Murphy Michael

Americký psychológ, výskumník ľudského psychofyzikálneho potenciálu, jeden zo zakladateľov transpersonálneho prístupu. Je tiež známy pre vytvorenie svetovo presláveného Esalen Integral Personality Development Institute.

Psychológ a filozof s diplomom Stanfordskej univerzity Michael Murphy je popredným odborníkom v oblasti a majstrom a odborníkom v dejinách náboženstva a šamanizmu. Murphy venoval celý svoj život nájdeniu odpovede na otázku: existuje obmedzenie ľudských schopností? Je ťažké tomu veriť, ale potom, čo strávil pol storočia, bol presvedčený: neexistuje žiadna hranica a potenciál je neobmedzený. Dokazuje tento odvážny nápad v monografii "Budúcnosť tela: štúdia ďalšieho vývoja človeka". Kniha obsahuje popisy viac ako desaťtisíc prípadov prejavu mimoriadnych ľudských schopností.

Po absolvovaní univerzity sa Murphy ocitol v Indii, v meste Pondicherry. Biografia volajú tento okamih bodom obratu vo svojom osude. Zostal v Indii rok a pol, žije a študuje v indickej duchovnej komunite Sri Aurobindo. Už v tých rokoch (1956-1957) sa toto miesto preslávilo nielen ako najväčšie centrum sveta, ale aj ako experimentálne laboratórium ľudskej evolúcie - existujú predovšetkým meditatívne a psychedelické skúsenosti.

Život v ashrame bol tak inšpirovaný Murphym, že sa vrátil do USA a rozhodol sa otvoriť podobné výskumné centrum vo svojej vlasti. Bolo to odvážny, neobvyklý a veľmi úspešný projekt. Spolu s psychológa Richardom Priceom vytvoril Murphy jedinečné centrum. Od prvého dňa bol tento inštitút vyhlásený za zónu bez politických, morálnych dogiem a sociálnych stereotypov. Desiatky praktík, ktoré odhaľujú potenciál ľudských schopností, sa stále skúmajú v Esalene. Na tomto mieste tu vyučujú svetoznámi vedci, duchovní vodcovia a inštruktori.

Murphy zohral významnú úlohu v modernej ruskej histórii: ten, ktorý inicioval cestu Borisa Jeľcina do Ameriky v roku 1990, po ktorom skončila studená vojna a začala konštruktívna diplomacia. Takže ku všetkým zásluhám Murphyho, môžete bezpečne pridať mier.

Dnes je 80-ročná Murphyová kľúčovou osobou transpersonálnej psychológie - najprogresívnejším smerom našich dní.

Tí šťastní, ktorí mali tú česť hovoriť s Murphym na svojich prednáškach alebo rozhovoroch, tvrdia, že je to úžasne úprimný, zvedavý človek a neuveriteľne talentovaný rozprávač. Mnohí známi politici, ekonómovia, vedci, podnikatelia, umelci, umelci a obyčajní ľudia pod vplyvom Murphyho mali veľký záujem o rozvíjanie praktík, meditácií a dokonca z nich urobili svoje hlavné povolania vo svojom živote.

Teória, že vnútorné sebarealizácia má najvýkonnejší vplyv na život človeka vo všeobecnosti (a najmä na sociálny úspech!) Začína len nájsť pochopenie. Ale Murphy hovoril o tom pred polstoročím.

V júni navštívi Murphy ako člena XVII Svetového transpersonálneho kongresu. Toto nie je jeho prvá návšteva Ruska, ale sľubuje, že bude jedným z najvýznamnejších a najzaujímavejších, vzhľadom na rozsah plánovanej udalosti.

Pozrite si video: Lone Survivor Murphy Died scene (August 2019).