Zimné športy: ako dať dieťa na lyže, snowboard a korčule

V takmer každej štvrti sú otvorené klziská, v parkoch pripravujú chodníky na lyžovanie a dokonca aj snowboarding a alpské lyžovanie už nie sú považované za niečo exotické ... Rodičia majú veľa príležitostí na to, aby svoje deti zaujali niečím užitočným a zaujímavým. Ako podnietiť svojmu dieťaťu lásku k zimným športom? Kde začať? Hovorili sme o tom s našimi odborníkmi.

Zimné športy sú veľmi koordinované typy telesnej aktivity. Predtým, než vezmete svojho syna do triedy, musíte rozumne posúdiť, či sa s ním bude vyrovnávať. "Pri korčuľovaní, lyžovaní alebo snowboardingu musí dieťa udržať rovnováhu," hovorí Svetlana Runenková, majster športu v krasokorčuľovaní, detský tréner. - A preto musí mať dobre vyvinuté telo a brušné svaly. A samozrejme musí stáť na nohách. Preto neaktualizujem to, keď sú dva roky starí vytiahnutí na ľade alebo sa snažia dať dieťaťu asi tri roky na snowboard. V najlepšom prípade budete odradiť dieťa od chutia sa zapojiť (v tomto veku deti len zriedka dostanú to, čo robia), v najhoršom prípade - kvôli takému spěchu bude dieťa zranené. "

Ako dať dieťa na korčule

Najlepšia doba prvej prestávky na ľad je 4 roky. Svaly vášho batoľa sú už silné a učenie nových motorických zručností u detí tohto veku je veľmi jednoduché. "Neodporúčam by som si zakúpiť korčule s plastovou obuv pre dieťa," hovorí Svetlana Runenkova. - Zdá sa, že sú trvanlivé, no noha nie je v nich veľmi dobre nastavená. Je lepšie uprednostňovať korčule s koženou topánkou o polovičnej veľkosti, ktorá je väčšia ako veľkosť dieťaťa. "

Kde začať?

S cvičením doma na podlahe. Požiadajte dieťa, aby kráčal ako husí krok, postavte sa napravo a potom na ľavú nohu (aby ste pochopili, ako dobre dokáže udržať rovnováhu). Ďalej prejdite na pózu, v ktorej bude korčuľovať. Požiadajte ho, aby položil nohy na šírku ramien a mierne ohýbala kolená, zatiaľ čo trup bol mierne naklonený dopredu, paže mierne od seba od seba. Nech je tak v apartmáne. Potom môžete nosiť korčule v krytoch a zopakujte cvičenie.

Čo sa naučíte?

"Ak sú rodičia dobrí pri korčuľovaní, môžu ľahko učiť dieťa, aby sa jednoducho pohyboval cez ľad rôznymi spôsobmi: vianočný stromček, baterky, had," hovorí Svetlana Runenkova. - Ale je lepšie naučiť sa zistiť prvky (skoky, točenia, rôzne stopy) s trénerom. Existuje veľa implementácie, o ktorej rodičia nemusia vedieť. "

Akonáhle dieťa vyjde na ľade, nechaj ho pohodlne. Nechajte ho jednou rukou držať bok a pokúste sa na ľadu zopakovať cvičenie v rovnováhe, ktorú urobil doma. Potom ho vezmite za ruky (zjedete si chrbát, kým dieťa stojí proti vám) a začnite sa naučiť, ako si korčuľovať. Zároveň, čím viac dieťaťa zostane na ľade, tým slabšia by mala byť vaša podpora.

- krok husi. Nohy sú od seba vzdialené, ponožky sú mierne širšie ako podpätky a kolená sú ohnuté. Prejdite na ľade v tejto polohe.

- Rybia kosť. Umiestnite nohy tak, aby boli ponožky mierne širšie ako podpätky. Zatlačte okraj jedného korčule, druhý hrebeň sa šikmo posúva. Opakujte niekoľkokrát. Potom vykonajte cvičenie s druhou nohou. Potom skúste striedať pravú a ľavú nohu.

- Svietidlo. Nohy stoja v polohe päty spolu, ponožky od seba. Ďalej sa noha pohybuje okolo a opäť konverguje, kreslenie baterku. Vráťte sa do východiskovej pozície a opakujte niekoľkokrát.

- Brzdenie. Najjednoduchší spôsob - brúsenie orba. Nohy na to by mali byť znížené takto: ponožky dohromady, podpätky od seba. A dôraz sa musí klásť na päty.