Najzaujímavejšie jogové festivaly na jeseň

V septembri sa na celom svete konajú desiatky jogových festivalov. Môžete vidieť zoznam nadchádzajúcich udalostí a upraviť plány pre sezónu sametov teraz.

Leto nekončí v auguste. V septembri a októbri je počasie krásne, tok turistov je zriedkavý a letecké letenky klesajú v cene. To je dôvod, prečo mnoho jogových škôl organizuje workshopy na jeseň. Sú to hudobné festivaly. Mimochodom, niektoré udalosti z nášho hodnotenia sú symbiózou jogy, koncertov a tanečných párty.

jóga otvorenáovzdušia 2010

"Môžete sa zabaviť bez mäsa, alkoholu a drog" - toto je tiché motto festivalu jogy na pobreží Čierneho mora. Druhý rok po sebe sa skupina nadšencov stretáva s prívržencami rôznych jogických smerov: hatha, ashtanga, Iyengar joga, joga s partnerom, univerzálna joga, ako aj praktiky pre deti a tehotné ženy. Pred rokom, podľa prieskumov Andreja Gudenka, člena organizačného výboru, Open-Air pripomínal Grushinský festival: popoludní všetci robili jogu a vo večerných hodinách spievali s gitarou. "V poslednej dobe bolo všetko trochu pokrčené," zhrnul Andrej, "ale tento rok sa naozaj otočime."

Festival je založený na území patriaceho do penziónu "Chemist". Harmonogram je úzky: tri tréningy denne plus prednášky, skupinové meditácie, spoločné mantra spievanie, čajové ceremónie, aromaterapia a móda tvorby workshopov, filmové relácie. Na festivale sa tiež zúčastní televízny kanál "LIVE!". Stanislav Rogachev, Alena Mordovina a Julia Zaichenkova predstavia svoje pôvodné programy.

kde: Rusko, región Krasnodar, poz. Novomikhaylovský-2 (medzi Tuapse a Gelendzhik).

kedy: 2. - 12. septembra.

Ako sa tam dostať: lietadlom, vlakom, autom. Presná poloha festivalu je uvedená na mape.

Koľko je: náklady na účasť na festivale (bez pobytu) - 17 000 rubov. Zľavy pre minuloročných účastníkov jogy Open-Air (20%), tehotné ženy (10%), organizovaná skupina troch ľudí (5%), deti vo veku 3-14 rokov (7000 rubľov). Ubytovanie sa platí osobitne: 8650-16 900 rubľov. (v penzióne "Khimik") a 7000 rubľov. (na kempingu). Pre deti do troch rokov pobyt zdarma.

Obráťte sa na organizátorov: +7 (963) 317 94 92; //www.yfest.ru/; //vkontakte.ru/club9152187.

a navyše: To všetko sa deje na území Ruska - bez víz, cudzej meny a medzinárodných pasov.

mínus: tam je zákaz na festivale, budete musieť ísť takmer v Tuapse na fľašu vína.

Ženeva jóga konferencie

Tri dni, šesť učiteľov, praktické hodiny od rána do súmraku. Inými slovami, úplné ponorenie do jogy.

"Hlavná vec, ktorú chceme oznámiť ľuďom, - vysvetľuje koordinátorka projektu Daniel Anne, - jogu by mali byť vykonávané s radosťou a potešením." Z tohto dôvodu sa na Ženevskej jogovej konferencii zúčastňuje celý rad ľudí. Napríklad Katchi Ananda, brazílska, ktorá sa pred 20 rokmi presťahovala do Švajčiarska, vyučuje anusara joga (dobrá nálada jogy). Alebo sám Daniel Anne, ktorý kombinuje pozície koordinátora a učiteľa na AcroYoga (symbióza jogy, masáže a akrobacie).

Motto Ženevskej konferencie, ktoré samotní organizátori mätúce nazývajú festival, je mier, účel praktickej činnosti. Doslova - "Svet je cieľom praxe." Je to dosť logické, pretože v Ženeve sa nachádza ústredie OSN, Červený kríž a desať ďalších mierových organizácií.

kde: Švajčiarsko, Ženeva, wellness centrum Soluna jóga.

kedy: September 10-12

Ako sa tam dostať: lietadlom Swiss Air (od 169 eur). Presná poloha festivalu je uvedená na mape.

Koľko je: 300 švajčiarskych frankov za tri dni (bez ubytovania). Ak zaplatíte každý deň samostatne, je to drahšie.

Obráťte sa na organizátorov: Daniel Anne tel. +41 (76) 517 44 29; skype: swissgroove; e-mail: [email protected]; //www.genevayogaconference.com/index.html.

a navyše: Švajčiarskej čokolády, ktorá sa rozhodla urobiť základnú výživu na konferencii.

mínus: vysoké ceny služieb.

surfovať jóga festival

Prvý pokus Ruska prekročiť surfovanie s jogou. Na strane vody Felix Pak, organizátor ruskej surfovacej stanice La Preciosa v Dominikánskej republike a adept kundalini jogy. Z pozemnej strany - Sergej Litau, prezident Federácie moskovskej jogy a prívrženec systému Yoga-23 podľa Andrei Siderskyho.

