Domov sfarbenie: čo to dáva von

Farbenie vlasov nie je tak jednoduché, ako sa môže zdať, a je lepšie zveriť túto zodpovednú firmu odborníkovi. Ak takáto možnosť neexistuje, alebo ste všetci zvyknutí robiť sami, počúvajte rady skúsených farbistov, aby nikto nehádal, že to bolo doma sfarbenie

Domov sfarbenie: červená

Červené a červenkasté vlasy po domácom farbení často získajú lacné oranžové a ružové odtiene. "To znamená, že farba bola vybratá nesprávne," hovorí Rita Hazan, hviezdnej farby a majiteľa slávneho salónu Rita Hazan Salon v New Yorku. - Zvlášť ak červenkasté tóny krovín pôvodne neboli červené vôbec, ale povedzme, popola alebo popola-hnedá. Na takých vlasoch sa najčastejšie ukáže, že je oranžová alebo ružovkastá tón, pri pohľade na to, že každý odborník povedie, že táto žena bola príliš lenivá na to, aby chodila ku kaderníkom. " Vedúci farebník kultového salónu Spoke and Weal v Los Angeles súhlasí s Ritou Emily Mottová: "Ak je vo vlasoch príliš veľa oranžovej alebo nedefinovanej žltej farby, niet pochýb o tom, že ide o domáce sfarbenie. Farba sa ukázala byť vágna, v nej neexistuje žiadna expresivita, výraz, šikovnosť ".

Stylová doska

Ak si farbu vlasy sami, najprv sa dozviete, ako vybrať farbu, ktorá bude harmonizovať s tónom pleti. Základným pravidlom je: ak má koža teplá zlatá podtón, spolieha sa na teplé medené hnedé alebo zlatohnedé farby. A chladné červeno-hnedé, burgundské alebo karmínové bude vyhovovať majiteľom kože so studeným modravým podtónom. "Zastavte svoj výber na odtieňoch čo najbližšie k prírodným, meďnatým, zlatým," vysvetľujú Rita Nazarová a Emily Muttová. "Nemali by ste byť pokúšaní príliš jasnými farbami, ak si farbite vlasy bez špecialistu."

"Červené a červené odtiene vyzerajú atraktívne len vtedy, keď ich farba je nasýtená a ich vlasy svietia," hovorí Irina Arkharova, majster farebný salón "Zlatá sekcia". - Inak účes vyzerá lacno. Ale úlovok je, že tieto odtiene majú tendenciu umyť z vlasovej šachty rýchlejšie ako ostatné. Preto, bez dobrého balzamu pre starostlivosť o farbené vlasy a tónovanie farbu na udržanie farby nemôže robiť. Treba poznamenať, že na rozdiel od kondicionérov s kyslým prostredím, šampóny obsahujú alkálie, a preto pri častom používaní môžu vlasy vyschnúť. Nepleťte svoju hlavu príliš často. "

Domáce sfarbenie: tmavé odtiene

Domáce farbenie v tmavých farbách - čierne, modro-čierne, tmavé gaštany, čierna čokoláda - vytvára dojem, že kožušiny sa nosia na topánky. "Farba je príliš hustá," hovorí Emily Mottová. - Použitie jednoduchej farby na domáce použitie je ťažké dosiahnuť luxusný odtieň s množstvom pretečencov, ktorý by tiež mohol vyzerať čo najprirodzenejší. Získame pevnú, tupú, plochú farbu bez živého žiaru. Zatiaľ čo kúzlo tmavých vlnoviek dodáva zrkadlový lesk, hĺbku a objem. "

Stylová doska

Majte na pamäti, že studené tmavé farby sú v harmónii s pokožkou, ktorá má chladný modrastý podtón. A táto tmavá farba vlasov nás robí staršími a tvárové prvky - ostrejšie. "Ak vaše prirodzené vlasy nie sú veľmi tmavé, nemali by ste si vybrať ultra-čierny alebo tmavohnedý odtieň," hovorí Emily Mottová. - Optimálne farbenie vlasov 1-2 tóny tmavšie než prirodzené. To isté platí aj pre svetlé farby. Keď znovu farbite vlasy, naneste farbu len na pestré jasné korene. Nepretiahnite ho po celej dĺžke, aby ste sa nestali príliš hustým neprirodzeným odtieňom. " Nešetrite na kvalitných kondicionéroch a maskách, ktoré dodávajú vlasom lesk. Čím viac tmavých vlasov trblietajú, tým luxusnejšie vyzerajú.

Domáce sfarbenie: blond

Ak chcete získať krásnu blondínu, ktorá bude vyzerať čo najprirodzenejšia, najmä ak je prirodzený odtieň vlasov ďaleko od svetla, môže to byť ťažké aj pre profesionála. Možno je to najťažšie technické sfarbenie. Preto odborníci majú najviac nárokov na domáce blondíny. "Červenkasté, načervenalé, žltkasté odrazy a dokonca aj na vyhorených vlasoch sú dôkazom neprofesionálneho farbenia," hovorí legendárny stylista Kim Woktorá sa stala blondínkou Goldie Hawnovou, Kate Hudsonovou a Britney Spearsovou. "Môžem tiež s istotou povedať, že žena sa zafarbila, ak sa korene uvoľnili ľahšie ako väčšina vlasov, ak by svetlá boli príliš kontrastné a pramene boli príliš biele alebo žlté."

Stylová doska

Výber farby, stačí sa sústrediť na tón pleti. Pre teplé - vhodné zlaté, medené, pšeničné, medové odtiene. Pokiaľ má koža studenú modrastú alebo ružovú podtón, harmonický vzhľad bude mať jasnokrvný, škvrnitý, jahodový blond. Treba poznamenať, že čistý platinový odtieň vlasov nevyhovuje mnohým ľuďom a zaväzuje ich k mnohým veciam. "Nemali by ste sa snažiť stať blondínkou, ak je vaša prirodzená farba vlasov gaštanová a tmavšia," hovorí Irina Arkharova. - Na tmavých vlasoch nie je možné získať blond vlasy bez predchádzajúceho bielenia a následného sfarbenia. Ide o viacstupňový postup, ktorý môže spravovať len odborník. " Pri farbení vlasov sami nepoužívajte farbu ihneď po celej dĺžke vlasov. Na koncoch sú suššie a poréznejšie a farba môže skončiť nerovnomerne, viac nasýtená v porovnaní s koreňovou časťou - samotný efekt, ktorý Kim Vaugh hovorí. Najskôr naneste farbu na korene vlasov, začínajúc od zadnej časti hlavy, prečo si vlasy na polovicu hrebeň. Približne 7-10 minút pred koncom účinku kompozície farbív si hrebete vlasy až na konce. Ak chcete oživiť farbu medzi škvrnami, použite tónované šampóny a kondicionéry.

Ako môžete vidieť, dokonca aj farbenie vlasov sami, môžete získať dobrý výsledok, ak hľadáte radu odborníkov.