Svetové chladničky: Osaka

Tatyana Hudayari. V Japonsku tri roky. Píšem dizertačnú prácu v japonskej lingvistike na univerzite v Osake. Obľúbené miestne jedlo je nabe a okonomiyaki.

Japonci majú malé chladničky. A to nielen preto, že ich apartmány sú tiež malé. Zaneprázdnení obyvatelia tejto úžasnej krajiny, najmä tých bez rodín, zvyčajne nemajú čas variť a prečo? Japonci sú oveľa zábavnejší stráviť večer po práci s kolegami v jednej z nespočetných reštaurácií, ktorých ponuka je plná potrieb nielen miestneho Vaseka, ale aj kulinárskych zázrakov z celého sveta.

V Japonsku sa na ulici nachádzajú najrôznejšie druhy cukrárskych a boulangerie, ktoré ponúkajú dezerty a chrumkavé pečivo, než reštaurácie sushi. V talianskych osteriách existuje rad ľudí, ktorí chcú skúsiť pizzu dňa. Kvôli tomuto gastronomickému kozmopolitmu, čokoládovej omáčke, masla a bobuľového džemu na prípitok na raňajky, roll v mrazničke, strúhaný špagetový syr a hotová bolognese omáčka sa objavujú v japonskej chladničke.

Vášeň pre rýchle občerstvenie a pravidelné jedlá z domu sú perfektne kombinované s japonskými zásadami zdravého stravovania. Jedlo v reštauráciách je pripravené s prihliadnutím na rovnováhu všetkých zložiek (prinajmenšom sľuby podpisy v menu). Je to módny odmietnuť cukor, ktorý si namiesto toho vybral náhradný sirup v malých baleniach s pekným vzorom na veku. Japonci ochotne prijali globálnu vášeň pre biopotraviny. Zelenina a ovocie by mali byť miestne, najmä obyčajné zemiaky, cibuľa alebo mandarínky - to je najlepšia záruka bezpečnosti. Predtým som nejako nepomyslela na to, ale teraz sa viac a viac často pozerám, z ktorej prefektúry som priniesol moje obľúbené želé. A napriek tomu, že život v Japonsku racionálne vyučuje, aby využíval každý kúsok priestoru, celá škála miestnych mliečnych výrobkov sa stále nezmestia do mojich chladničiek - tu je veľa.

Japonsko je na treťom mieste na svete na spotrebu kávy. Vôňa kávy je všade: doma, na ulici, v kancelárskych a vzdelávacích budovách. Prevzala som od japončiny svoj zvyk skladovať kávu v chladničke, ale nie ich vášeň na filtrovú kávu, keď sa vriaca voda pomaly vypúšťa do pohára cez špeciálnu nálevku s mletou kávou vo vnútri. Moja káva v chladničke je určená len pre chov.

Pozri tiež: japonská diéta s fotografiami, japonská diétna ponuka, japonská strava, zásady racionálnej výživy, výrobky pre japonskú kuchyňu, menu japonskej kuchyne, raňajky užitočné a chutné, chutné a zdravé raňajky, japonská kuchyňa foto, japonská strava na 9 dní