Šampión diéty: aké potraviny pomôžu zlepšiť výsledky fitness

Aby sme sa stali silnejšími a trvalejšími, rozvinuli sme flexibilitu a zlepšili rýchlosť - týmto spôsobom budeme mať správne vybudovanú stravu. Poviem vám, aké produkty musíte často zahrnúť do fitness menu.

Zelení a listová zelenina

Je ťažké nájsť produkty užitočnejšie ako špecifikovaná skupina. Zelení pomáhajú znižovať riziko vzniku rakoviny pľúc, účinne bojujú proti srdcovým chorobám a samozrejme pri strate hmotnosti. Zdá sa, že teraz máme ďalší dôvod pridať do nášho menu viac listových zelených.

Dusičnany (soli kyseliny dusičnej) v ňom obsiahnuté podľa výskumu belgických vedcov môžu zlepšiť športový výkon a urýchliť rast svalovej hmoty. Ako je to možné?

Lekári často kritizujú dusičnany v prvom rade za to, že keď ich "vyrazíte", môžete vyvolať kyslíkové hladovanie buniek tela a urýchliť ich smrť. Ale pravdou je, že nie je možné úplne odmietnuť dusičnany: soli kyseliny dusičnej zohrávajú dôležitú úlohu v mnohých životných procesoch.

Belgickí vedci prišli k prekvapujúcemu záveru: použitie nitrátov (v akejkoľvek forme) počas vysokorýchlostného intervalového tréningu za hypoxických podmienok môže zmeniť štruktúru svalov - zvýšenie počtu rýchlych svalových vlákien.

Toto je, samozrejme, mimoriadne dôležité pre skúsených športovcov, ktorých výcvikový plán prebieha v zriedkavých podmienkach (maratónci, cyklisti, lyžiari atď.). Výskumníci naznačujú, že užívanie dusičnanov v kombinácii s takými aktivitami im pomôže aj vyvíjať vytrvalosť.

Čo sa týka amatérskej kondície, zatiaľ čo neexistujú žiadne konkrétne odporúčania na výrobu dusičnanov (to si vyžaduje ďalšie experimenty). Môžu sa odporučiť, aby pili pohárik zeleného smoothie po dobu pol hodiny pred intenzívnym tréningom. S ním dostanete slušnú dávku vitamínov a stopových prvkov, ktoré vám po intenzívnom cvičení podporia a zlepšia vaše pohodlie.

Šťavy repy

Zdá sa, že vedci ako tento nápoj veľmi v zásade: experimenty holandských expertov napríklad dokázali, že znižuje potrebu svalov kyslíka počas tréningu (a to pomáha zlepšiť rýchlosť).

Výsledky štúdie, publikované v časopise Americkej spoločnosti fyziológov, dokazujú, že používanie repnej šťavy tiež normalizuje krvný tlak počas tréningu akejkoľvek intenzity.

Aj keď úspech šprintérov vás nepriťahuje, "preskakuje pohár" (šťavu, samozrejme!) Niekoľkokrát za týždeň stojí za to ešte pred cvičením - normálny krvný tlak je prínosom pre každého.

Ryby a kurací vajcia

Tieto produkty sú bohaté na vitamín D, ktorý je podľa práce Škótskych spoločností endokrinológov schopný zlepšiť kondíciu a znížiť krvný tlak.

Ich "experimentovaní" cyklisti, ktorí dostali zvýšené množstvo vitamínu D s jedlom, v kontrolných pretekoch ukázali výsledok o 30% lepšie v porovnaní s tými športovcami, ktorých ponuka tejto výživy nestačila.

Majte to na pamäti pri ďalšom naplánovaní plánu jedla v deň tréningu.