Ako si vybrať gumový expandér pre fitness?

S týmto fitness prístrojom môžete prísť s množstvom cvičení, je ľahké nájsť v predaji, ľahko sa ukladať. Ale výber expandéra nie je tak jednoduchý.

Gumové skokové lano s dvoma rukoväťami alebo širokým gumovým pásom - takto vyzerajú najobľúbenejšie tlmiče. Predávajú sa v mnohých športových predajniach, cenovo dostupné, kompaktné a nahrádzajú takmer celú telocvičňu. Môžu posilňovať takmer všetky svaly tela, komplikovať základné cvičenia, učiť nové a nekonečne diverzifikovať tréningy: môžete vytiahnuť tlmič, stáť na ňom nohami, posadiť sa, pripevniť ho k lakeťu, hodiť ho cez oporu ... (prečítajte si tiež: "Cvičenie s expandérom pre hornú časť trupu a ramien")

Inšpirovaný týmito informáciami som šiel do obchodu na tlmič nárazov. A skoro chýbalo výber. "Beriete si sami seba? Modrá ekstratyub - pre mužov - bol som predávajúci ohromený. - Červená žena je vhodnejšia.

«Farba tlmiča nárazov je druhom kódu - Elena Palaguta, inštruktor skupinových programov "Svetová trieda Zhitnaya" mi vysvetlil. - Informácie o tom, ako jednoduché je "streľba" natiahnutá a podľa toho, ktorá dáva zaťaženie. Je to najjednoduchšie riešiť žlté, bude vyhovovať teenagerom a úplne nešportovým mladým dámam. Zelená - väčšina žien. Red - pokročilí fanúšikov fitness a mužov slabší. Modrá je skutočným silným mužom. "

Tiež hľadať slová na balení ľahké, stredné, tvrdé a extra tvrdé a pokúste sa primerane posúdiť svoju silu. Ak je tlmič nárazu príliš tesný, nebudete môcť robiť cvičenia správne. A ak je príliš slabá, tréningy budú neefektívne, alebo dokonca skončia rýchlo: tlmič jednoducho praskne.

Označenie farieb - štandard pre všetkých výrobcov. Je pravda, že v niektorých prípadoch sa žltá farba zmení na ružovú farbu a za modrou sa k líniu pridá ešte "vážna" čierna alebo fialová farba.

Teraz o typoch.

Čo sú to expandéry?

Trubkový tlmič nárazov (ekstertub)

Rovnaké lano s rukoväťami. Univerzálny simulátor, ktorý vám umožní prísť s množstvom cvičení pre všetky svalové skupiny, ale je zvlášť vhodný pre ruky. "Týmto spôsobom je cenný," hovorí Olga Vinogradová, manažérka klubu Planet Fitness Altufyevo. - Cvičenie doma je problematické na plné zaťaženie bicepsu, tricepsu, ramien. A s ekstertubom sa tento problém vyriešil elementárnym spôsobom: vykrojenie pružného pásu, prevzatie rukoväte v každej ruke a jeho krútenie na ramená, ohnutie dole a ťahanie späť, stláčanie. Hádzanie cez pevnú základňu, trakciu možno vykonať aj ako na káblovom simulátore. " Nohy s takým tlmičom nie sú tak pohodlné na to, aby bolo možné pracovať: je lepšie, aby ste si vzali "krúžok" alebo "osem".

Páska na tlmenie nárazov

Je univerzálna ako eksterube, ale nie je tak praktická v cvičeniach, kde ju potrebujete vytiahnuť rukami: nemáte perá, môžete vykĺznuť tipy z potiahnutých prstov a nemôžete ich vtláčať okolo dlane - pretiahnete ruky. Druhým mínusom pásky je prášok mastenca. Aj keď je tam, strela je rozmazaná, škvrna formy a podlahy, akonáhle je vymazaná (alebo povedzme, že si ju umyte sám) - v zloženom stave sa začne držať spolu. Takže nechajte tento tlmič lepšie zvinutý. Má však veľa výhod. Páska môže byť omotaná okolo nohavíc v tréningu pre únosové svaly, je vhodnejšie ju použiť v cvičeniach, kde by mala byť strela stlačená kolenom, korbou, späť na stenu alebo podlahu, holou nohou - tí, ktorí dávajú prednosť praxi bez obuvi, ju zbožňujú. "Ona bude zapojená do Pilates," hovorí Olga Vinogradová. "Pomáha nielen zvyšovať zaťaženie, ale aj riadiť amplitúdu pohybu."

Shock-eight

Ďalšia tubulárna verzia, v skutočnosti prstenec s dvoma držadlami, ktoré boli v strede vytiahnuté. Nemôžete robiť toľko cvičení, ako s obyčajným ekstratyubyu alebo páskou, s "ôsmimi", ale dokonale zvládnete najproblematickejšie zóny. Natiahnite slučku na nohu a vezmite jednu nohu na stranu a posilnite bočný povrch stehna a zadku. Uchopte rukoväte, zdvihnite ruky trochu vyššie ako ramená a narovnáte lakte, natiahnite po stranách a trénujte triceps.

Tlmič krúžku

Môže byť s rukoväťami alebo so širokými mäkkými manžetami so suchým zipsom. Prvá možnosť je pre ruky a hrudník, druhá pre nohy. Krúžok je pomerne tesný, cvičenie s veľkou amplitúdou nebude fungovať. Namiesto toho pružina alebo posilnenie svalov v statike. Zobrali ho, natiahli ho a v napätí, zdvihli rovných ramien pred nás. Položte ho na chrbát, postavte nohy do krúžku a zdvihnite ho a pretrepte tlač.