4 neočakávané príčiny bolesti krku

Tento nepríjemný príznak je známy takmer všetkým. Ale len málo ľudí mu dáva vážny význam, keďže svalové napätie je hlavnou príčinou bolesti krku. Hovoríme, kedy je to tak.

V dobe chytrých telefónov a veľa hodín sedavých prác sa zdá, že bolesť v krku je takmer normou. "Sme zvyknutí na to, že príčinou týchto bolesti je zvyčajne osteochondróza, ponor, ostrý obrat hlavy alebo spánok v nepohodlnej polohe," hovorí Julia Ptichkina, neurológka novej generácie Symmetry Medical Center, - Stojí za to, aby sa zabezpečilo, že horúčka (všeobecná alebo lokálna), sčervenanie na krku, opuch alebo opuch, sa pridajú k bolesti. To všetko naznačuje, že telo začalo zápalový proces. "

Táto kombinácia symptómov poskytuje niekoľko diagnóz naraz.

Zápalové ochorenia orgánov ENT

Tu môžeme hovoriť o mnohých chorobách. "Ide o zápal stredného ucha, mastoiditída, laryngitída, sínusitída, rinitída, tonzilitída atď." Uvádza Julia Ptichkina.

Zubné zápalové procesy

"Bolesť krku môže byť spôsobená takými procesmi, ako je periostitis, absces, osteomyelitída a lymfadenitída," uvádza Julia Ptichkina.

febrility

Výsledkom rôznych chorôb môže byť myalgia (bolesť svalov). "A bolesť krku nebude výnimkou," hovorí náš expert.

Zápal mäkkých tkanív na krku

"Patria sem vredy, karbunky a myozitída, môžu tiež spôsobiť pretrvávajúce bolesti na krku," - povedala Julia.

Podľa lekára by ste nemali odložiť návštevu lekára s niektorou z týchto diagnóz - čím skôr bola choroba zistená, tým viac máte šancu na rýchle zotavenie.