5 najlepších ovocia pre chudnutie!

Plody obsahujú veľa cukrov a stimulujú chuť do jedla, takže sa mnohí ľudia, ktorí ich chudli, vyhýbajú. A márne: sú ovocie, ktoré pomáhajú pri strate hmotnosti a boji proti nadváhe. Pokiaľ ich samozrejme nevyberiete správne. Ponúkame vám pozor na najlepšie ovocie pre chudnutie grafy!

Hodnotenie ošípaných

1. miesto. grapefruit

Má jeden z najnižších glykemických indexov medzi ovocím - grapefruitový cukor sa absorbuje pomaly a obsahuje minimálne množstvo kalórií. Je bohatý na vlákninu, takže je dobre nasýtený. "Grapefruit je dobré občerstvenie, ak naozaj chcete po večeri jesť," odporúča Marina Apletaeva, dietetik v Emerald Medical Center. "Napriek tomu nebudete veľa jesť."

2. miesto. jablko

Surová chuť do jedla, pretože ovocné kyseliny v jablone vyvolávajú produkciu kyseliny chlorovodíkovej v žalúdku. Riešením je pečenie jabĺk: ako také vytvára dlhý pocit sýtosti a nedráždi žalúdočnú sliznicu. Ideálny produkt na raňajky alebo občerstvenie pri práci. Rýchlo upečte jablko v mikrovlnnej rúre a pridajte trochu vody.

3. miesto. oranžový

Rovnako ako grapefruit, obsahuje veľa vlákniny a nie príliš veľa ovocného cukru. Orange je zdravé, nízkokalorické občerstvenie, najlepšie je jesť oddelene od ostatných potravín. Jeden z najlepších zdrojov vitamínu C.

4. miesto. ananás

Existuje mýtus, že ananás spája tuk v tele. "Toto tropické ovocie obsahuje rôzne enzýmy, ktoré uľahčujú proces trávenia," hovorí Marina Apletaeva. - Ak ho kombinujete v jedle s tukovými jedlami, tuky sa absorbujú pomalšie a menej pravdepodobné, že nadbytok bude uložený v tele. Ale povedať, že nadváha je spálená ananásom je zle. "

5. miesto. banán

Banánky na strave sú považované za takmer ich najhoršieho nepriateľa: škrobovité, sladké a vysokokalorické ... A napriek tomu je to výborná náhrada za jedno jedlo, ak napríklad ste na ceste alebo ak zabudnete na zdravý obed doma. V páre stredne veľkých banánov nie viac ako 250 kcal a 1-2 g tuku. Banán, na rozdiel od väčšiny surového ovocia, nedráždi tráviaci systém. Ako jablko sa môže pochváliť dostatkom vlákniny. Ak potrebujete občerstvenie pred náročným tréningom, banán je najlepšou voľbou. Hoci, samozrejme, zneužívať ich na strave nestojí za to.

Ovocné výlisky

Marina Apletaeva neodporúča usporiadať ovocné pôstne dni: "Napriek tomu ovocie obsahuje veľa cukru, preťažuje pankreas a vyvoláva prekrvenie glukózy v krvi." Jeden z mála prijateľných možností, ak nemôžete čakať, kým stratíte niekoľko kilogramov na významnú udalosť - grapefruity, pomaranče alebo pečené jablká v kombinácii s mliečnymi výrobkami, ako je tvaroh, kefír alebo jogurt.

Ako si vybrať ovocie na chudnutie

Najlepšie je pochopiť, ako sa ako ovocie používa surové ovocie. Plody tvoria základ ich stravy, takže sa k výberu veľmi pozorne venujú. Spýtal som sa môjho skúsenosti Sergeja Dobrozdravina, vedúceho Moskovskej školy surového jedla, organizátora najväčších podujatí pre surové potravinárky v Rusku - Festivalu surovej kuchyne a Ruského fóra surovín a vegetariánov.

- Predám ovocie na trhoch dodávateľov malých fariem. Supermarkety potrebujú nepretržitú dodávku na dennej báze, takže pracujú iba s veľkými poľnohospodárskymi podnikmi a tam, kde sa škála nedá odmietať chemikálie. "Vyhýbam sa výrobkom z Holandska, Izraela a Argentíny - v týchto krajinách sa pestuje plody s veľkým množstvom chemikálií," hovorí Sergey. "Pokúšam sa nájsť ovocie v sezóne z Kubanu, Kaukazu, z Uzbekistanu, Tadžikistanu a Abcházska."

- Vyberte nepravidelné ovocie"Hladké, lesklé, dokonale rovnaké farby, veľmi veľké, bez semien (napr. rajčiak alebo hruška), s najväčšou pravdepodobnosťou obsahujú veľa škodlivých nečistôt, - vysvetľuje Sergey. "Okrem toho, na rozdiel od prírodného ovocia, majú takmer žiadny vôňu, nemajú kaziť celé týždne a ich chuť je plastová."

- Dávajte pozor na zrelosť, "Z Thajska sa nám prinášajú nezrelé banány, melóny, mango," hovorí Sergey. "Nemajú čas na dozrievanie v obchodoch a nezrelé ovocie nie je také užitočné."

- Experimentálne určite to najlepšie pre seba., "Napríklad kupujem jablká ukrajinskej a moldavskej, mandarínky - marocké a abcházske, hrozno - zelené kishmish z Uzbekistanu," hovorí Sergej.

- Spoznajte predajcov, "Používam jednoduchú metódu," hovorí Sergey. "Priblížim sa k predajcovi, ktorého tvár sa mi páči, a hovorím:" Pred dvoma týždňami ste mi predali takéto lahodné jablká a vybrali si ich tak dobre, každý deň sme si to pamätali! "Toto je veľmi motivujúce, predávajúci vidí osobu vo mne a snaží sa nájsť to najlepšie alebo varuje: "Tentoraz je melón zlý, lepšie to neprijmete ..." ".