Cvičenie medzi časmi: ako vyliezť schody s výhodou tvaru

Ak sa rozhodnete ísť do práce pešo len z túžby hodiť pár kilogramov a trénovať nohy - to je v poriadku. Ale nie dosť pre dokonalý výsledok. Odstráňte výťah z vášho života a vyliezte po schodoch. Cvičením medzi časmi rýchlejšie chudnete a posilníte svaly.

Pri chôdzi po schodoch trvá niekoľkokrát viac energie ako pri jazde na rovnom povrchu. "Ak chcete začať, len ísť hore alebo ísť pomaly," hovorí Sergey Saltykov, učiteľ a tanečník medzinárodnej triedy, autor knihy "Ako posilniť kĺby, väzy a svaly." - Po niekoľkých dňoch zvýšite zaťaženie - pri chôdzi po schodoch, držte svoj postoj rovno, ťahajte si žalúdok a predstavte si, že jednoducho nie sú žiadne pohodlné zariadenia ako zábradlie. Mimochodom, pri prechádzaní po schodoch sú svaly prednej plochy stehna a zadku vycvičené a pri klesaní sú do práce zahrnuté všetky svaly nohy. " Keď cítite prvý efekt, alebo si len zvyknete na svoje nové "fitness zariadenie", začnite učiť rôzne štýly chôdze po schodoch.

* Krok na schodoch ponožky od seba, napodobňovať Charlie Chaplin je podpis chôdze. Takže navyše načítate svaly vnútorného povrchu stehien, rovnako ako vyliečte lýtkové svaly.

* Teraz choďte po schodoch a položte nohy na schody s prstami dovnútra. Takáto možnosť "toed" viac zaťažuje svaly vonkajšieho povrchu stehien a opäť lýtkové svaly.

* Choďte po schodoch v "materskej škole". Položte jednu nohu na schod a potom položte druhú stranu vedľa nej. Ak chcete dosiahnuť dobrú záťaž, prejdite po schodoch tak rýchlo.

* Choďte po schodoch po kroku alebo dokonca dvakrát, aby ste zvýšili zaťaženie svalov na nohách. Vďaka tak širokému kroku sú ďalšie svalové skupiny vycvičené a natiahnuté.

* Pokúste sa vyliezť po schodoch do strán, alebo nechať nohy ramená od seba, alebo čo najbližšie k okraju kroku a nakoniec späť dopredu. Lezenie po schodoch nekonvenčným spôsobom môžete použiť svalové skupiny, ktoré zvyčajne nie sú súčasťou práce.

Viac informácií o tom, ako používať bežný rebrík ako simulátor, nájdete tu.