Tréning pri skákaní: chudnutie s preskakovaním

Chudnúť, vyvinúť vytrvalosť, zručnosť a rýchlosť - to všetko je možné, tréning s normálnym povrazom. Stačí, aby ste vedeli, ako to zvládnuť. Od trénerov sme sa dozvedeli, ako skákací tréning ovplyvňuje naše zdravie a tvar tela a ako schudnúť s lanom.

Výhody skokového tréningu s lanom

Tri hlavné výhody takéhoto tréningu - efektívnosť, dostupnosť a pohodlie! Lanko stojí za cent a nájde miesto v najmenšom apartmáne, v kabelke av kufri, s ktorým idú na dovolenku. A s ním môžete pracovať takmer všade: doma, v hale, na ulici, dokonca aj v práci, ak to kolegovia nebudú proti.

V tomto prípade skákanie trénovať s lano dokonale pomáha schudnúť. Pri skoku 15 minút pri priemernom tempe môžete spáliť asi 200 kalórií.

"Okrem toho, cvičenie s lano posilniť svaly, zlepšiť držanie tela, lymfy a prietoku krvi," - hovorí Elena Palaguta, osobná trénerka, manažérka programu World Class fitness club group program.

Olga Kochetova, manažérka fitness, osobné tréningové štúdio pre sieť klubov Planet Fitness dodáva, že lano stimuluje kardiovaskulárny systém a mnoho svalových skupín. "Skákanie je dobrá kombinácia kardiovaskulárneho cvičenia, funkčného tréningu, koordinácie a zručnosti," hovorí. Tónujú celé telo.

Kto bude skákat tréning

Vzhľadom k tomu, skákanie výcvik je veľmi energeticky náročné cvičenie, je vhodný predovšetkým pre tých, ktorí sú celkom odolné.

Okrem vytrvalosti vyžaduje výcvik na skok dobré zdravie. "Tréning s lankom by sa mal vyhýbať ľuďom, ktorí majú veľa nadváhy, hypertenziu, srdcové choroby, problémy s chrbticou a kĺbmi," hovorí Olga Kochetova.

Ak všetky vyššie uvedené nie sú o vás, neváhajte kupovať skákacie lano a začnite trénovať.

Ako si vybrať lano na skok

Musíte vytiahnuť lano so zameraním na vašu výšku:

- ak je vaša výška až do 152 cm, potrebujete skokové lano 210 cm dlhé;

- ak je výška od 152 do 167 cm - skákacie lano 250 cm;

- ak je výška od 167 do 183 cm - skákacie lano 280 cm;

- ak je výška od 183 cm - skokové lano je 310 cm.

Ako trénovať s lanom

Vždy v teniskách, aj keď ste doma. "Pri skákaní s preskakovaním, aby sa zabránilo zraneniu, je dôležité upevniť členok a vytvoriť dobré tlmenie," hovorí Olga Kochetova.

Takže ste v teniskách a máte vo vašich rukách lano. Skúste zvládnuť 35-minútový výcvik skoku. Spočiatku to bude tak ťažké! Ale "cena" je dobrá - spálíte asi 600 kalórií.

5 minút - skákať na dvoch nohách pokojným tempom;

5 minút - skákanie so zmenou nohy (z chodidla na chodidlo);

5 minút - skákanie na dvoch nohách s prekríženými rukami;

5 minút - striedanie: 15 skokov so zmenou nohy, 15 skokov na dvoch nohách s prekríženými ramenami;

5 minút - skákanie zľava doprava a späť;

5 minút - vysoké skoky;

5 minút - skákať na dvoch nohách pokojným tempom.

Ak je toto školenie ťažké pre vás urobiť prvýkrát, neberiejte 5, ale 1-2 minútové intervaly a postupne zvyšujte svoj čas. Alebo pridajte čas odpočinku medzi intervalmi, ale nie dlhšie ako 2 minúty.

"Môžete tiež pridať skákacie lano do intervalového tréningu, kombinovať ich s bežiacimi, chôdzou alebo silovými cvičeniami," hovorí Olga Kochetova. "Takže sa nebudete nudiť kvôli monotónnemu zaťaženiu a môžete si dýchať medzi skokovými prístupmi a dokonca urýchliť metabolizmus a posilniť svaly."

Skočiť lano - nielen pre deti. Je to skvelý fitness simulátor pre dospelých. Skúste to!