Prečo Alexander Mironenko hodil skvelý šport

Vo veku 18 rokov som sa stal majstrom Ruska v atletike. Bol som najlepší z najlepších a snil som sa stať olympijským šampiónom, ale čoskoro dve vážne zranenia zmenili môj život navždy.

Som športovec tretej generácie a som veľmi hrdý na našu športovú dynasciu. Môj starý otec bol záchranca, môj otec a strýko sa profesionálne venovali atletike a môj otec, mimochodom, stále pracuje v oblasti vysoko výkonných športov. Atletiku vybral môj brat, teraz námestník riaditeľa športovej školy. Mama bola tiež športovec a potom sa premenil na fitnes. Bol len v jeho detstve a jeho matka veľmi pomohla jeho pokroku. Považujem ju za jedného z najlepších ruských fitness trénerov.

Od detstva som sa venoval atletike a od 18 rokov som vyhral ruský šampionát. Veľmi som očakával, že vyhraj titul olympijského šampióna, ale tento sen sa nestretol.

Cena víťazstva v šampionáte bola príliš vysoká: keď som po skoku vyrazil zle, zranil som meniskus. Trvalo päť rokov na obnovenie. Potom som pokračoval v tréningu a pokúsil sa vrátiť sa do športu, ale čoskoro druhé zranenie, ktoré už bolo z druhej nohy, ma zabudlo na úspešnú športovú budúcnosť.

Bolo to veľmi ťažké obdobie, začal som sa v depresii - pretože som dal športu toľko času a úsilia. Asi dva roky som trénoval a pokúsil sa zotaviť. Nemohol som opustiť tento šport, pretože potom bol môj život. Dostal som nielen fyzickú, ale aj psychologickú traumu. Na súťažiach som ukázal priemerné výsledky, čo ma veľmi rozrušilo - som bol vodcom.

V tomto náročnom momente ma moji príbuzní podporovali, za čo som im veľmi vďačný. Podľa príkladu mojej matky som sa rozhodla vyskúšať si fitness a začala som ju pomáhať viesť kurzy. Páčilo sa mi to, urobil som veľa a cítil som silu, aby som sa dostal do tejto oblasti. Začal som chodiť na kurzy a postupne som z roka na rok zlepšoval svoje zručnosti a snažil som sa stať skutočným profesionálom.

Pri pohľade späť môžem povedať, že profesionálne športy bohužiaľ často ochromujú ľudí. A nielen fyzicky ochromuje. Áno, šport podporuje povahu, sebadisciplínu, tvrdú prácu, zodpovednosť a iné morálne-volebné vlastnosti. Ale bohužiaľ jednotky dosahujú výšky a zvyšok v dôsledku športu môže sklamať. Fitness je úplne iný a je dôležité, aby ste tieto pojmy nezamieňali. V mojom prípade šport ma formoval ako človek a fitness pomohlo obnoviť zdravie a znovu získať vieru v seba. A som im vďačný.

Jeden učiteľ bojových umení mi povedal, že životné udalosti sú rozdelené do dvoch typov: dobré a užitočné. Môj nútený odchod zo športu bol práve takou užitočnou udalosťou, aj keď som ho okamžite nerozumel. Teraz už viem: keď sa jedna dvere zatvoria, ďalšia sa otvorí a je dôležité si to všimnúť včas.

Zahrajte si šport, fitness, aktívne a žiť!

Užitočné odkazy:

Registrácia na fitness turné "Bodytonic s Alexandrom Mironenko v Izraeli" 29. januára - 7. februára v sekcii "Active Leisure".

Video "Boditonik" s Alexanderom Mironenkom vo fitness-video knižnici klubu "LIVE!".