"Toto je prvá udalosť takého plánu v našej krajine," vysvetľuje koordinátorka projektu Alena Mashkhayeva. - Aj keď je tento formát na celom svete už dlho prijatý. Napríklad v Bali surferi jazdia od rána do noci a dievčatá na nich čakajú na pláži robia jogu. "

Okrem surfovania a jogy bude na festivale možné absolvovať majstrovskú triedu pri jazde na športovej aquabike. Smer bude súčasným šampiónom Ruska v tomto športe. David Jalagonia, "Jóga, mimochodom, v jetkách nie je absolútne príbeh," hovorí David. - Aquabike je jednoduché a pri jazde je veľmi dôležité zachovať rovnováhu. V opačnom prípade môžete padať. "

Okrem všetkých uvedených zábavy sa organizátori rozhodli vybudovať platformu na lyžovanie priamo na pláži - snowboarding na architektonických postavách. Predpokladá sa, že umelé zasnežovanie bude zakúpené v klube Soči, ktoré sa nachádza v blízkosti.

kde: Rusko, Soči.

kedy: September 10-16.

Ako sa tam dostať: pravidelné lety Moskva-Sochi.

Koľko je: z 35 530 rub. (cena zahŕňa ubytovanie v hoteli Sputnik, tri jedlá denne, kurzy surfovania a jogy, návšteva bazénu a strážené parkovisko).

Obráťte sa na organizátorov: Alena Mashhaeva, tel. +7 (918) 619 99 27, e-mail: [email protected], Skype: alenamashkhaeva; Felix Pak, tel. +7 (926) 109 08 09, e-mail: [email protected], //www.surfyogafest.ru/.

a navyše: výmena skúseností medzi adrenalínom a jogínmi.

mínus: výstavba olympijských zariadení - prach, špina a davy pracovných hostí v uliciach Soči.

jóga drážka festival

Neďaleko od bujného aristokratického mesta Brighton, v meste Seaford, sa v posledných rokoch striedajú milovníci zábavnej hudby a jogy. Klesajú na indickú tabuľu, africké parády a praktizujú jogu. Shake Your Chakras - volanie organizátorov. Toto je jeden z britských festivalov, do ktorého môžete ísť bez strachu, že budete cudzí.

"Zdá sa mi, že toto je tendencia posledného desaťročia," hovorí inštruktor televízneho kanála "LIVE!" Alexej Merkulov, ktorý je častým hosťom na týchto festivaloch. "Hudba a jóga sa spájajú do jedného - lepšie si to nemysli." Funk, reggae a bicie a basy - koncerty na festivale sa budú konať tri dni. A joga je ponúkaná ako dodatočná záťaž.

Inštruktori Bridget Wood-Cramer a Claire Bigley (majstri anúzskej jógy), Graham Burns (pranayama majster), Leela Miller (astanga, Iyengar yoga inštruktori a tágo jóga s 20-ročnými skúsenosťami) a mnohí budú učiť iní. Budú variť v kuchyni v teréne - kuchyňu Karma Yoga. Jedlo bude prevažne vegetariánske, ale nikto sa nebude pozerať, ak chcete variť svoj vlastný steak. Učitelia takisto sľubujú, že budú mať poriadok na ihrisku - Groove Family Farm.

kde: Spojené kráľovstvo, Východný Sussex, Seaford.

kedy: 17. - 19. september.

Ako sa tam dostať: vlakom z londýnskej stanice Victoria do Seaford. Presná poloha festivalu je uvedená na mape.

Koľko je: 150 libier (za tri dni bez ubytovania). Môžete sa ubytovať v hoteli Florence House (od 185 libier) a kempingu (od 60 libier, ak máte vlastný stan).

Obráťte sa na organizátorov: +44 (0) 207 503 1734 (znalosť anglického jazyka), e-mail: [email protected]; //www.yogagroovefestival.com/Home.html.

a navyše: navštívte staré dobré Anglicko.

mínus: Festival bude skutočným mučením pre tých, ktorí nemajú radi reggae hudbu. Spásu nečakajte.

AcroYoga festival

Festival AcroYoga v Aucklande je prvým akrobatickým jóga festivalom na svete a nezmeškanie tohto podujatia je neodpustiteľné. Akroyoga - najmladší smer. Vymysleli ho v roku 2003 domorodí obyvatelia San Francisca, Jenny a Jenson (ich mená sa neuvádzajú nikde). Myšlienka nového systému jogy sa zrodila počas opitého večierku. Jenny pozvala svojho priateľa, Jensona, aby ukázala, ako praktizovať kontaktnú jogu. A on sa zase rozhodol preukázať, že pre ňu nie je ťažké udržať svoju priateľku v hmotnosti v rôznych pódiách.

V podstate je akroyoga podivná symbióza klasickej hathi, thajskej masáže a akrobacie. Partneri sa prvýkrát navzájom stiahli, potom vykonali nejaké asány a nakoniec vykonali takmer cirkusové somersaults. Najbežnejšie číslo na strane sa podobá hrám Ikaria. Muž leží na chrbte, zdvihne nohy v pravom uhle a žena sa snaží sedieť na nohách v lotosovej polohe. Viac ako sedem rokov svojej existencie AcroYoga získala armádu fanúšikov.

kde: USA, Kalifornia, Oakland.

kedy: 8. - 11. október.

Ako sa tam dostať: leteckým lietadlom lietajúcim priamo do OAK (medzinárodné letisko Oakland) alebo SFO (medzinárodné letisko v San Franciscu).

Koľko je: 225 dolárov (za všetky dni festivalu). Pre každú špeciálnu udalosť, ako je Bollywood Carnival Jam párty v noci v dňoch 8.-9.

Obráťte sa na organizátorov: e-mail: [email protected]; //www.acroyoga.org/festival/index.cfm.

a navyše: Výlet do San Franciska v každom prípade prinesie veľa pozitívnych emócií.

mínus: akroyog, musíte byť akrobatom.