5 jednoduchých spôsobov zníženia príjmu kalórií

V boji proti nadmernej hmotnosti sú všetky prostriedky dobré. Tu je päť jednoduchých spôsobov, ako znížiť príjem kalórií trochu a získať o krok bližšie k vašej snovú postavu.

Napiť čiernu kávu a čaj

Nielen bez cukru, ale aj bez mlieka. Nedávna štúdia, ktorej výsledky boli publikované v časopise Public Health, ukázala, že prichádzajúci milovníci kávy ušetria približne 70 kcal denne. A milovníkov čaju - 43 kcal denne. Je jasné, že je lepšie čajové a kávové hrnce "za nič", to znamená bez syrov, syrových sendvičov a koláču "Napoleon".

Raňajková kaša

Obilniny bohaté na vlákninu tak dobre nasýtia, že po nich nebudete čoskoro hladní. Takže jesť menej počas dňa. Je zaujímavé, že v tom istom čase je výhodnejšie ovsené vločky ako müsli. Podľa štúdie publikovanej v Annals of Nutrition and Metabolism (a úprimne zaplatená jedným z výrobcov Hercules), účastníci experimentu, ktorí uprednostnili ovsené vločky, konzumovali oveľa menej kalórií na obed, než tí, ktorí jedli müsli.

Jedzte bielkovinové jedlá celý deň

Nízkotučné mäso, orechy, semená, tvaroh a jogurty, ktoré konzumujete pri hlavných jedlách a občerstvení, môžu znižovať pocit hladu v popoludňajších hodinách a zabrániť vám sladkostiam. V roku 2016 potvrdili vedci: bohaté na bielkovinové jedlá sú oveľa lepšie nasýtené.

Udržujte kuchyňu čistú

A nie je to len to, že počas zberu strávite určité množstvo kalórií. Keď je kuchyňa v chaose, je pre vás ťažšie zamerať sa na vašu stravu, trvá na expertoch na Cornell University Food & Brand Lab. Vedci sa domnievajú, že v komunite špinavých plechov a panvíc ženy konzumujú dvakrát toľko cookies ako tí, ktorí jedia čisté jedlo.

Naplánujte si jedlo vopred

Napríklad vyzdvihnúť obed box vo vašej kancelárii, alebo objednať jedlo asi hodinu pred obedom. Skrátka, naplánujte si jedlo skôr, než sa dostanete hlad. Štúdia z roku 2016, publikovaná v časopise Journal of Marketing Research, potvrdzuje to, čo ste vo všeobecnosti tiež hádali: vyberáme potravu viac vedome a pokojne na plný žalúdok, uprednostňujeme zdravé a menej kalorické jedlá.

Použite tieto jednoduché techniky na zníženie príjmu kalórií a zníženie hmotnosti. Nie je to ťažké!