Zimná starostlivosť o pleť

Bez ohľadu na to, ako veľmi sa nám páči zima s novým rokom, zábavnou zábavou a rozprávkovou zasneženou krajinou, je pre našu pleť stresujúce. Aby ju udržala zdravá a atraktívna, venujte jej viac pozornosti a starosti. Povieme, ako zorganizovať zimnú starostlivosť o pleť, v závislosti od jej typu.

* Zvlášť silný vplyv agresívnych environmentálnych faktorov sa odráža v suchú pokožku, Mráz, vietor, náhle zmeny teploty spôsobujú, že je ešte suchá a citlivejšia. "Ak chcete vybrať kozmetiku pre zimnú starostlivosť, majitelia tohto druhu kože by mali byť obzvlášť opatrní," hovorí Anna Simaková, prírodovedec, PHYT'S značkový expert. - Pozrite sa na krémy, sérum a masky s konopným olejom, výrobky obohatené o omega-3 a omega-6 komplex. Je žiaduce, aby zmes bola vitamínom E. Cennou látkou pre suchú pokožku je arganový olej, ktorý obsahuje nenasýtené a nasýtené mastné kyseliny - látky, ktoré podporujú urýchlenú syntézu zložiek lipidovej bariéry v rohovkovej vrstve, urýchľujú regeneráciu tkanív a zvyšujú vaskulárnu permeabilitu.

Na fotografii: Viditeľný rozdiel hydratačný krém na tvár, ELIZABETH ARDEN; NUTRITIC INTENSE RICHE, LA ROCHE-POSAY; Výživný krém na regeneráciu hlbokej kože; hygienická rúž na starostlivosť o poškodenú pokožku pier PHYT'SSIMA, PHYT'S; univerzálny hydratačný a zmäkčujúci krém ULTRABALM, LUSH; Hydratačný telový krém, NEUTROGENA; VITA-RICH, Johnsonovo zmäkčujúce telové mlieko; Limitovaná edícia Univerzálny krém, NIVEA

* Hlavná úloha pre majiteľov normálna pokožkaNemá problémy s vysokým obsahom tuku alebo s nadmernou suchosťou - aby sa zabránilo strate vlhkosti. V chlade je tento proces obzvlášť intenzívny. Vyberte kvalitný krém, ktorý bude plniť tri funkcie: zvlhčovanie, zmäkčenie, ochrana. Takýto nástroj by mal obsahovať mastné zložky, bielkoviny a vosky. Už o tom sme už napísali viac.