Triceps, boky, uši: cvičenia pre problematické oblasti (FOTOGRAFIE)

Tieto zóny sú považované za problematické: prakticky sa nezúčastňujú počas každodenných pohybov, sily a dokonca aj funkčných tréningov. A rýchlo strácajú svoj tvar. Preto tréneri odporúčajú nastaviť "uši", vnútorný povrch stehien a triceps v izolácii, to znamená vykonávať cvičenia špeciálne pre tieto oblasti. Ukazujeme ich najefektívnejšie!

Prečo sú tieto zóny problematické

Okrem uvedených dôvodov existuje ešte jedna, ktorá je spojená s anatomickými vlastnosťami. "V niektorých oblastiach nášho tela existuje viac receptorov, ktoré blokujú rozklad tukov ako ostatné," hovorí Fedor Politkovsky, tréner v zmiešaných bojových umeniach a funkčné školenie projektu "Iron Bear". "Pre mužov ide o brušnú oblasť a pre ženy je to aj oblasť bokov, zadok a o niečo menej tricepsu." V druhom prípade je situácia často komplikovaná skutočnosťou, že v dôsledku straty elasticity kože (a to sa nevyhnutne prejavuje s vekom) v tejto oblasti prepadá. A potom, aj pri absencii nadmernej hmotnosti, horná časť ramien žien môže vyzerať nepríjemne.

Ako opraviť tieto problémové oblasti

Po vykonaní zmien v tréningu a výžive. Pripravte sa, budete musieť pracovať:

* Pravidelne. Čerpanie tricepsu a vnútorného povrchu stehna, ako aj odstránenie "uší" raz a navždy, nebudú fungovať (pretože stratíme tvar pomerne rýchlo). Zlepšením stavu týchto zón s intenzívnym tréningom môžete potom prepnúť do šetriaceho rozvrhu tried v podpornom režime, aby ste nestratili dosiahnuté výsledky.

* Veľa a zložité. To znamená, že kombinujú kardiologické zaťaženie (to sú tie, ktoré stimulujú proces rozdeľovania tukových tkanív) a silový tréning (prináša "cielenú ranu" do problémových oblastí). A nebojte sa pumpovať - ​​u žien, to sa zvyčajne nestane (prečo - zistíte tu).

Tiež pripomíname, že je potrebné doplniť to všetko o správnu starostlivosť o pleť. Prečo? "Ak chceme zvýšiť spaľovanie tukov v určitých oblastiach, je nevyhnutné stimulovať zásobovanie krvou tam, pretože to je krv, ktorá dodáva mastné kyseliny (od zlomených buniek tuku) až po miesto spracovania - svaly," vysvetľuje odborník na výživu. Alexey Kovalkov vo svojej knihe "Minus Size". Ako efektívne opatrenie odporúča pravidelné odlupovanie problémových oblastí, kúpeľ s morskou soľou, ako aj intenzívnu masáž "uší" a triceps pred tréningom pomocou otepľujúcich masťov. "Na tento účel je vhodná zvyčajná gafová masť a krém proti celulitíde s otepľujúcim účinkom," píše Alexey Kovalkov.

Ako vytvoriť lekciu

Môžete vytvoriť samostatnú sadu nasledujúcich cvičení (potom sa ubezpečte, že ste k tomu pridali intervalové kardio 3-4 krát týždenne), alebo môžete s nimi doplniť pravidelné cvičenie a vybrať pohyby pre konkrétnu problematickú oblasť. Bez ohľadu na to, čo si zvolíte, nezabudnite na nasledujúce pravidlá.

* Vykonávajte cvičenia dôsledne, v tichom tempe. "Nespěchejte a postupujte podľa tejto techniky: musíte pocítiť napätie vo svalovej skupine, na ktorej pracujete," odporúča Marina Gusikhina, K.m.s. v atletike a kickboxingu, účastník projektu Iron Fee, ktorý nám ukázal pohyby tohto komplexu. - Pokúste sa pohybovať s maximálnou amplitúdou, zlepší výživu svalov a tým aj ich rast. "

* Ak chcete vykonať komplex, pripravte rohož a činky. Vyberte si svoju váhu, zamerajte sa na vašu úroveň tréningu. "Pre začiatočníkov môžete začať s hmotnosťou od 0,5 do 1 kg - malé fľaše s vodou alebo pieskom sa tu hodia," hovorí Marina Gusikhina. "Tí, ktorí praktizujú dlhú dobu, by mali mať činky s hmotnosťou 4-5 kg."

* Nezabudnite na bezpečnosť.

* Prax aspoň trikrát týždenne.