Prečítajte si pery: najlepšie postupy na ošetrovanie jesene pre najjemnejšiu oblasť tváre

O príchode jesene som poznal pery. S nástupom chladného počasia sa ich povaha začína zúfalstvom zhoršovať. Každý deň sa stávajú čoraz suchjšie, nudnejšie a podráždenejší. Našťastie viem, ako rýchlo napraviť situáciu. Hovorím o najlepších postupoch starostlivosti o jeseň.

Koža pier je v mazových žľazách chudá a preto je náchylná k suchu a predčasnému formovaniu vrások. Pre intenzívnu starostlivosť o pery v mimosezóne mi moja kozmetológka odporučila, aby si vybrala husté a mastné produkty s vitamínmi A, E, F a B, kyselinou hyalurónovou, peptidmi, prírodnými olejmi (sladkým mandľom, šela). Takéto krémy a balzamy dokonale zvlhčujú a zmäkčujú, stimulujú produkciu kolagénu, tonizujú a vyhladzujú vrásky.

V tejto ťažkej dobe pre citlivú pokožku, určite patrí kôry a masky v programe starostlivosti o pery. Experimentálne vypočítané, že moje pery "milujú" najmä med, avokádo, kyslou smotanou a tvarohom. Ako peelingy sú dobré cukor a mletá káva, zmiešané s akýmkoľvek rastlinným olejom alebo rovnakým medom. Môžete jednoducho trieť pery mokrým tvrdým uterákom.

Nezabudnem na malý trik, o ktorom som sa dozvedel pred knihou mojich mám pred mnohými rokmi: jemná masáž pier s jemnou kefou na zuby. Táto masáž zlepšuje krvný obeh. A ak to urobíte, vaše pery sa stanú plnšími a jasnejšími.

Ale kurčatá a výživné masky recepty, ktoré sa mi najviac páči.

Prísne dodržiavanie receptúry je voliteľné. Namiesto olivového oleja odvážne vezmite inú zeleninu. Mrkvový džús možno nahradiť jablkovou avokádovou buničinou.

Kávový cukor na pery

Zmiešajte 1 lyžičku. cukor s 1 lyžičkou. med, 1/2 lyžičky. mletá škorica, 1 lyžička. lyžice olivového oleja, 1 lyžička. hrubá káva. Výslednou zmesou sa ľahko masíruje vlhké pery a zmes sa opláchne teplou vodou. Zostávajúci krov sa môže skladovať v chladničke.

Nutná medová maska ​​na pery

Zmiešajte 10 kvapiek čerstvo vylisovanej mrkvovej šťavy s 5 kvapkami olivového (alebo ricínového) oleja. Pridajte približne rovnaké množstvo medu. Aplikujte zmes na pokožku pier na 15 minút, opláchnite teplou vodou.

Ako sa postaráš o svoje pery na jeseň?