Aké esenciálne oleje pomáhajú schudnúť?

Pravdepodobne viete, že éterické oleje zlepšujú stav pokožky a vlasov, pomáhajú zmierňovať bolesti hlavy a uľahčujú dýchanie počas chladu. Ale to nie je všetko, čo môžu robiť. Pre tých, ktorí sa snažia schudnúť, bude užitočné vedieť, ktoré éterické oleje pomáhajú schudnúť.

Odborníci identifikujú dve hlavné skupiny éterických olejov, ktoré pomáhajú schudnúť. Prvá skupina nepriamo ovplyvňuje našu váhu. Tieto oleje obnovujú našu psychickú rovnováhu, a teda aj schopnosť kontrolovať naše správanie pri stole. Druhá skupina olejov priamo stimuluje stratu extra kíl, čo ovplyvňuje náš metabolizmus alebo chuť do jedla. Podrobnejšie porozumieme, ako fungujú 4 hlavné základné látky pre chudnutie.

mäta

Najčastejšie sa opierame o rýchle občerstvenie, keď sme vyčerpaní - psychologicky alebo fyzicky. Výsledkom je, že nevedomky nielen získavame extra libier, ale aj získame sprievodné rany. "Mnohé naše stravovacie návyky sú výsledkom únavy, nervového nadmerného tlaku alebo stresu," vysvetľuje MUDr. Taz Bhatia, zdravotnícky expert a autor Super Woman RX.

Len takýto vývoj pomôže zabrániť esenciu oleja z mäty piepornej. Podľa štúdie publikovanej v časopise Journal of Alternative and Complementary Medicine, osviežujúca vôňa mäty piepornej pomáha zmierniť napätie po strese. Takže budete mať oveľa menej túžby prejedať na nervy s cookies a čokolády. Ak ste si všimli, že ste náchylní využiť skúsenosti, skúste nosiť v peňaženke mätový esenciálny olej a vdychovať jeho vôňu v ťažkých momentoch dňa.

levanduľa

Dlho je známe, že levanduľový esenciálny olej pomáha zmierniť nervové napätie a utíšiť sa. A to zase vám opäť pomôže vyrovnať sa s prejedaním, ak sa vyskytne vo vašej reakcii na negatívne emócie alebo nadmerné zaťaženie. "Keď sme v uvoľnenom stave, necítime potrebu niečoho jesť, aby sme zvýšili náš psychický komfort," poznamenáva Taz Bhatia.

Štúdia zamestnancov univerzity v Oregone Health and Science ukázala, že aby sa cítilo viac uvoľnene, jednoducho vdychujte vôňu levanduľového éterického oleja. Pre vážnejšiu prácu na psychickom stave Táz Bakhtia odporúča, aby si tento pach v nejakej jogovej póze. Podľa odborníka je najlepšie držanie tela dieťaťa: sedieť na kolenách, znížiť telo na podlahe, natiahnuť si ruky pred seba, čelo a hrudník sa dotýkajú podlahy. Vdýchnutím levanduľovej vône zostávajte na tejto pozícii niekoľko minút.

grapefruit

Táto citrusová vôňa je skvelý spôsob, ako zvýšiť váš metabolizmus. Ako dokazuje jeden z pokusov na zvieratách, inhalácia esenciálneho oleja z grapefruitu stimuluje rozklad tukového tkaniva v dôsledku inervácie sympatického nervového systému. ako už bolo vysvetlené Eric Zielinski, autor knihy The Healing Power of Essential OilsTento účinok poskytuje špeciálnu chemickú zmes, ktorá sa nachádza v mnohých citrusových plodoch - limonéne. Na zvýšenie vášho metabolizmu pomocou grapefruitového esenciálneho oleja stačí pridať niekoľko kvapiek do kúpeľa, lampy na vôňu alebo do vášho bežného masážneho oleja.

vápno

Štúdie na zvieratách ukázali, že vôňa vápna silice potláča chuť do jedla, a preto pomáha schudnúť. Podľa Erica Zielinského, tá istá látka - limonén - spomaľuje pocity hladu. Ak chcete dosiahnuť maximálny účinok, odborník odporúča miešať 12 kvapiek limetkového oleja s 28 mg niektorého základného oleja (napríklad mandlí alebo jojobu) a potom túto zmes aplikovať na žalúdok alebo na zadnej strane krku. "Niekoľko minút po tom, olej vstúpi do krvného obehu," dodáva Erik Zielinski. Pred jedlom vápna éterický olej, môžete len dýchať.