Účesy, ktoré vám budú starnúť

Chcete sa pozrieť o 10 rokov starší? Staňte sa blondínkou, znížte si vlasy kratšími alebo naopak postavte závratný bouffant v štýle nezabudnuteľného Brigitte Bardot a kričte ho pevne. Tu sú manipulácie s vlasmi, ktoré určite vás staršie.

Príliš svetlá farba vlasov

Je známe, že čierne vlasy nie sú naozaj pre nikoho. Zvlášť opatrní s týmto roztriešteným odtieňom musia byť ženy po 35: tvár v rámiku veľmi tmavých kudrliniek spravidla vyzerá staršie. Funkcie sú zaostrené, zmeny súvisiace s vekom sú čoraz výraznejšie: matná farba kože, vekové škvrny, vrásky a záhyby. Ale príliš svetlé odtiene vlasov nie sú tak neškodné, ako je zvykom myslieť. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, blondína nie je všetko mladá a osviežujúca. Svetlý odtieň nezdobí vekovú ženu s jemnými črtami a oválnou tvárou, ktorá stratila svoju predchádzajúcu jasnosť. Blond robí takú tvár ešte nejasnú. Pre majiteľov hranatých tvárových prvkov nemusí byť bielené vlasy najlepšou voľbou. Prirodzená harmónia, grafika zmizne. A príliš masívne prvky, ako napríklad veľký nos, sa stanú ešte výraznejšími.

Dokonca aj keď ste prirodzenou blondínkou a celý svoj život ste namaľovaní na platinu, myslieť si, že je načase vyskúšať si iné odtiene, ako je svetlohnedá, gaštanová gamma. Buďte opatrní s jasnou farbou. Je schopný hodiť niekoľko rokov, dokonca aj tých, ktorí patria do studenej farby.

Staromódny účes

Nič nemôže stárnuť viac než staromódny topánky, šperky a vlasy, ktoré boli na vrchole popularity pred mnohými rokmi. Vlasy, presne presne tak ako vaša obľúbená filmová hviezda zo 70. rokov, budú zaslané do tých vzdialených slávnych rokov a aj vy. Samozrejme, hity minulosti sa z času na čas znovu a znovu stávajú trendom. Ale toto, ako si možno všimnete, nie je absolútna kópia, ale moderné verzie účesov, ktoré sa raz stali viditeľným javom vo svete módy. "Ak sa vám naozaj páči úprimný retro dotyk, kreatívne sa priblížte k procesu," odporúča Irina Arkhipová, majsterka salónu "Arnica", - Prakticky pre každý legendárny strih, štýl, všetky tieto ozdoby, štvorce, listy stránok, hollywoodské vlny a kaskády je dnes aktuálna verzia. Takýto kompromis vám umožní vyhovieť módnym trendom, vyzerajú svieži, mladí a zároveň sa nevzdáte obrazu, ktorý vás priťahuje. "

Aký je rozdiel medzi modernými a klasickými verziami? Po prvé, skutočnosť, že vyzerajú oveľa prirodzenejšie, nevyžaduje veľké množstvo stylingových výrobkov a veľa času na štýl.

Príliš krátke účesy

Iste, že ste viac ako raz prečítali a počuli, že staršia žena sa stáva, tým skôr by mala znížiť vlasy. Krátke účesy boli považované takmer za hlavné tajomstvo, aby vyzerali mladistvo a energicky. Stylisti sa ponáhľajú rozptýliť tento mýtus. "S dvoma centimetrovým bobrikom na hlave, možno budete vyzerať horšie," hovorí Irina Arkhipova. - Ale súčasne sa krátky strih bude sústrediť na to, čo by ste radi skrývali pred očarujúcimi očami: opuchnutý oválny obličej, plné tváre, dvojitá brada. Áno, a počítanie každého jednotlivého záhybu na krku nie je ťažké. Navyše takzvaná "malá hlava" nechodí na veľké dámy, pretože ďalej zdôrazňuje mimoriadnu váhu, ktorá, ako vieme, tiež neznamená, že je mladšia. " Najlepšou voľbou pre ženu staršieho veku budú účesy od stredu krku až po lopatky. Jednoduchý, ale štýlový dizajn na stredných a dlhých vlasoch s minimálnym použitím stylingových výrobkov.

Nadmerný objem

Vytvorte svieži účes s neprirodzeným objemom - ďalším istým spôsobom, ako vizuálne pridať si pár rokov. Zvyčajne sa dosiahne veľký objem použitím vlasov alebo zväzku, ako sa to nazýva profesionálna recepcia kaderníkov. Tento účes vyzerá príliš umelo, náročný, čo znamená - starý. Najmä ak je tiež veľkohodne nalievaný lakom, čím sa zbavuje pohyblivosti a ľahkosti. Na druhej strane dokonale plynulé, elegantné kadeřníky atraktívnosti nepridávajú. Výstup - držte sa zlatého stredného bodu. Netierajte dve podlahy, pokúste sa dosiahnuť prirodzený objem s vhodnými prostriedkami na umývanie a tvarovanie vlasov. Vysušte ich sušičom vlasov, hlava nadol a neopravujte príliš tvrdo. O tom, ako pridať zväzok do vlasov a urobiť to hrubšie, sme tu a tu napísali.