Čo variť s drobmi: recepty na vydarené jedlá

Drobky sú tradične považované za výrobky druhej triedy, ale dnes jedlá s nimi možno nájsť v ponuke aj tých najdrahších a trendových reštaurácií. Oxtailová polievka, obličky, teplé pečeňové šaláty - v ponuke populárnej reštaurácie určite nájdete pár podobných jedál. Ponúkame vám, aby ste začali varenie s vnútornosťami doma. S originálnymi receptami od šéfkuchárov, ktoré sme pre vás vybrali, uľahčite a jednoducho.

Vedľajšie produkty sa nazývajú vnútorné orgány a časti jatočných tiel, ktoré nepredstavujú osobitnú hodnotu. To je ich špeciálny "bonus": v obchodoch a na trhoch si môžete kúpiť dokonalé produkty a drahokamy si môžete pripraviť s nimi - veľa a úplne inak. Mimochodom, niektoré vedľajšie produkty, ako napríklad pečeň alebo jazyk, nie sú také horšie, ale dokonca prekonávajú steaky v počte živín - vitamínov a minerálov.

Kuracie mäso miešajte s arašidmi

Vitaly Milkov, kuchár gastropub skalnatý's krčma&kuchyne:

"Stier-fry je veľmi populárne jedlo v Ázii a Číne. Je pripravený rýchlo a jednoducho: výrobky sa rýchlo pražia v horúcom oleji v panvici wok. Pred smažením pripravte všetky potrebné prísady, aby ste ich neroztrhli, keď ich postupujete počas procesu wok. V tomto prípade alebo iné produkty budú horieť, alebo budete musieť odstrániť panvu z ohňa a potom začať proces opätovného ohrevu oleja. Stein-fry, mimochodom, je veľmi populárne pouličné jedlo. Majitelia jedál na ulici organizujú skutočnú show v juhovýchodnej Ázii, miešajú zložky a hádzajú ich. "

Zložky (pre 1 porciu). 50 g kuracie komory, 50 g kuracie srdce, 50 g kuracie prsia, 30 g cuketa, 20 g zelené fazuľky, 10 g drevené huby (možno nahradiť ustricovými hubami), 15 g sójových klíčkov, 10 g arašidov, 1 polievková lyžica. l. rastlinný olej, 1/2 lyžičky. sezamový olej, 1 polievková lyžica. l. ustricová omáčka, 1 lyžička. sójová omáčka, 2-3 výhonky koriandra, 15 g arašidovej pasty (Urbech), 50 ml vody, chilli papričky na chuť.

inštrukcia, Odstráňte kuracie komory a srdce a varíme až do pripravenosti (asi 1 hodinu), nakrájame kuracie filety a cuketu na kocky, nasajte drevo huby vo vode tak, aby sa napučiavali a zmäkli. Ďalej, v dobre vyhrievanej panvici s rastlinným olejom položte kuracie filety, varené komory a srdce. Smažte až do polovice varenia (2 minúty), pridajte cuketu, zelené fazuľky, huby, chilli a smažte ďalšie 3 minúty. Potom pridajte vodu, sójové klíčky, omáčky - ustríc a sóju, arašidovú pastu. Potom na priemerný oheň po dobu ďalších 5 minút (kým sa nevytvorí hustá omáčka). Dajte na tanier s plátkom, nalejte so sezamovým olejom a obloha s koriandrom a praženými arašidmi.

Herdingový koláč s kuracím mäsom a drobmi

Mark Statsenko, značkové šéfkuchárne reštaurácie smiešny Cabana a kura beh:

"Toto jedlo pochádza z Anglicka. Tiež sa nazýva "veselý koláč". Aj keď v skutočnosti je v tomto jedle veľmi málo koláča, tradične tam nie je ani cesto. Mäsová alebo hydinová duša so zeleninou a korením, umiestnená vo forme, pokryté zemiakmi a poslaná do rúry. Takže v podstate sa ukázalo, že skôr kastrol. Toto jedlo, ako napríklad pizza alebo guláš, bolo vynájdené s cieľom "využiť" zvyšné jedlo. Podľa vzoru anglických roľníkov minulého storočia môžete použiť zvyšné kúsky mäsa, hydiny, syra, zeleniny vo všeobecnosti, všetko, čo neviete, kam na to pripevniť. "

Zložky (pre 1 porciu). 180 g póru, 60 g mrkvy, 20 g masla, 250 ml smotany 35% tuku, 290 g perličky, 250 g kuracieho mäsa, 100 g kuracieho mozgu, 150 ml červeného vína, 150 ml kuracieho vývaru, 120 g zeleného hrášku, 2 vajcia, 50 g bobuľového pečiva, 1 štipku muškátového oriešku, 2 vetvičky čerstvých zelených, 20 g strúhaného syra, soľ a korenie podľa vkusu.

Pokyny. Smažte cibuľu a jemne nakrájané mrkvy na masle, pridajte kostičky na kocky a perličky a smažte na 8 minút. Pridajte kuracie pečeň a varené nasekané žalúdky. Pridajte víno, zapnite ho a počkajte, kým sa alkohol nevyparí. Nalijeme vývar, pridáme smotanu, byliny a varíme. Nakoniec pridajte zelený hrášok a nechajte 15 minút ochutnať pri strednom ohni pridaním muškátového oriešku. Vložte náplň do okrúhleho tvaru, zoraďte ho, urobte zárez v strede, položte vajíčka s varenými vajíčkami, posypeme strúhaným syrom, pokryte vrchol s valcovanými oblátkami. Pečte koláč v sušičke po dobu 12 minút pri 200 ° C.