"Jóga terapia Zdravá chrbtica"

Na televíznom kanáli "LIVE!" Nová disciplína - "Jóga terapia. Zdravá chrbtica "s Tatianou Dudinou, Tieto cvičenia sú pre tých, ktorí chcú zlepšiť celkový stav tela pomocou jogy, ale nie sú pripravení na vážne fyzické námahy.

Jóga terapia - zdravie chrbtice!

Jóga terapia je liečba a prevencia ochorení chrbtice a kĺbov pomocou jogy, používanie asanas a dychové cvičenia. Toto je najstarší systém vedomostí o ľudskom tele. Jóga terapia pomáha účinne riešiť problémy s chrbtom: bolesť chrbta, zlá držanie tela, intervertebrálna hernia, výčnelky atď.

"Chrbtica je veľmi zložitá a krehká časť nášho tela," hovorí Tatyana Dudina, inštruktorka disciplíny. - Ak máte nejaké problémy s chrbtom, mnohé cvičenia sú pre vás kontraindikované. Napríklad, ľudia s kyfózou by sa nemali ohýbať dopredu, s kýrom - na strane (podľa toho, kde je kýla nasmerovaná) a ľuďom s lordózou sa neodporúča robiť silné deformácie. " Preto v učebni Tatyana Dudina neposkytuje žiadny limit priehybov alebo svahov. Zaťaženie je veľmi mäkké a bude vyhovovať takmer všetkým, vrátane začiatočníkov.

Okrem asanas, zameraných na posilnenie zadných svalov a brušných svalov, program "Jóga terapia. Zdravá chrbtica " tam bude stretnutie cvičenie a správne nastavenie nohy. "Bez naťahovania nebudeme schopné odblokovať upnuté svaly, ktoré môžu spôsobiť bolesť chrbta. A ak stúpate na nohu zlé, je nepravdepodobné, že budete mať možnosť udržať si chrbát rovno. "

Tatiana kladie osobitný dôraz na terapeutické skrútenie chrbtice. "Často bolesť chrbta je spôsobená tým, že priestor medzi stavcami je veľmi malý. Úzke zákruty prispievajú k tomu, že táto vzdialenosť sa zvyšuje v dôsledku difúzie - absorpcie tekutín a živín z tkanív obklopujúcich stavce. " Tatyana tvrdí, že účinok takýchto zvratov je taký veľký, že mnohí ľudia hneď za nimi cítia svetlo v chrbte.

Gymnastika pre chrbticu

Lekcia začína s kĺbovou gymnáziou, Potom nasledujte jednoduché asány v polohe na ľavej strane. "Keď ležeme, naša chrbát nie je napätá. To vám umožní roztiahnuť svaly nohy, dokonca aj tých ľudí, ktorí sa nemôžu ohýbať. " Potom Tatiana zobrazuje asány, ktoré sú zamerané na posilnenie tlače a krútenie. "Z triedy do triedy zvyšujeme zaťaženie. Ak zrazu pocítite, že sa stalo príliš veľké pre vás (cítite bolesť, napätie v chrbtici), v žiadnom prípade nepoužívajte komplikované asany. Je lepšie opakovať prvé lekcie online fitness video knižnica kým necítite, že nepríjemné pocity v chrbte prešli. Potom môžete prejsť na ďalšiu lekciu. "

Tatiana radí predtým, ako začne vyučovať, aby sa poradila s lekárom s každým, kto má príležitostne bolesť chrbta. Pre akékoľvek exacerbácie ochorení chrbtice sa nemôže zapojiť.

Video online: "Jóga terapia. Zdravá chrbtica "s Tatianou Dudinou

"Jóga terapia. Zdravá chrbtica "je ideálna pre tých, ktorí chcú posilniť svoje zdravie, ale ešte nie sú pripravení na množstvo kurzov "Jóga pre začiatočníkov" a "Joga. Druhá fáza, "Vylepšíte svoje zdravie, posilníte svalnatý korzet a budete menej unavení v práci a doma. Moje triedy vám pomôžu začať cestu v jogy, "hovorí Tatiana Dudina.

Chcete študovať online?

V knižnici fitness video nájdete všetky video tutoriály "Jóga terapia. Zdravá chrbtica" s Tatianou Dudinou.