Ako sa starať o vlasy v lete

Teplo, vietor, ultrafialové žiarenie, prach a dokonca aj morská voda - leto nemá ten najlepší účinok na stav našich vlasov. Aby ste počas dovolenkovej sezóny nezmenili krásne, zdravé vlasy do bezchybnej chumáčiky slamy, prečítajte si tipy starostlivosť o vlasy v lete.

Ako sa starať o vlasy v lete?

Chráňte vlasy pred "vedľajšími účinkami" leta a potreby v meste. Dokonca aj keď strávite len málo času vonku, odborníci odporúčajú použiť svetlo spreje s UV filtre, antioxidanty a komplexy obnovujúcich zložiek (predovšetkým ceramidy a oleje). Ak idete do mora, musíte sa priblížiť k zbierke kozmetického prípadu so všetkou zodpovednosťou. Domáca kozmetika nebude schopná chrániť vlasy pred slnečným žiarením s vysokou kvalitou, okrem toho, že ťahá celý kufor so zložkami na jeho prípravu, nie je veľmi praktické. Verte mi, profesionálne produkty sú oveľa kompaktnejšie a efektívnejšie.

Čistenie vlasov

Mallowsmooth hydratačný kondicionér, menej má viac, vyhladzujúci šampón na vyhladzovanie vlasov, alternatívny bambus, šampón na toner a lesk. Sandále. Bergamot. Avokádo "od Elfarmy, slnečný a telový šampón po telo BC Bonacure Sun Protect, Schwarzkopf Professional, Lavender & Anthyliss nezmazateľný kondicionér, A'kin

Ak, ako väčšina ľudí, nepoužívate plaveckú čiapočku na mori, starostlivo vyberte šampón na prázdniny. Podľa Sergey Tishin, manažér výcviku Kérastase, morská soľ vyplní priestor medzi pokožkou a vytiahne vlhkosť z vlasov. Vlasy sú stuhnuté a stráca lesk. Ak sa soli zhromažďujú, keratínové vlákna sú zničené, čo vedie k lámavosti a prierezu koncov. Čo robiť? Umývať vlasy po každom kúpaní a špeciálne prostriedky. "Hlavný rozdiel medzi šampónom letnej línie je nízky pH," vysvetľuje Sergey Tishin. "Mäkké vlasy jemne očisťujú, bez toho, aby ich vysušili a neutralizovali zvyšky soli." Okrem šampónu budete potrebovať klimatizačnú jednotku, ktorá uzatvára koženkové váhy, - uzatvorená kutikula lepšie chráni pred vysokými teplotami a slanou vodou. Ako súčasť klimatizačného zariadenia vyhľadajte katiónové polyméry, oleje a deriváty silikónov.

Chcete ušetriť miesto vo vrecku? Tatiana Šumilová, špičkový stylista a špičkový farebník Davines akadémie, ponúka so sebou nezmazateľné výrobky, ktoré sa zvyčajne vyrábajú v menšom objeme, alebo multifunkčné nástroje dva v jednom pre vlasy a telo. Neustále ich používať nie je veľmi užitočné, ale počas dovoleniek je prípustné. A tu suchý šampón lepšie nevzťahovať sa: musíte po každej návšteve na pláži umyť vlasy.

Ochrana pred slnkom

Slnečné mlieko na vlasy SU Mlieko, Davines, slnečná zvlhčujúca tekutina KPF 90, Rene Furterer, telo na ochranu proti slnečnému žiareniu a sprej na vlasy SPF 30, Clarins, ochranný závoj na vlasy, sérum, nezmazateľný sprej na ochranu pred slnkom Dualsenses Sun Reflects, Goldwell

Na dovolenke nemôžete urobiť bez opaľovacieho krému. Vytvára vrstvu behúňa na vlasovej šachte, zabraňuje strate vlhkosti a rozpadu farebných pigmentov. Vyacheslav Ryabokonstylista Alterna a mrak deväťodporúča hľadanie indexov IPD, PPD, PA, UVA a UVB na obale alebo nápisu "širokopásmová ochrana" (Broad-Spectrum). Zvyčajný nápis SPF 30 alebo 50 sa však nemusí zachytiť: filtre vo výrobkoch pre telo a vlasy sú odlišné, v druhom prípade nie je možné presne vypočítať ochranný faktor. Aj keď je číslo uvedené, zvyčajne nie je veľmi presné. Striekačka sa aplikuje pol hodiny pred odchodom na slnko, pretože potrebuje čas na aktiváciu. Aktualizácia aplikácie je potrebná každé dve hodiny. Často sa na fórach žien vyskytuje odporúčanie používať bežné rastlinné oleje na vlasy ako obrazovka: hovoria, že majú vysoký faktor SPF. Vyacheslav Ryabokon ubezpečuje, že to nie je tak: prírodné oleje majú nízky ochranný faktor proti slnečnému žiareniu. Majte na pamäti, že tepelná ochrana ako ochrana proti UV žiareniu nie je vhodná. "Bohužiaľ, neznižujú agresivitu vystavenia slnku," zdôrazňuje Tatiana Šumilová.

Pozrite si video: Tipy na péči o vlasy v létě (December 2019).