Varenie východných sladkostí s použitím receptov Svetlana Abu-Hardan

Máte radi cukríky? To je zlé na obrázku, väčšina z nich povie. Ale Východ je ťažké si predstaviť bez tradičných sladkostí - nádherné, niekedy príliš claying, lákavé. Navrhujem, aby ste sa trochu rozmazlovali a pripravili tieto orientálne pochúťky.

Keď idem do východných krajín, určite chutí sladké. Pravdepodobne v tomto nie som pôvodný. Ale na poslednom výlete som sa podarilo zistiť niektoré zaujímavé fakty a získať pár z týchto orientálnych receptov.

Teraz sú východné bazary ponúkajú neuveriteľný sortiment širokej škály sladkostí. A kedysi pochúťky boli veľké nedostatky a prirovnané k drahým kameňom a korením. Dali im vysoko postavené osoby a taký dar bol ocenený nie menej ako zlato.

V Rusku samozrejme môžete nakupovať orientálne sladkosti, ale spravidla sa líšia od pôvodných. Preto by som radšej varioval sám.

Keď hovoríme o obrázku: orientálne sladkosti (ak nie je pečenie) sú pripravené z takýchto výrobkov, ktoré z tela dostávajú viac energie, než sa dajú na ich spracovanie. Napríklad med, dátumy, mandle, jablká atď.

Recepty orientálnych sladkostí: dátumy s medom a orechy

Jeden z mojich najobľúbenejších najjednoduchších receptov je datovanie s medom a orechmi: mletie 100 g dátumov v mixéri, nalejte 50 g medu a posypeme rozdrvenými vlašskými orechmi. Dezert je pripravený.

Arabská halva

Ak sa vám tento recept zdá príliš jednoduchý, domnievam sa, že doma pripravuje najreálnejší halvah orechy v arabčine.

Pre to potrebujeme: 2 šálky cukru, 1 šálku ošúpaných lieskových orechov, 4 žĺtky, 3 lyžice. lyžice silnej čiernej kávy, 200 g pečeného masla, 1/4 vrecka vanilínu.

Smažte orechy v suchom panvici, ochlaďte a nakrájajte na veľké kusy alebo nakrájajte na polovicu. Naliať cukor do čistej panvice, topiť na nízky oheň. Keď sa zmení na hnedú, pridajte matice, premiešajte a zahrejte asi dve minúty. Výslednú hmotu rozprostríme na mokrú dosku alebo dosku, ochladíme a rozomelíme. Krabicové vaječné žĺtky s karamelizovaným cukrom, pridajte čiernu kávu a vanilku. Kúpte vo vodnom kúpeli, kým sa hmota nezhustne. Potom, čo sa táto halva mierne ochladí, dôkladne premiešajte so zmäkčeným maslom. Naša sladkosť je pripravená. Zostáva len na to, aby sme ho usporiadali vo vázach a slúžili na stôl.

Samozrejme, ak pozorne sledujete postavu, je lepšie vychutnať dátumy s medom. A uložte halva vlašských orechov na dovolenku. Niekedy musíte byť potešení!

Užitočné odkazy

Belly Dance video stretnutia s Svetlana-Abukhardan a Alexey Ryaboshapka je majster triedy vo fitness klubu LIVE! Club.