Ako podávať dieťa počas choroby

Každá matka vie, že kŕmenie dieťaťa, keď nie je dobre, je to celý problém. Avšak správne zložené menu uľahčí stav omrviniek a pomôže mu zotaviť sa rýchlejšie. Čo by malo byť súčasťou stravy?

Najprv sa nemusíte obávať, či choré dieťa má zlú chuť do jedla a že ho nenásilne nenásilne nenechajte jesť, ako to často robíme. Počas choroby telo dieťaťa vôbec nepotrebuje posilnenú stravu, ale skôr vyloženie, ktoré umožní nasmerovať všetky sily na boj proti chorobe. Kvalita potravín je dôležitejšia ako ich množstvo. A ak vaše potomstvo a schudnúť, jeho váha sa vráti do normálu, akonáhle sa zotaví.

Diéta zotavenia

Keď nie je dieťa dobre, jeho strava by mala byť jemná, jedlo je ľahké, väčšinou mliečno-zeleninové. Časté a hojné pitie pomôže uvoľniť telo z toxínov. Majte tiež na pamäti, že telo je "nadmerne oxidované" pri teplote. To má nepriaznivý vplyv na stav buniek a tkanív, čím sa oneskoruje zotavenie. V tomto prípade by mala byť reakcia vnútorného prostredia zmenená na alkalickú. To sa dá robiť s potravinami bohatými na vitamíny A, C, E. Keď sa dieťa začne zotavovať, ponúknite mu odvar z bokov. Dosť päť šálok denne. Tráviace ťažkosti sú tiež bežné počas choroby, takže brucho a črevá dieťaťa by nemali byť naložené bohatými jedlami, najmä smaženými, drsnými, slanými alebo korenistými. Majte pod prísnou kontrolou a počet sladkostí: čím menšie - tým lepšie.

Čo zahrnúť do menu dieťaťa s chladom

- Odvar zo šípky, čaj s malinami, mätu a limetky. Tieto nápoje s miernym diuretickým účinkom zvyšujú potenie a pomáhajú zbaviť sa toxínov. Vitamín C a beta-karotén sú prospešné pre sliznice nosohltanu a dýchacieho traktu.

- Tekuté mlieko s prídavkom Borjomi vyčistí priedušky a uvoľní kašeľ.

- Kurací vývar posilňuje imunitu a tón. Ale aby nebol zaťažený obličkami a pečeňou, mal by byť podávaný dieťaťu nie viac ako raz denne.