Techniky sebaobrany pre dievčatá (PHOTOCOMPLEX)

Postavenie sa pre seba nie je jednoduché. Zvlášť pre dievča. Tu potrebujeme odhodlanie, zručnosť, silu a určité zručnosti. Naučili sme sa, aké techniky sebaobrany pomôžu aj najkreatívnejším mladým dámam odpudzovať útok na ulicu.

Niekto je zapojený bojové umenia, aby sa stal silnejším, niekto - budovať svaly, niekto - schudnúť. Veľa trikov môže byť užitočné pre pouličnú sebaobranu. Na čo sme sa naučili Ilya Suprunenko, majster tréner federálnej siete X-Fit, koordinátor bojových športov.

"Všetky techniky sebaobrany, ktoré dnes preskúmame, sú dokonalé, aby odrazili nečakaný útok," hovorí Ilya Suprunenko. "Nezabudnite, že ich použitie bez starostlivej štúdie nie je len ťažké, ale aj nebezpečné." Takže sa môžete len ublížiť. Nie je ťažké sa naučiť túto alebo onu metódu sebaobrany, ale trvá niekoľko mesiacov, kým ju pracujete, čím ju prinesiete automatizmu. "

A dokonca dokonale vlastniť tieto techniky, pamätajte: pre dievča hlavnou vecou nie je vyradiť páchateľa, ale jednoducho odpudzovať útok a utiecť.

Techniky sebaobrany pre dievčatá

situácie: chcú ťa chytiť rukou.

Čo robiť Zoberte útočníka z rovnováhy. Aby ste to urobili, použite veľmi efektívny a bolestivý úder na vnútornú alebo vonkajšiu časť stehna. Aplikujte ho so strednou časťou nohy.

Rada. Pri obrane útoku neprijímajte predstavy, ktoré by mohli nepriateľovi naznačiť, že kontaktoval "bojovú" dievča. Naopak, urobte nejaké rušivé gesto.

situácie: snažíte sa preraziť.

Čo robiť Môžete odpudzovať útok sériou úderov. Tu je vaším cieľom tvár útočníka. Najprv ho udeľte rovným úderom. Musí to byť vykonané na útočiacej strane. Ďalším by mal byť bočný úder s ľavou rukou na bradu. A posledný - narazil pravý lakeť do tváre.

Rada. Tieto štrajky musia byť veľmi dobre vyčerpané. V opačnom prípade riskujete. Ak nie ste dostatočne ostrý a označený, útočník môže jednoducho chytiť vašu ruku.

situácie: Útočník sa na vás rýchlo pohybuje.

Čo robiť Potrebujete ostré zastavenie. Hit nepriateľa s nohou v oblasti solárneho plexu. Nielenže to je bolestivá rana, môže zachytiť váš dych. A je to veľmi prospešné dievča: máte čas na útek.

situácie: oni sa chcú chytiť za ramená.

Čo robiť Uchopte útočníkov krk rukami a zhromaždite ich do silnej zámky. Búť mu koleno pod rebrami.

situácie: ste vykopnutí.

Čo robiť: Chyťte útočníkovi nohu v momente, keď sa vás pokúša udrieť, a narazí na nohu.

Rada: veľmi bolestivá škvrna na tele je vnútorná časť stehna. Ak tlačíte nepriateľa na zadnú stranu svojho súpera, môžete ho buď navyše udierať rukou alebo rýchlo ustúpiť.

situácie: chytia sa za krk.

Čo robiť Vašou úlohou je odstrániť útočníka. Ak to chcete urobiť, chyťte ho krkom ľavou rukou. Takže si ho nenecháte priblížiť. Po tom, ľavá noha, porazil ho pod nohou, postavil sa bližšie k vám a prevrátil súpera.