NIA

Neuromuskulárne integračné opatrenie (NIA) v ruštine je integrovaná psychofyzikálna interakcia. Patentovaný v roku 1983, typ fitness cvičenia s prvkami wushu, aikido, teakwondo, jóga, metóda Moshe Feldenkrais, technika Alexander a rôzne tanečné štýly.

Vynálezcovia - Debbie a Carlos Rosas, manželský pár z mesta Portland (Oregon, USA). Obaja sú profesionálni aerobní inštruktori. Debbie je majiteľkou veľkej spoločnosti, ktorá trénuje trénerov pre športové kluby, Carlos je tanečník. Spoluautoľníci sa pýtali: prečo väčšina učiteľov aerobiku trpí vyvrtaniami na kolenách a výronmi šliach - a zistila, že v priebehu každodenných tréningov vyčerpali veľké svaly, ale úplne spustili svoje vnútorné svaly. Naučili sa vykonávať nepoškodené cvičenia, ale zabudli, ako sa správne pohybovať. Tvorba techniky, Rosas sa spoliehala len na ich pocity. Napríklad, všimli si, že vykonaním kopu môžete kričať "ahoj". A potom budete cítiť, ako sú brušné svaly napäté, alebo začnete cvičiť, vzlietnuť si topánky a potom bude presne jasné, ako presunúť hmotnosť z päty do toe. Vypožičali si myšlienku vycvičenia naboso od Isadory Duncanovej, ktorá, ako vieme, tancovala bez korzetu a pointe topánky na konci 19. storočia.

Neoškolenému človeku sa lekcia NIA podobá niečo medzi tanečno-pohybovou psychoterapiou a rituálnymi tancami. "Toto je liečivé umenie, o ktorom každý hovorí," poznamenáva Yana Pererdina, jediný učiteľ NIA v Rusku. Dozviete sa o tejto technike na začiatku roku 2000, kedy jeden z inštruktorov Planet Fitness navštívil konvenciu v Amerike a priviedol späť celkovú prácu: musíte precvičiť tanec a naopak tanec - cvičenie. Yana viedla svoje prvé lekcie náhodne a vedel o NIA len to, čo čítalo na internete, ale veľmi rýchlo si uvedomila, že veci by šli bez riadneho vzdelania.

Všetci inštruktori NIA majú pásy, ako karate. Yana získala svoj biely pás v roku 2006 vo Fínsku. Výcvikový kurz bol vyplatený z vlastnej kapsy. "Je to drahá disciplína," Yana demonštruje diplom visí na stenu v krásnom ráme. "A v Rusku sú vzdelávacie programy v oblasti fitness a športu stále povrchné: za týždeň sa môžete úplne stať trénerom v kroku aerobiku, brušnom tanci - áno, za čo prosím. " Potom získala Yana zelený pás a teraz sa pripravuje na skúšky, aby získala hnedú.

V priebehu rokov sa NIA rozšírila po celom svete. Poučenie z tejto metódy sa môže zúčastniť v Kapskom Meste (Južná Afrika), Tel Avive (Izrael), Sydney (Austrália). O Spojených štátoch a Európe a nič nehovoria. V Rusku NIA získava len dynamiku. Yana je jediný certifikovaný učiteľ. Všetky ostatné (metóda je doteraz kultivovaná výlučne v kluboch siete Planet Fitness) sú jej študenti. Existuje samozrejme takýto názor: bez ohľadu na to, koľko pásov dostane Yana Perernina, v Rusku bude NIA zostať zvláštnym cvičením pre tých, ktorí chcú vlniť svoje ruky. Instruktor príkazy zvuk príliš neobvyklý, napríklad, "Cítiť ako hodvábne stuhy." Samozrejme, všetci samozrejme rozhodujú pre seba.

Pozrite si video: Fungz - NIA REMIX feat. Ibbe, Chris & Fada, Michel Dida, Ille FreeWay (Júl 2019).