Dermatitída plienky: ako sa tomu vyhnúť

Dieťa zuby vyčervená a pokryté vyrážkou? Nehajte sa ponáhľať za túto alergiu. Najprv sa uistite, že sa staráte o pokožku drobkov. Povedali sme vám, čo viete o dermatitíde plienky, aby ste sa tomu vyhli.

Detská pokožka je veľmi jemná, tenká a zraniteľná. Je veľmi citlivá na nepriaznivé účinky prostredia. "A najmä v oblasti pod plienkou sa objavujú zápaly," hovorí Natalia Medvedeva, dermatológ, lekársky odborník značky La Roche-Posay. "Je to táto časť tela, ktorá najčastejšie trpí prehriatím, vlhkosťou, trením a je podráždená účinkami moču a výkalov." Vyrážka a začervenanie na zadku sa môžu samozrejme objaviť z iných dôvodov. Napríklad ako alergická reakcia na zavedenie nového potravinového výrobku. Najčastejšie sa však musíme zaoberať dermatitídou plienky, ktorá sa objavuje v dôsledku negramotnej starostlivosti o kožu dieťaťa. Takže, aké sú dôležité pravidlá, ktoré majú nasledovať mama?

Očistite správne pokožku dieťaťa.

Starostlivé čistenie je dôležitým krokom v každodennej starostlivosti a prevencii plienkovej dermatitídy. "Je potrebné umyť dieťa po každom kresle," hovorí Natalia Medvedeva. - Používajte výrobky špeciálne určené pre deti. Táto kozmetika neobsahuje mydlo, parabény a neporušuje pH rovnováhu pokožky. Zároveň produkty jemnej starostlivosti nielen jemne očistia povrch pokožky, ale aj zmäknú a upokojujú ju. " Dnes dermatológovia neodporúčajú mamičky kúpať deti v odvaroch harmančeka a nástupníctva. To nehojí kožu detí, ale vyschne a dráždi.

Pravidelne hydratajte pokožku a rozdrvte vzduchové kúpele.

Po kúpaní alebo umývaní jemne pokožku dieťaťa pokožku utierajte, bez toho, aby ste ju tlčili, a použite ochrannú emulziu na zvlhčenie. Podľa Nataliyovej Medvedevy by tento nástroj mal obsahovať zložky na zmäkčovanie a šetrenie vlhkosti, ako je bambucké maslo a glycerín. Je žiaduce, aby krém obsahoval aj niacínamid, ktorý nielen posilňuje kožnú bariéru, ale má aj protizápalový účinok, ktorý zabraňuje vzniku sčervenania na pokožke. Nezabudnite na pravidelné ovzdušie: čerstvý vzduch zabraňuje zápalu. Pri každej zmene plienky nechajte dieťa 10-15 minút byť nahé.

Na fotografii: upokojujúci balzam na viacej balzamy CICAPLAST B5, LA ROCHE-POSAY; krém na ochranu pokožky v oblasti otriepenia s Althea, WELEDA; jemný šampón a krémová pena, NIVEA.

Používajte plienky správne.

Výber medzi gázou a jednorazovými plienkami je lepšie uprednostňovať plienky, povedzme pediatri. Sú dobre absorbované, ponechajú pokožku dieťaťa suchú a zároveň sú bezpečné pre zdravie drobkov. Pokiaľ to samozrejme nemeníte včas. Malo by sa to robiť pomerne často - 4-6 krát denne: po plávaní, pred kŕmením a po každom pohybe čriev. Veľkosť produktu je dôležitá. Zoberte plienku so zameraním na hmotnosť omrviniek.