "LIVE!".

"Neviem, ako riadiť, ale pred cestou a po nej môžete robiť základné strihy. Strečing je rovnaký povinný bod programu po dlhej ceste, ako aj po dlhom tréningu, povedal Taras Klimov, inštruktor klubu "LIVE!" V tanečnej aerobike. - Môže to byť elementárne preťahovanie svalov zadnej časti stehna, hrudníka, krku a chrbta - tých oblastí, ktoré sú na ceste veľmi unavené. Všetko je ako zvyčajne: postavte sa rovno, nohy ramennej šírky od seba a dopredu. Telo sa nakloní dopredu a po stranách, dlaňami na zem, otáčaním a ohybmi krku. Dve minúty stačia na zotavenie po dvoch hodinách jazdy. Ale v aute si ani neviem predstaviť, ako sa môžete zahriať. "

Ukázalo sa, že môžete! "Ach, mám celý rad takýchto cvičení! - Natalya Lebedeva, expresná inštruktorka fitness, šťastne vykríkla, keď počula o fitness pri volante. - Poviem vám pár ľudí. Na začiatok sa hlava ohýbá v rôznych smeroch a pristúpi k natiahnutiu tuhého krku. Ak sa dostanete do hluchého dopravného zápchu, držíte koleso a miesíte chrbát, otočíme chrbtom doľava a doprava. "

Ďalšou variantou krútenia ponúkla inštruktorka "ALIVE!" V modernom tanci a gymnastike pre tehotné ženy Svetlana Litvinová. "Tento pohyb je ako keby ste ho vrátili: pravá ruka na ďalšom sedadle, hlava sa otočí o telo napravo. Potom je všetko rovnaké vľavo, iba ruka spočíva na ľavom kolene. Hlavnou vecou nie je odstrániť nohu z brzdy, inak to nemusí fungovať veľmi dobre, "sa smeje Svetlana.

Nasledujúce cvičenie od Natálie Lebedevy: dali sme ruky do zámku, okolo chrbta, zatiaľ čo telo sa tiahne dozadu a paže smerujú dopredu. Potom sme zámok otočiť a ohnúť chrbát, ako robia mačky, je veľmi užitočné pre chrbticu a chrbát svalov. A potom samo-masáž krku: bez rozpojenia zámku, položili sme ruky na zadnú časť hlavy a vyvíjali tlak na hlavu a pritlačili bradu k hrudníku.

"Ak ste spolu s cestujúcim na prednom sedadle uviazli v dopravnej zápche, existujú pre ne cvičenia," hovorí Natalya Lebedeva. - Najprv musíte čo najskôr vycouvať na sedadlo a mierne znížiť operadlo. Teraz pracujeme na zadnej strane stehien a zadku: s nohami položenými na podlahe as chrbtom na stoličke zdvíhame panvu s inhaláciou, nižšie ju s výdychom.

Ďalšie cvičenie pre tlač: sedieť na okraji kresla, položte ruky na ňu, chyťte rovnováhu a na úkor brušných svalov, odoberte nohy z podlahy. To posilní tak "kocky", ako aj vestibulárny aparát.

A nakoniec, bez toho, aby sme sa preč od riadenia, nič neumožňuje používať dýchacie postupy. "Na začiatok je lepšie použiť štvorfázové dýchanie jogy," hovorí Svetlana Litvinová. - Vyzerá to takto: dych, štyri účty, výdych, štyri účty a tak ďalej. Po dobu približne jedného mesiaca musíte použiť štvorfázové dýchanie, potom prejsť na 8-fázové dýchanie a potom na 16-fázové dýchanie. "

Aj korok je skvelým miestom pre vlastnú masáž! "Tu je mimoriadne užitočná akupresúra," povedal Stanislav Rogachev, inštruktor televízneho kanála "LIVE!" V čínskej gymnastike mi poradil. - Existuje množstvo recepcií a každý z nich je zameraný na dosiahnutie konkrétneho cieľa. Takže je lepšie konzultovať s akupunkturistom alebo masážnym terapeutom. "

Pozrite si video: Szkola na rolkach Sportrebel - nauka fitness skatingu (December 2019).