Ak chcete splniť svoj sen a nezabudnúť

Album som snívala sen Skotská gazdinka Susan Boyle sa stala najpredávanejším debutovým albumom v histórii britskej popovej hudby. Boyle sama je teraz hlavným mediálnym pocitom roka. Ale čo si ju ten titul vynaložil?

Len včera bola Boyle neznáma provinciálna teta, dnes je 100% hviezda, pohladená láskou milovníkov hudby a spracovaná mimo uznanie stylistami. Vonkajšie, z toho okúzľujúco hlúpych šedovlasých provinčných klebov, ktoré v apríli vstúpili na veľkú britskú scénu projektu britského Got Talentu a pre tých, ktorí sa na to otvorene bavili, zostáva takmer nič. Medzi týmito dvoma, Boyle je priepasť, cez ktorú pretiahol trápny most, populárne označovaný ako "cesta k sláve". Avšak, titul národnej idol náklady Boyle nie je lacné: séria nervových porúch, "sviatky" na klinike, nezdravé chudnutie. Strata v finále televíznej show, ktorá sa tiež stala finančnou stratou pre milióny Britov, ktorí vsadili na Boyle v bookmakroch, jej stáli najťažšie psychické vyčerpanie. Podľa Boylea, aby sa z toho dostal, zmluva s nahrávacou spoločnosťou, ktorá ignorovala oficiálnu porážku speváka v súťaži a box pomohol jej.

V súčasnosti sa Susan nemôže obávať: má armádu fanúšikov, predajy prvého a jediného albumu sa rozrástajú ako huby v jesennom trápení, turné sa plánujú rok dopredu a dokonca aj "prvý pokus o písanie" - pieseň pred desaťročím Cry Me A River - je z neexistencie. Duet s Boyleom sníva, že spieva najlepšie grandy opernej scény, a dokonca aj Placido Domingo, ktorá bola mimoriadne lstivá s komplimentmi, sa ohýbala kolenom: "Áno, táto dáma je len zázrak!" Avšak, obávam sa, že len táto dáma vie v hlave medu adorácie.

Som hlboko presvedčený, že Boh nesmie zakázať nikomu, aby prežil tie, ktoré Susan musel prekonať, a žiadna sláva nestojí za trápenie, slzy a utrpenie, ktoré sa k nej dostali. Som tiež presvedčený, že sláva sama osebe nestojí nič. Ďalšia vec, ktorú je potrebné dosiahnuť. A nechajme žonglovať s pojmami: dnes celý svet hovorí o fenoméne Boyle, hovoria, že človek sa usiloval o uznanie a dosiahol to. Medzitým, ak nie ste príliš leniví na to, aby ste zvážili prvé vystúpenie Susanovej v kvalifikačnom kole "Británia hľadá talenty" (mimochodom, budete mať veľké potešenie) a venujte pozornosť jej odpovediam, budete počuť pevne: "Snívam o tom, že sa stanem profesionálnym spevákom" Všimnite si, že nepovedala: "Snívam o tom, že sa stanem slávnym." Myslím, že rozdiel rozumiete.

Sláva je vedľajším produktom úspechov, jednou zo zložiek zákona príčiny-účinku a vždy vedľajším, to je vždy dôsledok. Preto aj keď si želáte vidieť blesky reportérových kamier v oknách vášho domu, v noci av noci, stále stojí za to, aby ste sa nepokúšali o pominuteľnú popularitu, ale za konkrétne úspechy. Čo si myslíte?