Intenzívny výcvik crossfit pre ženy (foto)

Posilniť hlavné svalové skupiny, stať sa štíhlejšími, vyvíjať vytrvalosť a rovnováhu - to sa dá veľmi rýchlo dosiahnuť pomocou crossfit cvičení. Chcete skúsiť tieto triedy, ale neviete, kde začať? Vyskúšajte našu novú lekciu fitness.

V centre výcviku Crossfit je súbor funkčných cvičení, ktoré je potrebné vykonať v režime vysokej intenzity ako súčasť aktivity. Z tohto dôvodu existuje veľa obmedzení na činnosti.

Zvyčajne krížový výcvik nie je rozdelený na muža a ženu. Ale urobili sme to: požiadali sme odborníka, aby vypracoval cvičebný program, ktorý by bol pre dievčatá zaujímavý. "Na základni komplexu sú drepy, lunges a skákacie lano, to znamená, cvičenie s dôrazom na vyvíjanie svalov bokov a zadku, pre mnohé z nich sú problémové oblasti," komentuje Christina Lesnikova, riaditeľka fitness klubu World Gym club v Rusku a autorom súboru cvičení, ktoré ukážeme dnes. "Zjednodušili sme však niektoré pohyby (napríklad berpi), aby sme znížili zaťaženie kĺbov a znížili riziko zranenia."

Ako vytvoriť lekciu

* Pred začatím tréningu rozložte do 10 minút (napríklad v rámci tohto programu). "Musíte ju dokončiť s natiahnutím. Nezabudnite sa sústrediť na svaly, ktoré boli zahrnuté - boky a nohy, chrbát, brušná dutina, "dodáva Kristina Lesniková.

* Zvláštnosť crossfit cvičení - pri striedaní typov nákladu (funkčné a aeróbne). "Tento princíp je v našom programe - cvičenia v ňom sa striedajú s kardio-reláciami (skoky na lane). Počas nich je dôležité kontrolovať frekvenciu pulzu - nesmie byť vyššia ako 150-165 úderov za minútu, "hovorí náš expert.

* Vykonajte všetky pohyby dôsledne.

* Nechajte odpočívať medzi sériami po dobu 1-2 minút.

* Zapojte sa do tohto programu 2-3 krát týždenne.

Ak chcete vykonať cvičenia, budete potrebovať rohož, platformu BOSU, pásku na tlmiče a skok do lana.