Staroveké praktiky: chôdza po uhlíkoch, skle a spánku na nechty

Nikdy som neveril, že tí, ktorí majú rád chodiť na uhlie a rozbité sklo alebo spať na nechty, nespáliť a nerezávať pokožku. Ale potom som sa rozhodol skúsiť všetko, aby som zistil, prečo potrebujeme tieto starodávne praktiky.

"Jogíni sú nielen tí, ktorí spia na nechtoch", odpovedám na tých pár známych, ktorí sú ďaleko od zdravého životného štýlu a stále sú okolo svojich očí, keď sa učia, že robím jogu. Stále som sa však pokúsil o pradávne sklárske lezenie a spal na nechty a ja sa chystám prejsť uhlím vo veľmi blízkej budúcnosti. Prečo musíme chodiť na uhliach a iných, jemne povedať, nie je vhodný pre tento povrch?

Spanie na nechtoch

Osobné skúsenosti: Pred tromi rokmi mi bolesť v krku a časté bolesti hlavy priviedli mňa na majstra japonskej masáže Shiatsu. Prišli sme spolu s priateľom a Zhenya povedala, že by mohol pracovať s oboma súčasne. "Mám jednu masáž, druhú si na nechty," povedal s istotou. Pravdepodobne kvôli tejto dôvere som ani netrúfal, najskôr som šiel na nechty.

Skutočne dlhé ostré nechty vyčnievajú z dosky v priamych radoch. Pre hlavu a pás z rôznych strán dosky položil Zhenya elastické vankúše, sedel som na jednom z nich. Držiac sa po ramenách, pán mi postupne prevrátil chrbát pozdĺž dosky, kým sa na mojom hlave nehovorila vankúš. Hrebene vykopané do kože, asi po minúte to bolí. "Buďte trpezliví, všetko prebehne," povedala Ženya, "vy, hlavná vec, vôbec nehýbte." A bol som stále viac a viac zranený, aj keď som sa samozrejme neodvážil robiť nič, ak sa trochu posuniete, tieto starodávne postupy vám pomôžu znížiť chrbát!

Priateľ si zapamätal, pán to urážal niečo upokojujúce. O päť minút neskôr sa bolesť neočakávane premenila: bol tu pocit, že najtenšie, ale veľmi silné trysky vody boli nasmerované na celý chrbát. A potom mi Zhenya zavolala menom, otvoril som oči a ukázalo sa, že v poslednej piatkovej hodine sa mu podarilo dať priateľovi masáž.

Pozorne som vyliezol s pomocou sprievodcu. Uvedomil som si, že to nie je sen, ale niečo iné. Viem určitý stav, keď spíte uprostred dňa. Takže tu to nebolo. Asi po pol hodinu som niekde zmizla a potom som cítil silnú relaxáciu. Body na zadnej strane boli viditeľné ešte niekoľko dní.

Aká je podstata: Stojace a ležiace na nechtoch sú prastarými praktikami alternatívnej medicíny, ako je reflexológia. Moderné ruské náprotivky s nechtami sú aplikátor Kuznetsov a aplikátor Lyapko. Pri starostlivom používaní všetkých týchto hroziacich typov zbraní nepoškodzujte pokožku - dokonca vstávajte, dokonca si ľahnite. Celé tajomstvo je v tlakovej oblasti. Hlavná vec je rovnomerná distribúcia celého povrchu chrbta alebo zastavenia na nechtoch a neuskutočnenie horizontálnych pohybov.

Ostré nechty ovplyvňujú reflexné zóny, stimulujú fungovanie vnútorných orgánov a zlepšujú prietok krvi. Predpokladá sa, že tento vplyv omladí, zlepšuje fungovanie nervového systému, pomáha bojovať proti strachu a úzkosti, rozvíja vôľu, vytrvalosť a intuíciu. Fanúšikovia hrobu tvrdia, že jedna minúta na nechty prináša tela toľko úžitku ako 15 kilometrov chôdze naboso.