Varenie v zelenine: recepty od kuchárov. Časť I

Podzim je veľmi zvláštny čas v kuchyni. V obchodoch a na trhoch, ktoré nevyhnutne čerpajú z kulinárskych experimentov, existuje veľa pestrej zeleniny. Napríklad namiesto pekáča alebo misky na šalát použite zeleninu. Vybrali sme pre Vás niekoľko jednoduchých a veľmi zaujímavých receptov od kuchárov.

Najobľúbenejším "kontajnerom" na servírovanie a varenie je tekvica. Je krásna a veľmi chutná. Je možné piecť takmer akúkoľvek zeleninu alebo ovocie v nej, alebo jednoducho slúžiť hotové jedlá na stôl. Napríklad, dýňová krémová polievka. Ďalšie možnosti: risotto všetkých druhov (napr. S tekvicou a morskými živočíchmi), kaša ovsa s medom a tekvicou, hubové špaldy, kuskus so sušeným ovocím atď. Zelenina ako tekvica, cuketu alebo squash bude vyžadovať predbežné tepelné ošetrenie. Ale papriky alebo rajčiaky nie je možné len pečiť so zeleninou alebo inou náplňou, ale aj plnené chladnými šalátmi - kraby, zeleninou alebo, napríklad, "Olivier".

Cuketa plnené hubami a baklažánmi

Rezo Teymurazovšéfkuchár reštaurácie la Pepela:

"Predtým, než je univerzálny recept, ktorý môže byť vedľajším jedlom pre hlavné jedlo, nezávislé horúce alebo studené občerstvenie. "Okuliare" vyrobené z cukety s náplňou sú ideálne pre bufetový stôl, najmä ak používate drobné ovocie. Môžu byť nakrájané na malé časti - "jeden kúsok" - a plnené čajovou lyžičkou plnenia. Ak "šálky" nie sú vyprážané, ale pečené v rúre, potom bude takéto občerstvenie pohodlne jesť rukami. "

Zložky (na1 dávka): 1 kus malé cukety, 30 g baklažánov, 30 g žemľov, 20 g cibule, 1 lyžička. majonéza, 1 polievková lyžica. l. olivový olej, štipku sušenej bazalky, 0,5 strúčiky cesnaku, štipku sušeného tymianu, soľ a korenie podľa vkusu.

inštrukcia, Dýhy nakrájame na 4 časti, šije nakrájame a nakrájame na kocky. Olúpaná cibuľa, šampiňóny a baklažánky nakrájame na malé kocky. Smažte túto zeleninu (vrátane kociek cukety) v olivovom oleji a soľ podľa chuti. Potom pridajte korenie, nasekaný cesnak, oregano a bazalku, sezónu s majonézou. Odstráňte jadro z cukety na kusy. Smažte tieto šálky olivového oleja zo všetkých strán a naplňte predtým získanou rastlinnou hmotou.