Kozí syr a vysoká móda

V úctyhodnom butiku v moskovskom oblečení som objavil skutočný trh s poľnohospodárstvom. S wellness jedlom a peknými cenami. Škoda, bola otvorená len dva dni. Podľa môjho názoru takéto neštandardné veľtrhy pre občanov nestačia.

Z môjho domu na Tishinku od štvrtka do nedele, zabezpečujú víkendový trh. Ale takmer nechodím tam - rozsah nie je ďaleko od obchodu. Rovnaké lesklé, ale bez chuti ovocie a zelenina, neznáme pôvodné mliečne výrobky a mäso.

ktorú som dostal v nedeľu ráno v britskom módnom salóne na bulvári Nikitsky, je úplne iný, nezvyčajný, ale príjemný pohľad. Predstavte si, že idete do obchodu s odevmi na nové šaty alebo kravatu a zrazu u vešiakov a figurín vidíte stánky s najčerstvejšími pečivami, kruhmi bieleho kozieho syra a vaječnými priadzami. Veci z najnovších zbierok popredných britských dizajnérov vedľa seba s lahodným rustikálnym jedlom.

"Rozhodli sme sa dva dni, aby sme zabezpečili mini verziu skutočného anglického veľtrhu," uviedli majitelia obchodov. - Viete, rovnako ako tí, ktorí navštívili víkend zdobáči, pekári a záhradníci z celého Londýna. A pozvali známych poľnohospodárov z regiónu Moskva a majiteľov malých obchodov v okolí, ktorí predávali zdravé potraviny. Celkovo je sedem tabuliek. "

Drobný tvaroh, hustý med z včelín, ochutený nekvašený chlieb, domáca limonáda si tu môžete zakúpiť, ako to hovorí, z prvej ruky - priamo od tých, ktorí to urobili všetko, pečené, varené. Návštevníci na prahu niekoľko sekúnd zmrazili. Potom sa usmiali a okamžite prešli na nový režim. Napríklad, manželia z Ameriky sa okamžite začali zaujímať o predajcu pečiva z pekárne a kaviarne "Bulka", ktorá: z pohánkovej múky alebo raže?

Vedľa mňa sa herečka Irina Apeksimova pokúsila chladné kozie mlieko a pozrela na tvaroh a syr (100-250 rubľov). Všetky tieto produkty (plus mini-chladnička tak, aby nič v priebehu predaja nič nehrozilo) priniesla Larisa Sukhanová, energická milenka Sukhanovskej farmy. Pred odchodom do dôchodku pracovala ako choreografka a šla do chovných kôz na kŕmenie a zarábanie. A zvládol plavidlo nezávisle od nuly, podľa kníh.

Od nej som zistil, že kvalita kozieho mlieka je priamo závislá od plemena zvierat. V rôznych ročných obdobiach kozy kŕmia rôznymi spôsobmi a to tiež ovplyvňuje chuť ich mlieka, tvarohu a syra. Oni len žuť trávu pre dva krátke letné mesiace, keď je veľa zelenej okolo. Zvyšok času jedia zeleninu zo záhrady: kapusta, cuketu, zemiaky, uhorky. Obzvlášť milujú mrkvu. Niekoľkokrát mesačne sú kozy poľnohospodárov vyšetrené veterinárnym lekárom a odoberajú im krv na analýzu. Ak je všetko v poriadku, lekár vydá certifikát. Pomôcť to od bona fide farmára by mal byť vždy po ruke.

"Je to veľmi priateľské publikum, je pekné hovoriť a môžete vidieť hneď: moscovitá chýbajú veselé jedlo," zdieľa Larisa Ivanovna svoje dojmy. Za normálnych okolností by bolo šťastné, že obchoduje s prírodnými produktmi v hlavnom meste, ale nemôže a nie je ziskové - prenájom miesta je príliš drahé.

Ale stôl je pravdepodobne najjasnejší účastníci veľtrhu - Natasha Akselbant a Masha Yanina, hostesky. Tím nadšených priateľov je obchodovaný online. Sú zjednotené morom tvorivosti a veľkou láskou k "správnym" sladkostiam. A predovšetkým k cupcakes - košíčky s krémovou náplňou. Sú to čokoláda, vanilka, citrón, broskyňa, bobule. Balenie košíčkov (24 ks) stojí 2680-3300 rubľov. v závislosti od zložiek a dizajnových želaní zákazníkov. Pečú túto krásu len z prírodných produktov: maslo, bobule z chaty, vysokokvalitná múka, bez umelých farieb. Ak je požiadaný, bez cukru.

Napriek teplu sa veľa ľudí pozrelo na Anglické zelené srdce. Preto organizátori na Vianoce sľubujú druhý mini-veľtrh. Podľa môjho názoru je to skvelý nápad. Veľmi v duchu najnovších wellness trendov. Napríklad v Spojených štátoch a Kanade sa fitnessové preteky pre schody nákupných centier nedávno stali módnymi - (z anglického nákupného centra a cvičení).