Ako sa cítiť pohodlne na pláži, ak máte "kritické dni"

Sametová sezóna je v plnom prúde, čo znamená, že je čas vychutnať si slnko a more. Vaša dovolenka na pláži však hrozí nebezpečenstvo, že sa stane skutočnou nočnou morou, ak sa zhoduje s "kritickými dňami" - soľ a piesok zrejme nie sú v tomto období najlepšími priateľmi. Povedzte, ako sa cítiť pohodlne na pláži počas menštruácie.

Zrušte reťazce

"Červené dni kalendára" zjavne nie je najlepší čas na chválu v úzkych remienkoch (aj keď sedia na vás veľmi sexy). Počas tohto obdobia, intímna oblasť a tak náchylné k podráždeniu, a mokré tkanivo, rezanie do kože spolu so soľou a pieskom, môže nielen zvýšiť nepohodlie, ale tiež vyvolávať šírenie infekcie. Je rozumnejšie si vybrať plavky s skromnými plávajúcimi kmeňmi. Ideálnou možnosťou sú krátke nohavičky, alebo aspoň klasické šmýkačky.

Uprednostňuje čiernu farbu

Aby ste neboli na pláži v nepríjemnej situácii, vyberte si tmavé plavky. Takže sa ušetríte zo starostí o tom, či ste "unikli" alebo nie.

Používajte opaľovací krém

A to nielen preto, že pokožka musí byť chránená pred popáleninami a predčasným starnutím. Podľa dermatológ Whitney lukU mnohých žien v prvých dňoch menštruácie výrazne klesá prah bolesti kvôli kolísaniu hormónov. Vaša pleť môže byť oveľa citlivejšia na slnko a dokonca aj menšie popáleniny sa premenia na pekelné trápenie. Okrem toho, ako zdôrazňuje odborník, citlivosť na slnko sa zvyšuje s použitím niektorých liekov proti bolestiam a bylinných doplnkov, ktoré mnohé ženy berú na zmiernenie menštruačnej bolesti.

Buďte aktívni

Pre mnohých z nás je pláž ideálnym miestom na spanie. Avšak počas "kritických dní" odborníci neodporúčajú platiť v piesku celý deň. Ako poznámky Nadia Swedan, športový lekár z New Yorku, aktívny odpočinok počas menštruácie pomáha zmierniť bolesť. Odporúča zamerať sa na plávanie, chôdzu, plážový volejbal a ďalšie príjemné letné aktivity.

Použite menštruačný pohár

Tampóny, samozrejme, uľahčujú dovolenku na pláži, najmä ak si chcete zaplávať. Avšak, menštruačné poháre sú ešte pohodlnejšie a praktické, ak trávite veľa hodín na pláži. Mnohé z nich sú určené na dobu až 12 hodín, takže nemusíte neustále bežať na toaletu a meniť ich, ako je to v prípade tampónov. Navyše, pri menštruačnom pohári môžete bezpečne plávať bez obáv, že sa bude vyskočiť.

Pite viac vody

Toto klasické plážové pravidlo je obzvlášť dôležité sledovať počas menštruácie. Faktom je, že pitná voda pomáha zbaviť sa brušnej distenzie, ktorá sa často objavuje počas krvácania. Navyše počas tohto obdobia je naše telo náchylnejšie k dehydratácii viac ako zvyčajne kvôli kolísaniu hormónov. Súčasne, aj subjektívne, nemusíte ani cítiť, že ste aktívne strácajú vlhkosť, pretože ste takmer vždy vo vode. Pijte asi 10 pohárov vody denne.