Detoxikačná joga: asany, čistenie z trosiek (FOTOGRAFIE)

Problém trosky je známy 99% mestských obyvateľov. Okrem správneho pitného režimu, primeranej stravy, pravidelných návštev kúpeľov a špeciálnych kúpeľných procedúr, špeciálny komplex detoxikácie jogy pomôže pri čistení z trosiek.

Už vieme, ako sa očistiť od trosiek pomocou Kundalini Yoga Kriyas. Tentokrát poďme potešiť Iyengarovo jogové asany, ktoré zlepšujú prietok lymfy a prietok krvi v tele, čo má pozitívny vplyv na metabolický proces. Pravidelne vykonávať detoxikáciu jogy, môžete ladiť trávenie a odstrániť toxíny z tela.

Detoxikačná jóga, čistenie od trosiek: komplexné asány

Komplex je vhodný pre denné aktivity, "Áasány sú najlepšie vykonané na prázdny žalúdok alebo 2-4 hodiny po jedle, aby nedošlo k narušeniu procesu trávenia ", - radí Yuliya Safronenko, inštruktora jógy a pilates "X-Fit Monarch".

Na dokončenie komplexu budete potrebovať: koberec, dve prikrývky, dve tehly na jogu (možno nahradiť preloženými uterákmi), podložku (možno nahradiť zloženou dekou), opasok a stoličku.

Uvádzajú sa dve úrovne ťažkostí asánu. Prvá je plná verzia, ideálna na to, aby ste sa snažili. Druhá možnosť je pre začiatočníkov a tých, ktorí z nejakého dôvodu nemôžu robiť pokročilé asany.

1. Supta baddha konasana

Detox efekt: zlepšuje krvný obeh v bruchu, urýchľuje proces trávenia.

Ako vykonať

Plná verzia: Položte si chrbát na rohož, pripojte nohy, zatlačte ich čo najbližšie k panve a posuňte kolená. Ruky môžu byť vytiahnuté (takže si roztiahnete hrudník) alebo na boky (takže rozširujete hrudník). Zostaňte v asane 5-10 minút.

Svetlá verzia: Sedte si s chrbtom na krátky okraj podstavca tak, aby sa dotýkal kruhového krúžku. Ležať na chrbte, položte pod hlavičku zloženú deku, chrbát by mal byť na podpore a umývadlo na podlahe. Ak chcete lepšie uvoľniť boky a brucho, znížte kolená na tehly. Je dôležité, aby svaly bokov, zadok a brucha boli uvoľnené, zatvorte oči a sledujte dýchanie, uvoľnite telo a upokojte myseľ. Zostaňte v asane 5-10 minút.

2. Adho Mukha Schwanasana

Detoxový efekt: zmierňuje únavu, energizuje.

Ako vykonať

Plná verzia: stoja na všetkých štyroch, dlane a kolená rameno-šírka od seba, predĺžiť chrbtice od chvosta k korune. Zatlačte ruky z podlahy, narovnávajte nohy a ruky, posúvajte zadok a hore, narovnáte nohy. Vytiahnite ruky, nohy a chrbát. Vaše telo by malo pripomínať rovnomerný trojuholník s vrcholom v ischiatických kostiach. Zostaňte v asane 1-2 minúty.

Svetlá verzia: ak je ťažké urobiť asanu, položte ruky na sedadlo stoličky. Zatlačte ruky z kresla a roztiahnite chrbticu. Dýchajte ľahko. Zostaňte v asane 1-2 minúty.

3. Virabhadrasana II

Detoxový efekt: zlepšuje črevnú pohyblivosť, zaisťuje hladké fungovanie vylučovacieho systému, normalizuje činnosť pečene, sleziny a obličiek.

Ako vykonať

Plná verzia: stojte v tadasane. Roztiahnite nohy 120-150 cm od seba (môžete skákať). Predĺžte paže rovnobežne s podlahou, dlaňami nadol. Ľavú nohu obaľte mierne dovnútra a otočte pravou nohou o 90 stupňov. Pravá päta v strede ľavej nohy. Nasmerujte panvové kosti a ramená presne dopredu, narovnávajte chrbát a ohýbajte pravú nohu pravým uhlom v kolene, stehno rovnobežne s podlahou, koleno presne nad pätou. Zostaňte v asane 1-2 minúty. Opakujte to na druhej nohe.

Svetlá verzia: vykonajte pózu vyrovnaním tela pozdĺž steny alebo spustením stehna a panvy na stoličke.